Polaroid

• Norsko

Polaroid

Horor

USA / Norsko / Kanada, 2019, 88 min

Kanadsko-norsko-americký film „Polaroid“ není originální podívanou. Na mysli vám vytanou minimálně dva nebo tři japonské horory, z nichž si bere více jak inspiraci. Do jisté míry je kopíruje. Ale zvládá to relativně se ctí, protože i kdyby vás film „Polaroid“ nenadchl, po jeho zhlédnutí nebudete mít pocit, že to byla ztráta času, vlastně si řeknete, že bylo docela fajn zase jednou sledovat horor, který není vyloženě průser.(10.7.2019)

• A.Fish

Super námět který je ve výsledku plný nesmyslů, které jsou pro tento žánr tak typické. V nemocnici není po ruce žádná sestra, na policejní stanici nikdo nehlídá cely a nakonec se tři puberťáci vloupou do školy jako by se nechumelilo. Ale i tak se film dá sledovat od začátku do konce, protože celkem funguje.(7.7.2019)

Poměrně zajímavý příběh je v rámci kategorie silnější nadprůměr. Mladí herci s dobře napsanými postavami, dobrá kamera, příjemné prostředí - to zde dokonale funguje a působí to velice originálně. Film mohl úplně v klidu mířit až do červených čísel, ale někdo si řekl, že ho musí srazit několika hloupými momenty, tou přílišnou snahou o "wow" efekt a dementní potřebou tvůrců nám vše ukazovat. Kdyby "to" nebylo vidět, fungovalo by to mnohem lépe, a ještě by se ušetřili nějaké prachy. Dal bych i 4, ale ta Slendermanovská pachuť mi to zkrátka nedovolí a ještě musím přemýšlet nad tím, zda i ty 3 nejsou moc.(11.1.2020)

• LucilleDaryl

Už pár minut dumám nad tím, kde začít. Tenhle film je takovou hodně kostrbatou záležitostí mezi horory. Na jednu stranu je příběh klasickou písničkou, která rozhodně neopěvuje ničím novým, co bychom už stokrát na obrazovkách neviděli; na stranu druhou je ta klasika ale sympatická a pro duchařský horor nabízí příjemnou atmosféru už v základu. A rozhodně by se dala i v dnešní době zpracovat tak, aby diváka i přes svůj jednoduchý a předvídatelný příběh alespoň bavila. Jde v něm vlastně o naprosto jednoduchou rovnici prokletého předmětu, kterým je v tomto případě fotoaparát, kterým když někoho vyfotíte, tak zemře. Jasně, takový příběh ani nemůže nabízet žádné překvapení, ale může nabídnout to, co každý jiný horor - sympatické postavy, o které se bojíte (možná nějakou tu začínající love story, která vás k tomu ještě víc popudí), strašidelné atmosferické prostředí, lekačky nebo vizuální efekty, kterými okořeníme smrt jednotlivých postav... Nic z toho tu ale nebylo (v některých případech by se dalo bavit spíš skoro až o opaku), snad až na docela příjemně ponuré prostředí. A jakmile tohle chybí příliš jednoduché zápletce, je to jednoduše v rejži. Film by uspěl možná v rámci nějakého dětského holčičího večeru - kdyby mi bylo znovu třináct, umím si s ním představit fajn večer. V reálném čase jsem si ho ale pouštěla na třikrát a k jeho dokoukání se doslova nutila s nadějí, že mě třeba ještě jeho konec překvapí.(25.1.2020)

Filmy ako Nezvratný osud ma celkom bavia a dokážem pri nich vypnúť. Polaroid možno zaradiť medzi nich. Neprináša síce nič nové ani nijako výnimočný príbeh, napriek tomu sa mi zdá jeho hodnotenie príliš nízke, aj keď musím povedať že za záverečných 15 minút som aj ja rozmýšľal nad tým, že pôjdem nižšie. Ale kedže moje očakávania neboli nijako výnimočné, tak si partia okolo Kathryn Prescottovej nakoniec odniesla veľmi zhovievavé 4*.(2.6.2019)