Od univerzitního románku po manželství a narození prvního dítěte, mladý pár z New Yorku zažívá na své cestě nečekané zvraty, které se odráží jako ozvěna napříč kontinenty a životy ve snímku Life Itself. Režisér a scénárista Dan Fogelman ("Tohle jsme my") zkoumá radosti i strasti každodenního života v multigenerační sáze s hvězdným obsazením včetně Oscara Isaaca, Olivie Wildeové, Antonia Banderase, Annette Beningové, Olivie Cookeové, Sergia Peris-Menchety, Laiy Costové, Alexe Monnera a Mandyho Patinkina. Film, který se odehrává v New Yorku a španělské Carmoně, oslavuje lidský život s humorem, bolestí i láskou. (Cinemax)

Kurikmoon

... ale keď sa zdvihneš a pôjdeš ďalej, keď pôjdeš len o kúsok ďalej... No koho zaujíma, čo bolo na začiatku a konci tohto súvetia táák.... A dajte LIFE ITSELF šancu. A radšej veľa nečakajte, pretože záleží v akej nálade Vás život pri pozeraní tohto filmu zastihne. ()

jefff

Za mě strašně rozporuplný film. Na jednu stranu se mi zdá, že Sám život je filmařský majstrštyk co do námětu, scénáře až po dobrou režii a volbu herců. Ale! Něco tomu k té filmové dokonalosti chybí. Nevím co přesně, ale není to tam. Možná víc silnějších scén - pár odzbrojujících emo ždímanců tu najdeme, ale takovýhle film by si jich zasloužil víc. A trochu povedený celek sráží linka Gonzálesových, která až tak nápaditá není a spíš čerpá z vařených klišé. Alespoň hodně zachraňuje stoicky klidný Banderas. Ale bavilo mě to, to zase jo. ()

sedm.1

Naprosto nádherné romantické drama, které jsem probrečel, ale především si užil jak –náctiletá čubička a ani trochu se to nestydím přiznat, neboť jde o opravdu neuvěřitelně fantastickou emoční pecku, jenž mě rozervala vážně na kousíčky. Největší zásluhu na oné dokonalé působivosti má každopádně scénář Dana Fogelmana, jelikož je na daný žánr až nevídaně propracovaný a chytrý, s velice, velice silným a nádherným příběhem, odehrávajícím se prakticky napříč třemi generacemi, disponující navíc úžasnými postavami, které si vesměs nelze snad ani nezamilovat, a to nejen kvůli perfektnímu obsazení, kdy veškerý herci jsou neskutečně sympatičtí a zároveň odvádějí velmi výrazné a přesvědčivé výkony, díky čemuž je celý film pak ještě silnější a emotivnější. Dan Fogelman si to navíc celé pohlídal i z postu pana režiséra, takže film se odvíjí přesně dle jeho představ, svým filmem si mě tak absolutně omotal kolem prstu, veškeré epizodní zápletky, zvraty, dialogy a v podstatě i všechny momenty a scény, co se zde odehrávaly, jsem mu baštil s neskrývanou otevřeností a radostí, a za mě se tak jedná o vážně bezchybné, strhující, mistrovské romantické drama, které musím doporučit opravdu každému, prostě dokonalý emoční skvost!!! ()

woodsman

ten zaciatok bol WTF ? to som niako nechapal ani toho L. Jacksona ale inak pohode film zaujimavo prepojeny natoceny reziser sa s tym pohral ()

Santino7

Zamerať sa to celé väčšmi na prvú príbehovú linku (a najmä zostať pri nej dlhšie, kľudne ju i rozpitvať viac do hĺbky), nemal by som absolútne žiaden problém ísť s hodnotením vyššie, sekvencia s Oscarom Isaacom a Oliviou Wilde bola vskutku brilantná, obom postavy navyše sadli na výbornú (a to cameo Samuela L. Jacksona v úvode!). Tak krásne melancholické, cynické, bezvýchodiskové a poetické zároveň, až mi bolo ľúto, keď som si po chvíli v sprievode ďalšieho príbehu (telenovelovsky sentimentálnej a klišéovitej treťotriednej zlátanine) uvedomil, že to je skutočne nenávratne pasé a čakajú ma útrapy. Akoby som zrazu sledoval iný film, celé sa to nepekne domrdalo zdĺhavo smerujúc k tisíc ráz videnému a zrecyklovanému koncu v sprievode srdcolomného životného múdra (a là povinný "rozum do vačku"), ktoré si pochopiteľne tvorcovia nemohli nechať ujsť. Tak prvoplánové hranie na city, až sa mi nechcelo veriť, že to "zosnovala" jedna a tá istá osoba. Čiže suma sumárum, po prvom príbehu (čiže pol či nanajvýš trištvrte hodine) môžete s čistým svedomím snímku vypnúť, výsledný dojem bude lepší, zvyšok je totižto trápenie. 60% ()

Fifer

Jak již píše Psema, film chvíli hraje s divákem hru na ironický odstup, aby nakonec na miskách vah převážila romantika a kýčovité pseudofilosofické kecičky. Ústřední tématem je nespolehlivý vypravěč, který na nás vytahuje další a další efektní triky. Koneckonců hlavní hrdinka píše diplomku na téma nespolehlivého vypravěče. Ten začátek je proto skvělý, vtipný, dynamický, prostě strhující. Postupně se vše překlápí do roviny sentimentu. Zlomovým bodem pro mne byla samotná diplomka hlavní hrdinky, zde musím napsat alespoň část děje, který ale není hlavní příběhovou linií, takže neprozrazuje nic extra důležitého. Scenáristé nedokázali přijít s tématem, které by mohlo být skutečné vědecký, proto kdokoliv, kdo někdy diplomku psal, celkem rychle pochopí, že hrdinka nepíše vědeckou práci, ale spíš článek do nějakého esoterického magazínu. Její manžel ji zatím ujišťuje, jak je její práce geniální. Následně zvolí scenárista ten nejhorší možný závěr epizodky: profesor se hrdinku pokusí osouložit. Tedy její práce byla nejspíše geniální, což její sexistický prefesor nedokázal unést. Realita roku 2018 v kostce. Žádná fakta jenom emoce a pavěda. A lidé, kteří s tebou nesouhlasí, se tě bojí, protože jsi talentovanější než oni. Mám se tomu vůbec smát či brečet? Sám nevím :-) . Dovolím si prozradit jednu z hlavních tezí filmu, nemyslím si, že je to spoiler, ale raději dopředu varuju! Teze zni: Ve skutečném životě není nikdo hrdina, nebo padouch. Záleží na úhlu pohledu. Tohle lze však stěží označit za inspirativní myšlenku pro kohokoliv, komu je více než 20. A jakmile nám film začne filosoficky sdělovat zřejmé skutečnosti, začíná to být pekelná nuda (Thank you, Captain Obvious). Zejména finále je jeden velký kýč. Škoda. ()

wege

Některé složky filmu byly díky některých hercům silnější než jiné. Nicméně z toho příběhu (tedy scénáře) jsem prostě viděl jen kalkul být zajímavý, originálně to propojit, než abych tomu uvěřil, že se to skutečně mohlo stát. Což je u podobných filmů pro mě vždy měřítkem kvality. ()

Ukrizku

To stačí. Velká láska není vždy prioritou. Občas nejdůležitější dny našeho života začnou a my u toho nejsme. Sám život je ovšem nejméně spolehlivým vypravěčem. Život tě srazí na kolena, ale když půjdeš o kousek dál, vždycky najdeš lásku. A to je Sám život. ()

Vieriq78

Banderas na 4 hviezdy. Pre mnohých klišé... no za mňa troška rozsekaný dej s jednou skvostnou myšlienkou, ktorá ma dnes určite dostala. Keď pôjdene len o kúsok ďalej čo všetko sa môže stať ... ❤️ ... sám život. 3+ ()

pubkitch

Velmi, velmi "duvtipny" film, kteremu utekl skutek. Zajimava první polovina se utopila v olivovem oleji a potu z Banderasova podpaží. Nejlepší je tak pulminutove cameo Samuela L. Jacksona. Ten film měl být především o něm! ()

Pythonator

Depresivní epizodní drámo, které asi nechcete vidět podruhé. Vážně pochybuji o tom, že tohle budou obdivovat lidé, kteří se normálně v tomto žánru vyžívají. No a pro ten zbytek je to dozajista nůůůůda. ()

hanca.uh

Film - nejdříve drama - to tady za mě převládá hned v 1. části (pro mě krásně střelně překvapující). Pak od 3. části pokračování se sem tam romantickým podtónem. 2. část filmu mě moc nebavila, ale samozřejmě pro spojitost postav celého příběhu byla také důležitá. Všichni představitelé mužských rolí byli herecky dokonalí. Nic jsem od filmu vlastně nečekala, ale byla jsem opravdu mile překvapena, že to není žádná přeslazené červená knihovna:-)), takže tomu dávám 80%. ()

peproch

Sága nebo epopej, příběh, který jakoby není vyprávěn nikým jiným než životem samým, ale zas je tu ta faleš "nespolehlivého vypravěče", kdy jakoby vnučka vypráví životní příběh svých rodičů, prarodičů i praprarodičů a pokouší se vyprávěním pochopit své ztelesnění a životní kontinuitu a vypráví rodokmen. Nikde se ale neřeší otázka živobytí a sourozenců, jsou to běhy (pří-běhy) solitérů. Dojímaly mne? Spíše ne. Pokud život ztratí vypravění, ztratí drama. Vlastně tu o nic nejde, jen o to žít dál. Ale proč? Což když jsme jen slepí a naivní a tak můžeme být i krutí. jak rozpoznáme, že nejsme krutí? Svět je stvořen slovem a život příběhem. A je nějaká chvíle důležitější než jiná??? Co je nejdůležitější den života? Že jsme potkali svoji lásku? A byla ta láska vzájemná? Nevím, nevím, nevím, nic. ()

Sejkorka

Sice zajímavý scénář ale plný překobinované filozofie. A ta řečnice, vnučka přejeté těhotné, co se jí zabili rodiče v autě. To by musel být minimálně minimálně rok 2050, protože základní děj se odehrává v současné době. ()

Natt

Problem tohto filmu je, ze to je 90% cista depresia.  Ak ti to hodi nieco ppekne tak ti to zabije depresiu. Herecke vykony dobre, rezia ok, hudba ok, scenar nie je tupy, ale .. este aj to zaverecne mudro vyznie depresivne. Ked sa na tym zamyslam, tak do tohto filmu, ze vraj s pozitovnym posolstvom, narvali tolko depresivnych situacii , ze moja hlavna otazka je .. preco ? ()