Reklama

Reklama

The Man Who Invented Christmas

  • Kanada The Man Who Invented Christmas (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

The Man Who Invented Christmas vypráví kouzelný příběh o cestě, která vedla k vytvoření Ebenezera Scrooge, malého Tima a dalších klasických postav z Vánoční koledy. Ve filmu uvidíme, jak Charles Dickens (Dan Stevens) spojil inspiraci ze svého skutečného života a svou živou představivost, a dal tak vzniknout nezapomenutelným postavám a nadčasovému příběhu, který navždy změnil vánoční svátky v oslavu, jakou známe dnes. (JustMeeKatie)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (15)

AduskaV 

všechny recenze uživatele

"Je nemožné knihu číst bez hřejivého pocitu na prsou." To samé bych chtěla říci o filmu. Nádherná atmosféra podtržena skvělým Danem Stevensem a Christopherem Plummer.....Scrooge jako z pohádky a klidně bych uvítala další verzi Vánoční koledy, pokud by se opět zhostil této role. Děj příjemně plyne a závěr opravdu zahřeje na srdci v mém případě s trochou té husí kůže. ()

vnimatkrasu 

všechny recenze uživatele

Dan Stevens si to krade pro sebe. A díky prolínání Dickensovo fantazie a reálnýho života, je film přece jen o něco víc, než jen další typicky britský navoněný divadlo. Mít k Vánoční koledě alespoň maličkato vztah, možná bych se sápal po čtyřhvězdě. Takhle to je celý jenom tak nějak milý. A to vlastně k vánočnímu štěstí stačí. ()

Reklama

Milky. 

všechny recenze uživatele

Parádně natočeno, skvěle zahráno (v případě Dana Stevense musím říct, že občas i přehrával, ale měl jsem pocit, že to dělá schválně, protože to krásně zapadalo do filmu a zlepšovalo celkový dojem do až divadelního stylu). Navíc přidávám hvězdičku za skvělého Scrooge, který byl opravdu parádně zahraný a ikdyž ostatní knižní postavy vcelku zapadly do pozadí, vynahradil to bohatým dílem sám svým výkonem. Příjemná, ale ne přehnaná atmosféra starého Londýna a procítěný konec. Za mě jasné 4 hvězdy. Bylo sice vidět, že je film určen hlavně divákům, kteří Dickensovu Vánoční Koledu četli, ale člověk si to užije i bez toho. ()

Tomas_PO 

všechny recenze uživatele

Príbeh o vzniku klasickej Vianočnej rozprávky od Charlesa Dickensa A Christmas Carol, Dickensonových inšpiráciách a Londýna viktóriánskej éry, z ktorej sa čaro Vianoc vytratilo. Keďže samotná Christmas Carol mi prišla značne náročná na pozeranie (a to vo viacerých filmových adaptáciách, aj animovaných), pre tých, ktorí ju ešte nevideli, môže byť nápomocné zhliadnuť najprv tento film. ()

Darth Maul 

všechny recenze uživatele

Tento kúzelný film ponúka svieži pohľad na krátku časť života Charlesa Dickensa a originálnym spôsobom zachytáva vznik nadčasovej Vianočnej koledy. Spisovateľova fantázia sa v ňom svojským spôsobom prelína s realitou i s jeho spomienkami na detstvo. Dickens a Scrooge tak spoločne kráčajú po ceste za odhalením pravého zmyslu Vianoc. /// "My dvaja spolu dokážeme úžasné veci." ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama