Reklama

Reklama

The Man Who Invented Christmas

  • Kanada The Man Who Invented Christmas (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

The Man Who Invented Christmas vypráví kouzelný příběh o cestě, která vedla k vytvoření Ebenezera Scrooge, malého Tima a dalších klasických postav z Vánoční koledy. Ve filmu uvidíme, jak Charles Dickens (Dan Stevens) spojil inspiraci ze svého skutečného života a svou živou představivost, a dal tak vzniknout nezapomenutelným postavám a nadčasovému příběhu, který navždy změnil vánoční svátky v oslavu, jakou známe dnes. (JustMeeKatie)

(více)

Videa (3)

Trailer 1

Recenze (14)

Darth Maul 

všechny recenze uživatele

Tento kúzelný film ponúka svieži pohľad na krátku časť života Charlesa Dickensa a originálnym spôsobom zachytáva vznik nadčasovej Vianočnej koledy. Spisovateľova fantázia sa v ňom svojským spôsobom prelína s realitou i s jeho spomienkami na detstvo. Dickens a Scrooge tak spoločne kráčajú po ceste za odhalením pravého zmyslu Vianoc. /// "My dvaja spolu dokážeme úžasné veci." ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Příjemný snímeček o tom, kterak spatřil světlo světa jeden z nejslavnějších a nejvýznamnějších vánočních příběhů všech dob a také cesta do duše Charlese Dickense, kdy se divák dozví, že Charles neměl jiné koníčky než tvorbu knížek a plození dětí. Slušně zahrané (s výjimkou Plummera, který byl tradičně naprosto božský), kvalitně řemeslně zmáknuté. Výhrady mám snad jen k úvodní cca. 30minutovce, která byla opravdu těžká zívačka, po které byl člověk ospalejší než po grupáči na hřbitově. V momentě, kdy poprvé zaznělo jméno Scrooge a hlavní hrdina začal mít halušky se ovšem obraz snímku zázračně změnil a nabral skvělé tempo, které si udržel až do konce, kde došlo nečekaně i na nějaké ty emoce. Lepší 3 kousky. ()

Reklama

AduskaV 

všechny recenze uživatele

"Je nemožné knihu číst bez hřejivého pocitu na prsou." To samé bych chtěla říci o filmu. Nádherná atmosféra podtržena skvělým Danem Stevensem a Christopherem Plummer.....Scrooge jako z pohádky a klidně bych uvítala další verzi Vánoční koledy, pokud by se opět zhostil této role. Děj příjemně plyne a závěr opravdu zahřeje na srdci v mém případě s trochou té husí kůže. ()

vnimatkrasu 

všechny recenze uživatele

Dan Stevens si to krade pro sebe. A díky prolínání Dickensovo fantazie a reálnýho života, je film přece jen o něco víc, než jen další typicky britský navoněný divadlo. Mít k Vánoční koledě alespoň maličkato vztah, možná bych se sápal po čtyřhvězdě. Takhle to je celý jenom tak nějak milý. A to vlastně k vánočnímu štěstí stačí. ()

misterz 

všechny recenze uživatele

Po formálnej stránke solídne spracovaná dráma o tom, ako sa zrodil a zrealizoval nápad na najkrajší vianočný príbeh aký bol kedy vymyslený a napísaný - A Christmas Carol od Ch. Dickensa. Niekoľko vecí mi tu však vadilo. Dejová linka, aj keď zaujímavo koncipovaná neponúkla toľko emócií, ako by si snáď tento príbeh zaslúžil. Tiež rozprávačský štýl mi prišiel až moc strohý a odtažitý, čo sa samozrejme prejavilo na slabšej pútavosti príbehu. A v neposlednom rade by som vymenil herca v hlavnej úlohe - Dana Stevensa. Nesadol mi tu, dokonca miestami mi išiel na nervy. Lepší priemer. 65/100 ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama