Maze

Maze

Akční / Drama / Mysteriózní

Irsko, 2017, 92 min

Hlavný hrdina so svojim moraváckym ksichtom mi pil celý čas krv v tom svojom svetri a preto som mal trochu nahovno filmový zážitok. Vlastne sa mi nelúbila ani jedna postava , s ktorou by som sympatizoval. Možno strážca Gordon, pretože kôli tím írskym chujom ho opustila žena, mi bol tak civilne prijateľnejší.(12.2.2018)

• kaylin

Myslel jsem, že film bude trochu drsnější, než jak se ukazoval. A pak skutečně přišla scéna, která byla dobrá, drsná, dokázala s divákem zamávat. Jenže pak opět dlouho nic. Vězeňská dramata nejsou špatná, ale tohle irské provedení, které je sice založeno na skutečných událostech, postrádá nějaký pořádný náboj.(29.1.2018)

Nečekejte žádnou hutnou vězeňskou akčňárnu, kde si muklové dávají do zhusta do těla. Tohle je rekonstrukce útěku členů IRA z věznice Maze, který se odehrál v roce 1983. A rekonstrukce je to docela přesná, takže docela chápu, že nad tím mnozí krčí nos. Ale mě to bavilo. Plusem je především fakt, že film nijak nesoudí, takže i když je tu na jedné straně voják IRA Larry Marley a na té druhé dozorce Gordon, oba se svými minipříběhy, ani jeden z nich tu není zápornou postavou a bavil mě i načrtnutý vývoj jejich vztahu. Útěk samotný není nijak zvlášť akční, ale jeho civilní pojetí působí v daném konceptu důvěryhodně. A spokojený jsem i s herci. Hodně slušná práce, a ten, co sem film označil za mysteriozní, by se na něj měl asi nejdřív mrknout. 80%(13.2.2018)

Úplná tuctovka, žiadny prekvapivý herecký výkon, totálna priamočiarosť. No od polovice to naberá aké také kontúry napätia, takže doháňajú dosť pomalé tempo. Chýbajú mi tam špinavé scény, detaily rozpisovať azda netreba :-) 50%(27.1.2018)

Trocha írčiny navyše nikdy nezaškodí.(20.1.2018)

Proč ne? Jen kdyby to nebylo na úrovni slušného televizního filmu. Ale podle tohoto měřítka také hodnotím. Jinak jako celovečerní film do kin to opravdu není. Spíše balancuje na hranici dokumentu. 3-(27.1.2018)

Uvěřitelná zdrhačka z lapáku, natočená snad podle trochu skutečnosti. Hlavní hrdina je nesympatickej přizdisráč, kterej zvrtá všechny ostatní aby zdrhli, kličkuje jak králík a nakonec se na všechny, snad i díky osudu ..vysere.(31.1.2018)

• macejko1979

Nudná Volovina.(2.2.2018)