poster

Maze

 • Velká Británie

  Maze

Akční / Drama / Mysteriózní

Irsko, 2017, 92 min

Komentáře uživatelů k filmu (9)

 • sochoking
  ***

  Hlavný hrdina so svojim moraváckym ksichtom mi pil celý čas krv v tom svojom svetri a preto som mal trochu nahovno filmový zážitok. Vlastne sa mi nelúbila ani jedna postava , s ktorou by som sympatizoval. Možno strážca Gordon, pretože kôli tím írskym chujom ho opustila žena, mi bol tak civilne prijateľnejší.(12.2.2018)

 • Morholt
  ****

  Nečekejte žádnou hutnou vězeňskou akčňárnu, kde si muklové dávají do zhusta do těla. Tohle je rekonstrukce útěku členů IRA z věznice Maze, který se odehrál v roce 1983. A rekonstrukce je to docela přesná, takže docela chápu, že nad tím mnozí krčí nos. Ale mě to bavilo. Plusem je především fakt, že film nijak nesoudí, takže i když je tu na jedné straně voják IRA Larry Marley a na té druhé dozorce Gordon, oba se svými minipříběhy, ani jeden z nich tu není zápornou postavou a bavil mě i načrtnutý vývoj jejich vztahu. Útěk samotný není nijak zvlášť akční, ale jeho civilní pojetí působí v daném konceptu důvěryhodně. A spokojený jsem i s herci. Hodně slušná práce, a ten, co sem film označil za mysteriozní, by se na něj měl asi nejdřív mrknout. 80%(13.2.2018)

 • kaylin
  **

  Myslel jsem, že film bude trochu drsnější, než jak se ukazoval. A pak skutečně přišla scéna, která byla dobrá, drsná, dokázala s divákem zamávat. Jenže pak opět dlouho nic. Vězeňská dramata nejsou špatná, ale tohle irské provedení, které je sice založeno na skutečných událostech, postrádá nějaký pořádný náboj.(29.1.2018)

 • Jadro
  ***

  Úplná tuctovka, žiadny prekvapivý herecký výkon, totálna priamočiarosť. No od polovice to naberá aké také kontúry napätia, takže doháňajú dosť pomalé tempo. Chýbajú mi tam špinavé scény, detaily rozpisovať azda netreba :-) 50%(27.1.2018)

 • baclajean
  ****

  Trocha írčiny navyše nikdy nezaškodí.(20.1.2018)

 • rigby
  ***

  Proč ne? Jen kdyby to nebylo na úrovni slušného televizního filmu. Ale podle tohoto měřítka také hodnotím. Jinak jako celovečerní film do kin to opravdu není. Spíše balancuje na hranici dokumentu. 3-(27.1.2018)

 • Petr1Angelov
  ****

  Snímek se mi moc líbil, ale pro některé diváky je možná ne moc záživný. Jde o přepis faktů, autentický film. To si myslím, že splnil na jedničku. Možná se ale děj místy moc natahuje. Herce jsem neznal, ale zahráli to výborně. Jde o přední irské herce, takže to nejsou žádní nazdárci. Stejně tak je to pro ně jistě dost osobní věc na které si dali záležet.(30.1.2018)

 • Shitonit
  ***

  Uvěřitelná zdrhačka z lapáku, natočená snad podle trochu skutečnosti. Hlavní hrdina je nesympatickej přizdisráč, kterej zvrtá všechny ostatní aby zdrhli, kličkuje jak králík a nakonec se na všechny, snad i díky osudu ..vysere.(31.1.2018)

 • macejko1979
  *

  Nudná Volovina.(2.2.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace