Cukrář

• Izrael האופה מברלין (více)

Služební cesty mohou přinést mnohá překvapení a není výjimkou, pokud mezi ně patří setkání, jež přeroste v milenecký vztah. Poměr Thomase, cukráře žijícího v Berlíně, a Orana, ženatého muže původem z Izraele, však po několika měsících utne tragická událost. Oran umírá při dopravní nehodě a Thomas nevidí jiné východisko, než vyhledat vdovu, jež teď sama vychovává Oranova syna. Přes počáteční nedůvěru, pramenící z Thomasovy německé národnosti, dává truchlící Anat mlčenlivému mladému muži práci ve své kavárně, netuší však, že nevyslovený smutek, který je spojuje, se váže k jednomu a tomu samému muži. (MFF Karlovy Vary)

wick

Citlivě natočené..i když trochu nepravděpodobné love story nabízí i zajímavý pohled na židovskou komunitu. Hezký soundtrack. ()

MrKrahujec

Tak nevím: buď už jsem úplně odvykl klasickému filmařskému řemeslu, nebo byl tenhle film vážně strašně utahaný a rozvláčný. Námět i syžet přitom nejsou špatné, jsou dostatečně neotřelé i naléhavé, ale ten rozjezd, ten rozjezd..! ()

Veber

Hodně silný námět, ale to zpracování mi přišlo paradoxně bez citů. Asi jsem, bohužel čekala víc. ()

PTuranyi

Citlivý príbeh o láske, vzťahoch a rodine. Banálna zápletka homosexuálneho vzťahu židovského obchodníka Orana s nemeckým cukrárom Thomasom v Berlíne postupne naberá na sile so smrťou Orana a Thomasovým rozhodnutím zistiť čo sa stalo priamo v Jeruzaleme. To vedie k ku kontaktu s Oranovou rodinou a novým vzťahom a samozrejme problémom. Nikde sa netlačí na pílu a vzťahy nemecko-židovské, hetero-homosexuálne sú v príbehu zakomponované citlivo a vyznievajú prirodzene. Záverečné odhalenia síce sprevádzajú emócie ale nekoná sa žiadna kataklizma ani happyend. ()

hanca.uh

Za mě nejhezčí a nejpůsobivější film za poslední půlrok, který jsem v kině viděla a který mě teda fakt totálně "dostal", nehledě na téma... Filmová prvotina izraelského režiséra - smekám, prostě vynikající, uhrančivé, osobní. Po všech stránkách!!! ()

katakomb

Opět ukázkový příklad toho, kdy méně je rozhodně více! Úsporné dialogy a pomalejší kamera dovolily, že zápletka gradovala sice zvolna, ale konstantně a nakonec se vše uvolnilo jako stavidla na řece - v jediné scéně na jeden záběr. Tenhle zážitek je to, co od žánru očekávám. Není nutné, aby herci polovinu filmu prolévali slzy a dlouze vykládali o ztrátě nejmilejšího - stačí jeden perfektně zahraný koncentrovaný emoční výlev a zážitek, díky kterému si film budu pamatovat, je na světě. Dávám 5 hvězdiček bez váhání. ()

Lili.Marleen

Ztišená, jemná variace na Tykwerův "3". O neohraničitelnosti lásky vypráví debutující Graizer oproti TT bez hravosti, ironie, svěží dynamiky, však čistě a s vyspělou úsporností (krotká aluze v jeruzalémském plaveckém bazénu, odkazující na maximálně působivé scény z fotogenického Badeschiff na Sprévě, budiž toho dokladem). Z oběma příběhům společného Berlína, z Café Kredenz, nás Cukrář zavádí až do Jeruzaléma, košer kavárny, což implikuje, že komorní výpověď o tom, kterak láska je jen jedna, bude tu a tam nevtíravě vonět skořicí a čokoládou. ()

kaku108

Vlastně je to poměrně běžný smutný příběh o smrti milované osoby a vyrovnávání se s ní. Ovšem zpracované je to tak skvěle, že si na konci říkáte: "Sakra, to bylo dobré!"... ()

vyhnalek

Dojemný příběh netradičního milostného trojúhelníku. Nekonečný potlesk na filmovém festivalu ve Varech vypovídá nejlépe o kvalitě snímku. ()

adelfilm

naprosto fascinující a detailní kamerou propracovaný film. neuvěřitelně dokonalá hudba, perfektně sedící k ději filmu. zajímavý příběh, který slabším duším, jako jsem já, naprosto vezme dech. tři čtvrtě filmu skoro v slzách, mi dává za pravdu, že nejde jen tak o ledajaký film. herecký výkon je neskutečný a zachycení postav a jejich, jako skutečných příběhů, je při nejmenším úžasné. není scéna kterou bych chtěla vystřihnout. je naprosto dokonalý ()

makoviceee

Takhle to mam strasne rada. Filmovou teorii a skatule neumim, takze nedokazu rict a popsat proc, bohuzel... ale to nevadi. Pure radost, tahle vec. Dekuju za ni. 💖 ()