Un moment d'égarement

• angličtina

One Wild Moment

Komedie / Drama

Francie, 2015, 105 min

Jean-François Richet, Lisa Azuelos, Claude Berri (původní scénář)

Jeden z nejvydařenějších remaků co jsem viděl. Do nádherných korsických exteriérů je zandán příběh léta, alkoholu a jednoho sexuálně- citového průseru, který má dopad na jednání a vývoj všech postav. Ze strany Vincenta a Francoise se jedná o skvěl herecký výkony a tam kde holky ztracejí za pány na herectví, ale ne o moc, tam vedou na kráse, zejména Lola je absolutně fatální a věřím že s ní v podobným průseru jako Vincent skončila většina chlapů. Navíc ten konec, opět ryze francouzský, minimum slov, maximum očních kontaktů, bravo !(14.1.2018)

Vincent Cassel je charizmatický diabol s veľkou predispozíciou dostania sa do problémov. Patrí do skupinky mužov, ktorí o prúsery možno ani tak nežiadajú, ale jednoducho sa väčšinou vždy do niečoho nepríjemného zamotajú. V tomto prípade sa o to postarala naozaj krásna Lola Le Lann. Čarovná Korzika, úplne prirodzené herecké výkony a veeľa očných kontaktov.(20.1.2018)

Sympatické postavy (najmä tie dve dievčence), aj tá ústredná zápletka, na ktorú sa prakticky nabalil celý ďalší vývoj filmu, bola celkom obstojná. No čakal som v záverečných fázach, že to bude trochu viac zamotané a pravda sa napokon dostane na povrch nejakým dramatickejším spôsobom. Z tohto pohľadu teda trochu sklamanie. Ale inak fajn, taká malá naháňačka na mačku a myš - teda aspoň z pohľadu oboch otcov.(17.6.2017)

Velmi dobré drama s několika hodně veselými momenty. Jak příběh pokračuje, veselost se vytrácí a dramatičnost houstne. Nechtěla bych být v kůži ani jednoho z těch otců, kteří mají na starosti své nedávno pubertě odrostlé holčiny. Vincent Cassel i François Cluzet se do těch kůži dokázali vcítit skvěle a zahráli to parádně. A Alice Asaaz je opravdu kočka, jaké musí být hodně těžké odolat.(26.7.2019)

Nebýt tipu od kamaráda, tahle zábavná a pěkná podívaná by mi unikla. Cassel a Cluzet jsou perfektní, ale ještě víc než letní prostředí Korsiky (připomínající v mnohém Pagnolovy tymiánové kopce v Provence) baví koukat se na Lolu Le Lann. Scény pod vodopádem považuju za top 5 erotickou scénu všech dob, a to přesto, že pak dál na pláži je nahá celá. Tady bych asi neváhal ani půl vteřiny, kamarád nekamarád. Zábavné bylo sledovat ty naschvály potom, ačkoliv se nezbavíte pocitu, že tohle už jste někde mockrát viděli, zlomyslně se třesete smíchy.(17.6.2017)

• - Rovnako ako dej filmu tak aj jeho celé natáčanie prebiehalo na francúzskom ostrove Korzika. (MikaelSVK)