Nenasytná Tiffany

Česko, 2015, 80 min

Andy Fehu

Andy Fehu

Jakub Ševčík

Tohle je v české produkci ojedinělý případ. Sice snímek vyznívá amatérským lookem, ale já se bavil perfektně! Leoš Noha v roli somráka Pepy, který vykrádá chaty, zevluje a chlastá (hlavně rum a vodku), je naprosto přirozenej. I ostatní banda somráků jsou super ztvárněný, nebo majitel zastavárny Pjeer van Eck, to je svině od pohledu. Pepa posléze objevuje v jámě v kopcích staré mince, ale něco za něco (tady přijde klasická hororová zápletka). Za staré mince Pepa dostává od zastavárníka nějaký prachy, za který si pořizuje různý věci, aby vybavil svůj holobyt a zve si děvky z Eskortu (perfektní výstupy, hahaha). Potřebuje víc a víc, chamtivost roste a vše vrcholí v jámě v kopcích solidní gore scénou! Fakt povedená hororová komedie! Jeden záběr mě hodně evokoval Evil dead a další zase Švankmajerova Otesánka. Zkrátka, je na co koukat. Ještě jedna momentka mě sakra pobavila, jak se Pepa se svým kumpánem doma totálně zlije pod obraz a Pepa v ožralosti rozmlátí novou televizi, kterou si nedávno koupil, hehehehe, mazec! Miniroličku si střihl i Petr Čtvrtníček v roli střihače erotických filmů. Tenhle projekt se velmi podařil a do budoucna bych si přál více takových vícežánrových kousků. Tady je vidět, že se pracovalo od srdce.(29.11.2016)

Český nízkorozpočtový moralistický white-trash horor, který není nudný, ani (nechtěně) směšný. Dokonce i těch pár trikových a brutálních scén zde působí docela kvalitně a profesionálně. Vzhledem ke skromným ambicím se tomu vlastně opravdu nedá skoro nic vyčíst (snad jen to, že první polovina mohla mít trochu větší tah na bránu). Osobitý malý projekt, který je až překvapivě dotažený. Vůbec bych se nezlobil, kdyby se z Andyho Fehu vyklubal český Peter Jackson nebo Sam Raimi... 70 %(13.12.2015)

Kdo hledá, najde… Název jak z pornofilmu a vágus na plakátu, ale jak se ukázalo, není to oxymoron. Horor to taky moc není, ale jako černá komedie / podobenství je to dost výživné – a překvapivě dobře zahrané (scéna Pepova zpěvu je boží). Škoda jen ne úplně dokonale zvládnutého závěru. Blíž než k lesním hororům to má k Erbenovi a lidovým pověstem, ve kterých se krutě trestá hamižnost a zaslepenost vidinou peněz, což se tu nenásilně prostupuje s aktuálním problémem lidí na dně společenského žebříčku. A to, že se varovný příběh o následcích rejpání v zemi odehrává v Horním Jiřetíně, bude těžko náhoda… Paralela o vábení zrádných děr je už jen třešničkou na dortu.(9.11.2015)

Náhodou je to paráda film, perfektne stvárnená sonda do spoločensky nízkych vrstiev...Noha uveriteľný " looser " príbeh ako z knihy Kinga ...premyslené, pomerne vkusne a vierohodne natočené..bavil som sa..malo to niečo čo chýba oveľa drahšej produkcii....malo to zábavný prvok...smelým právom dávam 80 % !(26.1.2018)

Tak Češkovia po rokoch utrpenia a preveraných námetov prišli konečne s niečim novým. Originálnym. Ľudovým. Skvelý námet, amatérske prevedenie, prirodzené dialógy a hlavne postavy, ktoré sa na nič nehrajú a konajú presne tak, ako by v realite konali. Žiadne zdržovačky a vysvetľovania, kto sa ako kam dostal ( aj keď v jednom momente by nebolo odveci vysvetliť, kto je vlastne tá Tiffany. Bystrí divák si to ale spojí s tým zámkom ) a prečo robí čo robí. A neni to ani zbytočne naťahované a žiadne kokotné zábery, pri ktorých rozmýšľate nad samovraždou. Úplne ale vidím, že akademici a harcovníci v tomto fachu film zavrhnú, lebo neni podľa predpisov a zaužívaných postupov. Srať na nich. Nový vietor a originálny námet. Diki Andy. Nebojím sa to tam vpáliť. 5 z 5(10.9.2018)

• - Film, který sleduje Pepa (Leoš Noha), který z něho zřejmě odkoukal vrhací techniku, je V zajetí kanibalů (1988). (Chřástal)

• - Natáčelo se v obci Horní Jiřetín a u nedalekého zámku Jezeří na Mostecku. (Lajty)