Nenasytná Tiffany

Česko, 2015, 80 min

Andy Fehu

Andy Fehu

Jakub Ševčík

Leoš Noha je herec jako noha. V podstatě se celej film děje velký kulový, až Leoušek přijde k nápadu, jak odstranit z ulic všechny bezďáky. Což se mu i podaří a za cenu almužny prodává starý mince vykutálenýmu zastavárníkovi, kterej si za ně koupí Jaga XJS. Leouškovi to ale stačí, protože mu zbývá na chlast i děvky. Jen ti bezďáci nějak docházejí :) Sympatickej spektákl z tuzemské produkce, jednoduchej nápad a fajn provedení i catering. Karting? Cross training? No herce myslím. Čtverku si to nezaslouží, protože se to místy docela táhlo, ale hvězdu za Leoše, hvězdu za Juru Pajznera (fajn že umíš něco jinýho než nablblej seriál) a hvězdu za nápad. 60% P.s: proč se to kurva jmenuje Nenasytná Tiffany? P.p.s: Fehu je runa a znamená dobytek.(29.10.2015)

Leoš Noha je bezesporu jedním z mála alkoholiků a zevlů, jemuž se podařilo svůj životní styl a krédo promítnout i na filmová plátna a navíc, oproti svým kamarádům bezdomovcům a ztraceným případům, za svůj výkon sklízí aplaus - bravo ! Jeho postava Pepy, který balancuje mezi zastavárnou, zevlem, krádežemi, zevlem a zastavárnou potom opravu působí velice přirozeně a nenásilně. Dobře doplněný partou čučáků, rozhodnutých pro litr udělat všechno na světě a pitomcem Ediem z velkolepého a nekonečného seriálu Ulice tu za pomoci vodky,rumu a podružného vyhledávače kovů rozkrývají jedno obrovské tajemství.....Pocit z filmu jsem měl fakt dobrý, jediné, co mě zde vyloženě sralo - bacha spoiler - byl slizký ženský hlas, lákající do pasti - konec spoileru. Tento moment, byť se objevuje asi tak v 1 % filmu bohužel stačí na to, abych dal o hvězdu méně, jinak za mě palec nahoru................moje hodnocení = 6,5 z 10.(30.10.2015)

Je to dost složité hodnotit. Jedná se o poloamatérský film, ale zase je tam Leoš Noha a chviličku i Čtvrtníček. Určitě dávám body za originalitu a za nečeský nápad. Je to zábavné a celkem to utíká. Celou dobu si řákám, že je to super kousek, ale potom přijde posledních 10 minut. Ty poslední minuty byly zpackané, to mi nikdo nevymluví. A kořenová Tiffany? To byl vtip. To tam vůbec nemuselo být.(20.10.2017)

• Hwaelos

V podstatě fuknční spojení grind hororu s komedií, ale filmu by slušelo přitlačit na pilu oběma pólům a mohl vzniknout dobře zapamatovatelný český snímek, který by na hlavu porazil i pozapomenutý Choking Hazard. Navíc je trochu smutný, když komparzisti-homlessáci působí přirozeněji v hereckém projevu než skuteční herci. Za vidění to ale stojí.(2.8.2015)

Paralela na chamtivost těžařů brousících si zuby na Horní Jiřetín, pohrávající si se žánrovými prvky. Při vědomí celovečerního debutu a nízkého rozpočtu oplývá film umně zvládnutými výrazovými prostředky, navíc je v kontextu současné české hrané kinematografie svěží a skutečně (bez jakýchkoliv pejorativních významů) zábavný. (KVIFF 50)(13.7.2015)

• - Natáčelo se v obci Horní Jiřetín a u nedalekého zámku Jezeří na Mostecku. (Lajty)

• - Film, který sleduje Pepa (Leoš Noha), který z něho zřejmě odkoukal vrhací techniku, je V zajetí kanibalů (1988). (Chřástal)