Nenasytná Tiffany

Česko, 2015, 80 min

Andy Fehu

Andy Fehu

Jakub Ševčík

Na amatérský kousek to obstálo na jedničku a ani mi nevadilo, jak snímek působí levně. Po rozpačitém úvodu bylo pěkně sledovat život zevláka, který díky chamtivosti nechá zlikvidovat veškerý alkoholiky v ulici. Člověk zavzpomínal na horor Chvění a i když to nedokázalo navodit napínavou podívanou, tak díky délce to celé dobře uteklo......6/10(20.10.2016)

Leoš Noha je bezesporu jedním z mála alkoholiků a zevlů, jemuž se podařilo svůj životní styl a krédo promítnout i na filmová plátna a navíc, oproti svým kamarádům bezdomovcům a ztraceným případům, za svůj výkon sklízí aplaus - bravo ! Jeho postava Pepy, který balancuje mezi zastavárnou, zevlem, krádežemi, zevlem a zastavárnou potom opravu působí velice přirozeně a nenásilně. Dobře doplněný partou čučáků, rozhodnutých pro litr udělat všechno na světě a pitomcem Ediem z velkolepého a nekonečného seriálu Ulice tu za pomoci vodky,rumu a podružného vyhledávače kovů rozkrývají jedno obrovské tajemství.....Pocit z filmu jsem měl fakt dobrý, jediné, co mě zde vyloženě sralo - bacha spoiler - byl slizký ženský hlas, lákající do pasti - konec spoileru. Tento moment, byť se objevuje asi tak v 1 % filmu bohužel stačí na to, abych dal o hvězdu méně, jinak za mě palec nahoru................moje hodnocení = 6,5 z 10.(30.10.2015)

Tak Češkovia po rokoch utrpenia a preveraných námetov prišli konečne s niečim novým. Originálnym. Ľudovým. Skvelý námet, amatérske prevedenie, prirodzené dialógy a hlavne postavy, ktoré sa na nič nehrajú a konajú presne tak, ako by v realite konali. Žiadne zdržovačky a vysvetľovania, kto sa ako kam dostal ( aj keď v jednom momente by nebolo odveci vysvetliť, kto je vlastne tá Tiffany. Bystrí divák si to ale spojí s tým zámkom ) a prečo robí čo robí. A neni to ani zbytočne naťahované a žiadne kokotné zábery, pri ktorých rozmýšľate nad samovraždou. Úplne ale vidím, že akademici a harcovníci v tomto fachu film zavrhnú, lebo neni podľa predpisov a zaužívaných postupov. Srať na nich. Nový vietor a originálny námet. Diki Andy. Nebojím sa to tam vpáliť. 5 z 5(10.9.2018)

Takový mravoučný příběh na způsob některé balady z Erbenovy Kytice s postmoderním nadhledem. Tiffany se snad odkazuje k tradici jedinečných masožravých rostlin, které se ve fikčním prostoru Čech vyskytují. Je tedy příbuzná Adéle. Líbí se mi, že to šlo bez pitvoření a křečovitosti – beru to jako znak talentu.(12.1.2019)

Je to dost složité hodnotit. Jedná se o poloamatérský film, ale zase je tam Leoš Noha a chviličku i Čtvrtníček. Určitě dávám body za originalitu a za nečeský nápad. Je to zábavné a celkem to utíká. Celou dobu si řákám, že je to super kousek, ale potom přijde posledních 10 minut. Ty poslední minuty byly zpackané, to mi nikdo nevymluví. A kořenová Tiffany? To byl vtip. To tam vůbec nemuselo být.(20.10.2017)

• - Natáčelo se v obci Horní Jiřetín a u nedalekého zámku Jezeří na Mostecku. (Lajty)

• - Film, který sleduje Pepa (Leoš Noha), který z něho zřejmě odkoukal vrhací techniku, je V zajetí kanibalů (1988). (Chřástal)