Nenasytná Tiffany

Andy Fehu

Andy Fehu

Jakub Ševčík
  • Hwaelos

V podstatě fuknční spojení grind hororu s komedií, ale filmu by slušelo přitlačit na pilu oběma pólům a mohl vzniknout dobře zapamatovatelný český snímek, který by na hlavu porazil i pozapomenutý Choking Hazard. Navíc je trochu smutný, když komparzisti-homlessáci působí přirozeněji v hereckém projevu než skuteční herci. Za vidění to ale stojí.(2.8.2015)

Nohu příliš nemusím, ale pro roli asociálů flákajících se po nonstopáčích a zastavárnách je jako stvořený a tady mu to i díky prostředí a přítomnosti autentických vágusů sedlo výjimečně. Nicméně nedoporučuji si Tiffany pouštět s tím, že se jdete koukat na horor či komedii, protože víc než o cokoliv jiného se jedná o podobenství nenažranosti a ta jako takové funguje výborně. 75%(20.10.2016)

Pepa a Jarda v Severních Čechách. Možná by si zasloužili i vlastní seriálek. Třeba taková chlastačka na bytě byla přesně v těch správných intencích :) . Fungování člověka má nespočet variant a je dobré si z české kotliny připomenout tu spodnější vrstvu v odlehčeném tónu. Podle mě by tomu seděl ještě razantnější odér, ale to už je na širší debatu. Každopádně na naše poměry ojedinělý kousek. 61%. PS: Pobavili roličky starých komparzistů :) .(7.1.2016)

Andy Fehu elegantně ukazuje vztyčenej prostředníček všem, který neustále nařikaj, že je těžký v česku točit dobrý filmy, když jsou naše rozpočty oproti západnim produkcím znatelně menší. Prostě i za "pár kaček" se dá nakroutit zajímavej biják. Tentokrát k tomu stačila poctivá práce s viditelnym nadšenim "pro projekt" poloprofesionálních filmařů (za mě v rámci možností hodně slušná filmařina po technický stránce), dobrej námět a skvělej Leoš Noha. Hlavně on povýšil výslednej produkt svym přesvědčivym ztělesněnim polováguse ještě o level výš. Scénář tak nejvíc funguje po většinu stopáže, kdy se snímek tváří jako sociální drama s mysteriozní atmosférou. Hororový finále mi nesedělo, zdálo se mi zbytečně béčkově přepálený (aneb co všechno vydrží "přepůlenej" člověk) a tak nějak jsem měl pocit, že bylo omylem "stříhlý" z nějakýho jinýho bijáku. Ale co, většinu času jsem se bavil a byl napjatej (ačkoliv jsme nakonec ochuzený aspoň o nástin toho, co je penězodárná díra v zemi zač). Takovou zábavu jsem upřímně nečekal, čtvrtá slabá hvězda za Leoše Nohu, autenticky působíci pohled na život na ulici a atmosféru.(18.12.2016)

Náhodou je to paráda film, perfektne stvárnená sonda do spoločensky nízkych vrstiev...Noha uveriteľný " looser " príbeh ako z knihy Kinga ...premyslené, pomerne vkusne a vierohodne natočené..bavil som sa..malo to niečo čo chýba oveľa drahšej produkcii....malo to zábavný prvok...smelým právom dávam 80 % !(26.1.2018)

• - Natáčelo se v obci Horní Jiřetín a u nedalekého zámku Jezeří na Mostecku. (Lajty)

• - Film, který sleduje Pepa (Leoš Noha), který z něho zřejmě odkoukal vrhací techniku, je V zajetí kanibalů (1988). (Chřástal)