Nenasytná Tiffany

Česko, 2015, 80 min

Andy Fehu

Andy Fehu

Jakub Ševčík

Další milé překvapení z naších končin. Tenhle rok je na kvalitní české filmy dost bohatý a já z toho mám obrovskou radost. Nenasytná Tiffany není nijak složitý film, ale rozhodně nelze říci, že by mu nechyběl sociální přesah. A taky zajímavý pohled mezi bezdomovce a alkoholové násosky. Andy Fehu odvedl moc dobrou práci a dobře si poradil s omezeným rozpočtem. Jeho film má spad, je zajímavý a i místy vtipný. Leoš Noha je zde parádní a já mu jeho postavu bez problému věřil. Totéž platí i o zbytku obsazení, ze kterého nejvíce vyčnívá Petr Čtvrtníček v malé roli. Samotný film vypadá dost dobře a jeho nedokonalosti zde působí ku prospěchu a krásně to doplňuje atmosféru(něco podobného jsem měl i u prvního Evil Dead). Začátek mohl být více vztahující, i tak jsem spokojený. Nenasytná Tiffany je milé překvapení a krásná ukázka toho, že jsou tady tvůrci, kteří dokážou točit i něco jiného, než konkurence.(29.10.2015)

Andy Fehu elegantně ukazuje vztyčenej prostředníček všem, který neustále nařikaj, že je těžký v česku točit dobrý filmy, když jsou naše rozpočty oproti západnim produkcím znatelně menší. Prostě i za "pár kaček" se dá nakroutit zajímavej biják. Tentokrát k tomu stačila poctivá práce s viditelnym nadšenim "pro projekt" poloprofesionálních filmařů (za mě v rámci možností hodně slušná filmařina po technický stránce), dobrej námět a skvělej Leoš Noha. Hlavně on povýšil výslednej produkt svym přesvědčivym ztělesněnim polováguse ještě o level výš. Scénář tak nejvíc funguje po většinu stopáže, kdy se snímek tváří jako sociální drama s mysteriozní atmosférou. Hororový finále mi nesedělo, zdálo se mi zbytečně béčkově přepálený (aneb co všechno vydrží "přepůlenej" člověk) a tak nějak jsem měl pocit, že bylo omylem "stříhlý" z nějakýho jinýho bijáku. Ale co, většinu času jsem se bavil a byl napjatej (ačkoliv jsme nakonec ochuzený aspoň o nástin toho, co je penězodárná díra v zemi zač). Takovou zábavu jsem upřímně nečekal, čtvrtá slabá hvězda za Leoše Nohu, autenticky působíci pohled na život na ulici a atmosféru.(18.12.2016)

Jeden z nejlepších českých filmů posledních let. Skvělá žánrovka, která je zároveň uvěřitelnou sondou do života nejnižší společenské vrstvy, ovšem bez toho, že by sklouzávala k laciné společenské kritice. Skvělé herecké výkony, z nichž vyzdvihuju hlavně Nohu a Panznera, kteří jsou coby pouliční vágusové naprosto uvěřitelní. A v neposlední řadě je to fakt vtipný :-)(6.8.2015)

Pepa a Jarda v Severních Čechách. Možná by si zasloužili i vlastní seriálek. Třeba taková chlastačka na bytě byla přesně v těch správných intencích :) . Fungování člověka má nespočet variant a je dobré si z české kotliny připomenout tu spodnější vrstvu v odlehčeném tónu. Podle mě by tomu seděl ještě razantnější odér, ale to už je na širší debatu. Každopádně na naše poměry ojedinělý kousek. 61%. PS: Pobavili roličky starých komparzistů :) .(7.1.2016)

• campix

Nenasytná Tiffany vzbudila ve Varech celkem rozruch. Objevilo se plno velice pozitivních reakcí a když stream.cz nabídl Tiffany na Halloween zdarma ke shlédnutí, tak nebylo o čem. Bohužel jsem ale zklamán. Českých hororů sice nevzniká tolik, ale zároveň také většinou neoplývají závratnou kvalitou. Nepřesvědčil mě ani Fehu a jeho Tiffany. Povedlo se sice obsadit slušné herce, ale děj není prakticky ničím zajímavý a finální rozuzlení, také neoplývá originalitou. Je vidět velký nedostatek financí a tak film působí hodně studentským dojmem. Hodně o ničem.(6.11.2015)

• - Natáčelo se v obci Horní Jiřetín a u nedalekého zámku Jezeří na Mostecku. (Lajty)

• - Film, který sleduje Pepa (Leoš Noha), který z něho zřejmě odkoukal vrhací techniku, je V zajetí kanibalů (1988). (Chřástal)