Nenasytná Tiffany

Česko, 2015, 80 min

Andy Fehu

Andy Fehu

Jakub Ševčík

Andy Fehu elegantně ukazuje vztyčenej prostředníček všem, který neustále nařikaj, že je těžký v česku točit dobrý filmy, když jsou naše rozpočty oproti západnim produkcím znatelně menší. Prostě i za "pár kaček" se dá nakroutit zajímavej biják. Tentokrát k tomu stačila poctivá práce s viditelnym nadšenim "pro projekt" poloprofesionálních filmařů (za mě v rámci možností hodně slušná filmařina po technický stránce), dobrej námět a skvělej Leoš Noha. Hlavně on povýšil výslednej produkt svym přesvědčivym ztělesněnim polováguse ještě o level výš. Scénář tak nejvíc funguje po většinu stopáže, kdy se snímek tváří jako sociální drama s mysteriozní atmosférou. Hororový finále mi nesedělo, zdálo se mi zbytečně béčkově přepálený (aneb co všechno vydrží "přepůlenej" člověk) a tak nějak jsem měl pocit, že bylo omylem "stříhlý" z nějakýho jinýho bijáku. Ale co, většinu času jsem se bavil a byl napjatej (ačkoliv jsme nakonec ochuzený aspoň o nástin toho, co je penězodárná díra v zemi zač). Takovou zábavu jsem upřímně nečekal, čtvrtá slabá hvězda za Leoše Nohu, autenticky působíci pohled na život na ulici a atmosféru.(18.12.2016)

Film mě lákal už dlouho. Čekal jsem neotřelou podívanou nejen na české poměry. A pravdou je, že se mi něčeho takového u Andyho celovečerního debutu dostalo měrou vrchovatou. Maximálně jsem fandil skvělému Nohovi, libový byl i Čtvrtníček. Příběh mě dlouho hodně bavil a vcelku i napínal. Užíval jsem si i velmi zvláštní, ale něčím přitažlivou atmosféru. Bohužel s přibývajícím časem to nadšení trochu ustupovalo a od chvíle, kdy se musel Pepa sám „obětovat“, mě to přestalo bavit takřka úplně. A jak jsem se během filmu (snad s výjimkou vlastně dobrého skutku v podobě elegantně vyčištěných ulic) zasmál jen sem tam (s tím humorem to bohužel není zase tak horké, jak by člověk asi čekal), tak u závěru mě ten smích přešel úplně, kvůli tomu, jak hloupý byl. Co se týče technické stránky (kamery a hlavně zvuku), není (mírně řečeno) zrovna z těch nejpovedenějších, na druhou stranu „nízkorozpočtovost“ k filmu sedí (a takové triky se dají považovat za kapitolu samu pro sebe). Celkové hodnocení mi vychází na slušné 4*.(20.3.2017)

Je to dost složité hodnotit. Jedná se o poloamatérský film, ale zase je tam Leoš Noha a chviličku i Čtvrtníček. Určitě dávám body za originalitu a za nečeský nápad. Je to zábavné a celkem to utíká. Celou dobu si řákám, že je to super kousek, ale potom přijde posledních 10 minut. Ty poslední minuty byly zpackané, to mi nikdo nevymluví. A kořenová Tiffany? To byl vtip. To tam vůbec nemuselo být.(20.10.2017)

Film byl evidentně levný, ale výborně jsem se u něj pobavil a jeho atmosféru mu může většina světových hororů tiše závidět. Leoš Noha zahrál fantasticky, jeho Pepu jsem mu věřil do poslední střevní kličky. Tato postava navíc prochází na nízkorozpočtový film zajímavým vývojem, z mizerného vykradače chat a alkoholika až v bezskrupulózního zmetka, který mi připomínal hlavní zápornou postavu z epizody Bestie v seriálu Třicet případů majora Zemana. Tiffany byla dnes třetím filmem, který jsem viděl, Král Artuš: Legenda o meči, ani Logan mě nezaujaly tak jako tento nenápadný a nesrovnatelně levnější český počin.(31.8.2017)

Leoš Noha je herec jako noha. V podstatě se celej film děje velký kulový, až Leoušek přijde k nápadu, jak odstranit z ulic všechny bezďáky. Což se mu i podaří a za cenu almužny prodává starý mince vykutálenýmu zastavárníkovi, kterej si za ně koupí Jaga XJS. Leouškovi to ale stačí, protože mu zbývá na chlast i děvky. Jen ti bezďáci nějak docházejí :) Sympatickej spektákl z tuzemské produkce, jednoduchej nápad a fajn provedení i catering. Karting? Cross training? No herce myslím. Čtverku si to nezaslouží, protože se to místy docela táhlo, ale hvězdu za Leoše, hvězdu za Juru Pajznera (fajn že umíš něco jinýho než nablblej seriál) a hvězdu za nápad. 60% P.s: proč se to kurva jmenuje Nenasytná Tiffany? P.p.s: Fehu je runa a znamená dobytek.(29.10.2015)

• - Film, který sleduje Pepa (Leoš Noha), který z něho zřejmě odkoukal vrhací techniku, je V zajetí kanibalů (1988). (Chřástal)

• - Natáčelo se v obci Horní Jiřetín a u nedalekého zámku Jezeří na Mostecku. (Lajty)