Nenasytná Tiffany

Andy Fehu

Andy Fehu

Jakub Ševčík

Michal Böhm

Další milé překvapení z naších končin. Tenhle rok je na kvalitní české filmy dost bohatý a já z toho mám obrovskou radost. Nenasytná Tiffany není nijak složitý film, ale rozhodně nelze říci, že by mu nechyběl sociální přesah. A taky zajímavý pohled mezi bezdomovce a alkoholové násosky. Andy Fehu odvedl moc dobrou práci a dobře si poradil s omezeným rozpočtem. Jeho film má spad, je zajímavý a i místy vtipný. Leoš Noha je zde parádní a já mu jeho postavu bez problému věřil. Totéž platí i o zbytku obsazení, ze kterého nejvíce vyčnívá Petr Čtvrtníček v malé roli. Samotný film vypadá dost dobře a jeho nedokonalosti zde působí ku prospěchu a krásně to doplňuje atmosféru(něco podobného jsem měl i u prvního Evil Dead). Začátek mohl být více vztahující, i tak jsem spokojený. Nenasytná Tiffany je milé překvapení a krásná ukázka toho, že jsou tady tvůrci, kteří dokážou točit i něco jiného, než konkurence.(29.10.2015)

ne/Chutná jednohubka, kompaktní a zábavná. Zdá se mi, že klíč k úspěchu zde tkví v tom, že tvůrci nepřeceňují své síly (což se českým filmům bohužel zhusta děje), vědí, co chtějí a jdou za tím nejkratší cestou. Od téhle blbůstky pro dva a půl herce (omluvte slovní hříčku) jsem čekal spíš méně než více a příjemně překvapila. Svědčí jí krátká stopáž a přímočarý scénář.(13.11.2016)

+3* kupodivu slušně provedený horor po česku, který svou tragikomickou formou zobrazuje spodinu lidské společnosti, ale bylo by to platné určitě pro všechny vrstvy. Svůj název má přiléhavý a dokonale předvádí jednu z lidských přirozených nectností. Na debut je to "jedinečný" výkon (v rámci nezávislé scény), režie, scénář i výběr herců pro charaktery postav. I když na nehercích byla vidět nezkušenost, tak se rolí zhostili dobře. Dal bych možná i 4 hvězdy, ale nebudu přehánět a doporučuji klidně všem. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](23.11.2015)

Čekal jsem opravdovou hrůzu, protože české počiny to mají s horory opravdu těžké. Tady mohu jen pochválit, že to stojí opravdu za to! Mírný český humor odlehčuje atmosféru a ukazuje naši opravdovou povahu. Pokud ale očekáváte nějaké jatka, tak si pusťte americkou produkci. Jediné co musím zkritizovat je finální konec a to, že nikdo nevysvětlil pojem "nenasytné Tiffany" a kde se vlastně vzala kovová pixla v zemi??? Nebo máme očekávat pokračování, kde se to dozvíme? Osobně by mě to nevadilo... 50%(17.11.2015)

Pepa a Jarda v Severních Čechách. Možná by si zasloužili i vlastní seriálek. Třeba taková chlastačka na bytě byla přesně v těch správných intencích :) . Fungování člověka má nespočet variant a je dobré si z české kotliny připomenout tu spodnější vrstvu v odlehčeném tónu. Podle mě by tomu seděl ještě razantnější odér, ale to už je na širší debatu. Každopádně na naše poměry ojedinělý kousek. 61%. PS: Pobavili roličky starých komparzistů :) .(7.1.2016)

• - Film, který sleduje Pepa (Leoš Noha), který z něho zřejmě odkoukal vrhací techniku, je V zajetí kanibalů (1988). (Chřástal)

• - Natáčelo se v obci Horní Jiřetín a u nedalekého zámku Jezeří na Mostecku. (Lajty)