Nenasytná Tiffany

Andy Fehu

Jakub Ševčík

Michal Böhm
  • eagle-eye

Moc na novodobé české filmy nekoukám, ale nechal jsem se zviklat zdejším hodnocením a režisérem podepsaným pod Monte Carlem...Chyba, velká chyba...Něco tak špatného jsem už dlouho neviděl...Amatérsky zpracované i natočené, námět by vymyslela i moje šestiletá dcera lepší...Fehu, radši zůstaň u MC, btw.i tam ta úroveň už upadá...(20.12.2016)

Ač se to zdá jako vysoce nepravděpodobné tvrzení, Fehu tímto celovečerním debutem potvrzuje svoji pozici předního českého realisty. Nevím o nikom, kdo by takhle nenásilně "uměl" poetiku nádražních bufáčů, piveček, cigár a mastnejch dlouhejch vlasů. Je to do jisté míry opravdu aktualizované cinema verité, akorát filtrované skrze pokleslou žánrovou mřížku. Přirozeně a vtipně zapojené metafilmové prvky zároveň snímek přibližují tvorbě současné americké low-budget scény, tzn. tvůrcům jako Ti West nebo Joe Swanberg. Překvapující je, že Fehu z tohoto srovnání pořád vychází velice dobře.(9.7.2015)

Tohle je v české produkci ojedinělý případ. Sice snímek vyznívá amatérským lookem, ale já se bavil perfektně! Leoš Noha v roli somráka Pepy, který vykrádá chaty, zevluje a chlastá (hlavně rum a vodku), je naprosto přirozenej. I ostatní banda somráků jsou super ztvárněný, nebo majitel zastavárny Pjeer van Eck, to je svině od pohledu. Pepa posléze objevuje v jámě v kopcích staré mince, ale něco za něco (tady přijde klasická hororová zápletka). Za staré mince Pepa dostává od zastavárníka nějaký prachy, za který si pořizuje různý věci, aby vybavil svůj holobyt a zve si děvky z Eskortu (perfektní výstupy, hahaha). Potřebuje víc a víc, chamtivost roste a vše vrcholí v jámě v kopcích solidní gore scénou! Fakt povedená hororová komedie! Jeden záběr mě hodně evokoval Evil dead a další zase Švankmajerova Otesánka. Zkrátka, je na co koukat. Ještě jedna momentka mě sakra pobavila, jak se Pepa se svým kumpánem doma totálně zlije pod obraz a Pepa v ožralosti rozmlátí novou televizi, kterou si nedávno koupil, hehehehe, mazec! Miniroličku si střihl i Petr Čtvrtníček v roli střihače erotických filmů. Tenhle projekt se velmi podařil a do budoucna bych si přál více takových vícežánrových kousků. Tady je vidět, že se pracovalo od srdce.(29.11.2016)

Kdo hledá, najde… Název jak z pornofilmu a vágus na plakátu, ale jak se ukázalo, není to oxymoron. Horor to taky moc není, ale jako černá komedie / podobenství je to dost výživné – a překvapivě dobře zahrané (scéna Pepova zpěvu je boží). Škoda jen ne úplně dokonale zvládnutého závěru. Blíž než k lesním hororům to má k Erbenovi a lidovým pověstem, ve kterých se krutě trestá hamižnost a zaslepenost vidinou peněz, což se tu nenásilně prostupuje s aktuálním problémem lidí na dně společenského žebříčku. A to, že se varovný příběh o následcích rejpání v zemi odehrává v Horním Jiřetíně, bude těžko náhoda… Paralela o vábení zrádných děr je už jen třešničkou na dortu.(9.11.2015)

+3* kupodivu slušně provedený horor po česku, který svou tragikomickou formou zobrazuje spodinu lidské společnosti, ale bylo by to platné určitě pro všechny vrstvy. Svůj název má přiléhavý a dokonale předvádí jednu z lidských přirozených nectností. Na debut je to "jedinečný" výkon (v rámci nezávislé scény), režie, scénář i výběr herců pro charaktery postav. I když na nehercích byla vidět nezkušenost, tak se rolí zhostili dobře. Dal bych možná i 4 hvězdy, ale nebudu přehánět a doporučuji klidně všem. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](23.11.2015)

• - Natáčelo se v obci Horní Jiřetín a u nedalekého zámku Jezeří na Mostecku. (Lajty)

• - Film, který sleduje Pepa (Leoš Noha), který z něho zřejmě odkoukal vrhací techniku, je V zajetí kanibalů (1988). (Chřástal)