poster

Replace

Horor / Thriller

Německo / Kanada, 2017, 101 min

 • oveckaoa
  ***

  Spíše než o horor se jedná o drama s hororovými prvky o ženské co jí stárne kůže a ona proto musí zabíjet lidi. Bohužel gore zde moc není a je tu tak zhruba 10 vražd přičemž 4 ani neukážou. Filmu škodí i stopáž 101 minut jelikož se to neskutečně táhne a konec, který je totální volovina ženská v uzavřené hlídané budově vraží ochranku a zaměstnance na počkání. P.s. mrzí mě, že nevysvětlily co se stalo s tím Jonasem kromě toho, že řekly, že se rozvedly nevíme o něm nic. Optimálně jsou to 2 hvězdy za konec přihodím 1.(10.4.2018)

 • Morholt
  **

  Keil chtěl udělat umělecký dojem, takže klasický body horor pojal artově a to byla chyba. Pokud jde o samotný rozpad hlavní hrdinky, tak se mi líbilo, že se nejednalo o žádný prvoplánový krvák s cílem diváka šokovat. Samozřejmě se tu najde několik "nehezkých" detailů, ale působí to decentně. Ale to bylo málo. Nicméně i přesto, že jsem se nudil, jsem byl zvědav, jaké bude zdůvodnění. A to bylo perfektní. S originálním zvratem přišlo tolik možností a tolik cest, kterými se mohl film vydat, ale režisér bohužel ze svého pojetí neuhnul. Děj se sice trošku posunul z místa, ale to mě v žádném případě neuspokojilo. Velká škoda. 35%(28.3.2018)

 • dubinak
  ***

  Kolem Replace jsem kroužila docela dlouho, pak jsem na něj ještě dostala doporučení, takže mi nezbývalo, než se do toho pustit po hlavě. Řeknu jen, že mě to zkrátka překvapilo svojí originální pointou a notnou dávkou gore. Po řemeslné stránce jsem možná měla trochu problém s kamerou a s nasvícením jednotlivých scén, bylo to sice osobité, nicméně občas na mě doléhal pocit lacinosti. Chápu, že je tento snímek spíše artový, ale mě to po vizuální stránce zrovna nesedlo. Každopádně jsem ráda, že Replace neskončilo jako další položka do šuflíčku, kde už například leží Contracted, takže jsem spíše spokojená. Škoda jen ne moc šikovného provedení, tohle rozulení by si zasloužilo trochu víc peněz.(3.2.2018)

 • darkrobyk
  *****

  Temný příběh o touze po věčném mládí s přesahem do artu. Půvabná Kira Mabonová (Rebecca Forsytheová) trpí výpadky paměti. Minulost se nepředvídatelně prolíná se současností, pochyby o tom, kdo vlastně je a co dělala předchozí den, narůstají. Aby toho nebylo málo, tak s hrůzou zjišťuje, že její kůže začíná nepřirozeně stárnout. Tělo pokrývají stále větší plochy odumřelé bílé kůže a Kira si zoufá. Pak zjistí, že dokáže přijmout kůži cizí, nikoliv však z mrtvého těla. První vražda a Kira nasedá do smrtícího rychlíku, z něhož nelze, ale ani nechce vyskočit. Experiment, v němž jsou lidé pouhými pokusnými králíky. Odřezávání kůže, probodnutá hrdla, kaluže krve. Umírněná lesbická erotika, náznak nekrofilie. Místy snové, halucinogenní, syrové, špinavé, sterilní. Příspěvky do subžánru body horror přibývají a není divu, že se na Replace podílela opět divná Kanada. Skvělá hudba (Tom Batoy, Franco Tortora) ze z větší části nese v duchu dark wave a EBM. Výtvarná kamera snímá obrazy života, umírání a smrti. Rozhodně ne pro každého.(11.5.2018)

 • EvilPhoEniX
  ****

  Replace je další povedený Body Horor nesoucí se v podobné vlně( Contracted, Starry Eyes, Thanatomorphose, Bite, Let Her Out) líbily se mi všechny a Replace opět přináší do malého subžánru něco nového. Hlavní hrdinka začne trpět kožními problémy. Její kůže začne rychle stárnout a odlupovat se ( Nic pěkného na pohled) a jelikož si doktoři nevědí rady, musí experimentovat sama a zjistí, že může svou kůži nahradit jinou, ale to má svou daň- musí zabít a stáhnout z kůže jinou pohlednou slečnu. Hodně zajímavá a neokoukaná podívaná z Kanady, která má prvky lesbické dramy, vizuál v neónových barvách místy mi připomínající Argentové Gialla a také zajímavou zápletku se solidním zvratem, který se v hororech jen tak nevidí. Dojde i na nějaké gore a spousta odhalených koz, takže rozhodně spokojenost. 75%(14.11.2017)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace