Reklama

Reklama

Film rozpráva príbehy troch nezávislých žien, ktorým sa náhle skomplikuje život v peknom, malom mestečku v Montane.
Laura Wells (Laura Dern) je právnička, ktorá sa snaží dohodnúť so svojim klientom ohľadom opätovného prijímania pracovníkov po ich úraze späť do zamestnania. Gina Lewis (Michelle Williams) chce zase postaviť perfektné letné sídlo, zapletie sa však do problémov so svojou postaršou susedkou. Posledná z trojice, Beth Travis (Kristen Stewart), sa zaľúbi, jej láska sa však nezaobíde bez problémov. (misterz)

(více)

Videa (2)

Recenze (15)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Skvělá Laura Dern, nezajímavá Michelle Williams a až příliš klasická a stále více mužoidní Kristen Stewart ve filmu, který si řekl, že pomalé tempo je směr uměleckých filmů, které mají velké ambice. Škoda že mě ani jeden osud, ani jedna postava nedokázaly skutečně zaujmout. Nevím, proč stojí film za to sledovat. ()

Marqta 

všechny recenze uživatele

Film složený z několika příběhů které se vzájemně více, či méně protnou. To co mají všechny příběhy společné je kromě zasněžených vrcholků hor v pozadí i pomalu plynoucí děj a chladná syrová atmosféra bez hudby, podle mě velmi povedená a skvěle se k filmu hodící. Přišlo mi, že více než všechno ostatní mají čtyři hlavní postavy společný motiv samoty. Samota v rozhodnutí, které člověk musí udělat a které může ovlivnit něčí (i váš) život/smrt. Samota z pocitu, že máte všechno jen na vlastních bedrech a že vám ostatní všechno jen ztěžují, než aby pomáhali ( i když jejich záměr nemusí být špatný). Samota vycházející z toho, že máte jiné společenské postavení, nebo jste v jiné životní situaci než většina lidí, kteří vám jsou blízcí. A nebo samota, kdy jste "jen" sami a chybí vám lidská interakce. Povedený film, vřele doporučuji, pokud máte rádi pomalejší tempo. Za mě to jsou silnější tři hvězdičky. ()

Reklama

Ant 

všechny recenze uživatele

Certain Women je definicí toho, co znamená indie film. Civilní a decentní, jak co se týče emocí tak hereckých výkonů. Tři příběhy a čtyři ženy zachycené v různě působivých situacích. Dá se říct, že v celém filmu se vlastně nic tak dramatického nestance. V podstatě jen na krátkou dobu nahlédnete do obyčejných životů pár lidí, které byste normálně neměli šanci ve filmu vidět Pro mě jako pro diváka je tenhle film výzvou v tom, že skutečně musíte věnovat pozornost každé nuanci a každému pohledu, ve kterých se skrývá klíč k celému snímku. Williams and Lily Gladstone září. /LFF 14/10/16 ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

První příběh je až komický (****), druhý příběh poněkud nervní (***) a třetí příběh nádherně poetický (*****). Divák by trochu čekal, že bude film zaměřený hlavně na představitelky ženských hrdinek (ty podávají dobré výkony ve všech čtyřech případech), ale paradoxně i mužské postavy jsou pojaty hlouběji a zajímavě. ()

JitkaCardova 

všechny recenze uživatele

Už od minulého snímku sleduji, jak Kelly Reichardt zlenivěla a po vypravěčské stránce si všechno zjednodušuje. Možná sama sebe přesvědčuje, že je to progesivní zkoumání nových forem, ale není. Vnímám, že má hodně co říct, ale že se jí už strašně nechce se babrat a piplat s promýšlením scénáře a dělat všechnu tu mravenčí práci, která ale teprve z nápadu či myšlenky udělá uhrančivý plnokrevný film. Její první tři filmy byly nejen svěží, neotřelé a provokativně originální, ale byly také propracované do nejmenší podrobnosti a plně, byť náročně, komunikativní. Co se - alespoň mezi nezávislými filmaři - proslavila, začíná být příliš snadno spokojená s málem. Námět je zřejmý, ale stejně tak i obecný a provařený. A propracovaný minimalismus filmu bohužel není totéž co promyšlená snaha o minimální (vypravěčskou) práci na filmu. Oč raději se nyní KR noří do vizuální výmluvnosti scén a evidentně ji po estetické stránce baví je natáčet, o to méně se jí chce skutečně poutavě a důkladně něco přesného a jedinečného odvyprávět. Je v tom znát nevyváženost, nechuť a únavu, a i když tomu rozumím, není to dobře, film je zkrátka komplexnější médium, než je aktuálně Kelly Reichardt po chuti, a tak sklouzává do obecnosti banálních sdělení. Nechtěně se právě na únavě v její práci znatelné vyjevuje mnohem lépe úděl semílaných nezávislých ženských osobností než v příbězích ve snímku zachycených. Srdečně doufám, že je to jen fáze, z níž se režisérka otřepe a poučí, a že se o to pořádněji zakousne do udidla příště, aby tu filmařskou i femininní káru dotáhla o přesvědčivější kus dál. *~ ()

Galerie (13)

Zajímavosti (3)

  • Timeline: V únoru 2015 se k filmu přidala Michelle Williams. Chvíli poté byly doobsazeny všechny ostatní role.Světovou premiéru si film odbyl 24. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. Chvíli poté práva na distribuci v USA odkoupilo IFC Films a práva na mezinárodní distribuci odkoupilo Sony Pictures. Snímek byl promítán na filmových festivalech v Torontu a New Yorku. Premiéra v kinech proběhla 14. října 2016. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama