Na vlastní pěst

Extraction

Thriller

USA, 2015, 83 min

• verbal

Tady opravdu netřeba šetřit superlativy! Debilní poloamatérská velepičovina a hrubá urážka i toho nejdementnějšího diváckého nevkusu, již k dokonalé odpornosti zhyzdil výsměch všem snaživým ochotníkům a parodie na herectví, vepřový xicht z Tvajlajtu - Lulan Buc, jehož husté síajej boxování a zápasení nápadně připomíná vzpouru v baletní přípravce pro slabomyslné tapíry. Mozkový moulinex na úrovni posledních Segalových fláků, který se opravdu bojím otevřeně nazvat scénářem, je tu bezcitně dotažen k obludnosti totálně neumětelskou reži…., tak radši taky ne, a řekněme … snahou o dirigování sboru prkenných mentálů, a dramaturg zjevně zemřel na infarkt tak v polovině prvního čtení toho retardovaného leporela. Kameradown měl zapatlanou čočku Nuttelou a čerstvě vyšťouranými soply a střihač si během neurotického cumlání nůžek pořezal jazyk, ale horní patro si nezakrvácel, protože ho díky vrozenému rozštěpu nemá. Takže nezbývá, než držet pietní minutu dávení za nebohého Wiliše, protože když už někdo vezme roli v takovém svinstvu, je evidentně mrtvý.(11.1.2016)

• DEXTER099

No... tak chtěl jsem to vidět kvůli Bruci Willisovi,ale evidentně poslední dobou přijímá každou nabídka na hraní a je mu jedno co to je.Jinak si to nedokážu vysvětlit.Děj vám nějak osvětlovat nemusím,vše je napsané v popisu filmu.Jediné na co stálo se dívat byla Gina Carano a kdo nadával na Kellana Lutze v postradatelných tak ať se na tohle ani nedívá,protože tady je drnej jak šmilgr papír.No nic za mě celkově 40% a dvě hvězdy.(13.5.2016)

Bruce Vyliž se nám zajebal kdesi v matičce stověžaté a jeho drsnej synek. Kellan Homokles Lutz ho musí zachránit. Čím to je, že Bruce si vybírá za filmový syny takový potraty? Nejdřív Courtney teď Lutz... Ale ok abych nebyl nespravedlivej, tak nečekal jsem nic a nakonec dostal celkem přijatelný svižný akční béčko z příjemnou stopáží. Bitka z ťamanem na hajzlu pak highlightem celýho filmu. Jenom toho Lutze bych vyměnil. Neříkám, že se nesnaží, ale to jak si hraje na tvrďáka mu nežeru. Gina už taky předvedla víc. Průměrný 3*.55%(23.12.2015)

• Ouwen

Má hodnocení jsou přísnější, je to však způsobeno faktem, že mne film moc nebavil. Jde se z akce do akce, scénář je hloupej a konec zbytečně překombinovanej. Dobře, akční scény jsou oukej! Bitky mají solidní choreografii. Jó, Close Range je choreograficky určitě výkonější, ale zde jsou mé oblíbené prvky, odzbrojování, využívání všeho kolem a do toho jsou souboje dost brutální, pár fatalit se najde, dokonce i hlavní hrdina není terminátor a kolikrát to pořádně schytá, střihů je sice hodně, ovšem aby podpořili dynamiku bitek. Dovolim si však říci, že zde nebylo třeba tolik střihů, Lutz je v pohodě, překvapivě drsnej a umí se ohánět, chvaty mu jdou dobře, jen to trošku kazí lacinější vizuální provedení, jakožto zoom moc blízko u těla a právě těch mnoho střihů. Bitka s Asiatem na toaletě uprostřed filmu samozřejmě nejlepší. A bitek je celkem dost, pak nějaké to střílení, když už k tomu dojde, tak krev stříká.... kdo však čeká na pořádné desperádo od Giny Carany, bude zklamán, předvede jen několik kopů a jednou někomu zlomí vaz. Willis je zde taky zhruba čtvrthodinu, předvede jeden chvat... aspoň furt hraje v pozadí muzika. Vizuál průměrný, scénář nabízí nesrovnalosti. Takhle, rozhodně od akčního béčka nečekám inteligentní propletenec, co nabídne šokující pointu, ovšem ta hloupost mne jednoduše srala. Dialogy jsou až na pár hlášek strašný, samé klišé a tvůrci se snaží z filmu dělat super inteligentní záležitost, bez ohledu na to, že zřejmě Los Angeles představuje Prahu (Praha určitě nemá mrakodrapy) a postavy všecko znají, všecko mají, všude jsou jejich kontakty, mne tohle prostě nebavilo, bylo to dost samoúčelné. Protože tvůrci měli rozhodně k dispozici lepší možnosti. Kdyby Willis byl v popředí, Gina dostala větší prostor v akci, trošku si pohráli se scénářem a vysrali by se na ten zoom/fast cuting, tak tu máme příjemné akční béčko s naivní, ale smyslplnou zápletkou s kvalitní akcí, muzikou a filmem, který si na nic nehraje. U mne stále vede čtvrtej Mariňák, kterej splnil veškeré mé požadavky, které zde ilustruji. Navíc jsou postavy úplně ploché, takže mi to celé dění bylo celkem u prdele a Lutz, Gina ani Willis prostě nemaj charisma, není mezi nimi žádná chemie. Myslim si, že mé hodnocení je dostatečně objektivní a komentář nabídl jak mínusy, tak i plusy.(22.12.2015)

• Martin741

Pozeral som to len kvoli kozatej Gine Carano, ktora bola dobra vo filme Zkrat ako militantna nasrana feministka, a tak som si povedal, co vyplogi Gina teraz? No a nevyplodila nic, film ma len prazdny pribeh, ktory nedava velky zmysel a na poli spionaznych filmov sa natocilo uz X lepsich veci. Willis /Die Hard 1 - 5/ zbytocny, Kellan Lutz /Tvajlajt Saga a Zatmeni/ hrat nevie a nezachranilo to potom ani tych par subojov. 5 %(26.4.2016)

• - Spoiler: Únik Harryho Turnera (Kellan Lutz) z vozidla CIA sa odohráva v Českej republike. Tesne pred zastavením vozidla však vedľa cesty vidno reklamný panel v anglickom jazyku. Na ceste sa tiež nachádza dvojitá žltá čiara, ktorá sa v Českej republike nepoužíva. Rovnaké cestné značenie následne obsahuje aj zvyšok filmu odohrávajúci sa v USA. (koba)

• - Simon Rhee na filmu pracoval jako koordinátor kaskadérů a lze ho zahlédnout v malé roli instruktora Jiu-Jitsu jak trénuje Harryho Turnera (Kellan Lutz). (Rominator)

• - Hneď v prvej scéne si môžete všimnúť, že Bruce Willis má ruky spútané raz čiernou a raz bielou páskou. (Johnny.ARN)