V husí kůži

Dve a pol kačky

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA / Čína, 2018, 91 min (Alternativní: 87 min)

Ačkoliv poslední dobou má odpor k čemukoliv čínskému a uvědomuji si to pokaždé když si nasazuji s nechutí tu odpornou roušku (,,co štve tebe a štve mně'), musel jsem uznat, že se na tohle dobře dívalo. Rychlý docela slušně nadaboval hlavního hrdinu a celé to má celkem spád. Animace jsou hezké, na rozdíl od toho posledního LSD čínského animáku co jsem viděl musím uznat, že dokonce velmi hezké. Co se týče příběhu je to samozřejmě stokrát obehraná karta. Idividuál a sobec je okolnostmi donucen dělat parťáka a doprovod prťatům, což jej změní k lepšímu. Cestou si lecos uvědomí a všichni pospolu zažívají různá dobrodružství a nebezpečí. Sleduje je totiž kočka trpící schizofrénií... Vtipů tam bylo celkem slušně, mně se líbil ten v kurníku od spící kvočny ke spícímu kohoutovi ,,teď ne Stanley, ne před vajíčky! '' :-). Co se táče drobotě co to se mnou sledovala, ta se chechtala skoro pořád a to je ta pravá míra pro hodnocení. Takže házim žabkami 3 žabky. * * *(17.5.2020)

Videl som už pomerne dosť týchto nízkorozpočtových animákov, v ktorých hrajú hlavné postavy vtáky - husy, kačice, moriaky, sovy či čokoľvek iné - a musím povedať, že toto bolo spomedzi nich nadpriemer. Humor mi nepripadal taký infantilný ako inde, tempo bolo svižné, celkovo som sa pri tom nenudil. Nejedná sa samozrejme o top kvalitu, ale určite to za jedno zhliadnutie stojí.(6.7.2020)

Na jednej strane žiaden zázrak, na druhej strane slušné celorodinné dobrodružstvo v peknej animácii. Síce Čínu cítiť viac, ako by človek možno chcel, na strane druhej, nie je takýchto filmov až tak veľa, takže sa to dá prekusnúť. A na stranu tretiu, dcérka, keďže má ešte len 6 rokov, si z toho nič nerobila, keďže si to ani neuvedomila. Malo to pekné ponaučenie, malo to atmosféru a napätie, malo to sem tam aj nejaký ten humor, takže som spokojný.(21.2.2020)

Je to taky jednoduchsi animak. Zapletkou to je klasicky road movie v ktorom hlavni hrdinovia (jedna dospela hus a dve male kacky) na ceste do teplych krajin zaziju rôzne zazitky. Nastastie jednotlive epizodky su väcsinou fakt zabavne. Za zaporaka je uz klasicky zakerny kocur, ktory ich chce zozrat. Neviem cim to je, ze v rozpravkach je kocur vzdy za zaporaka, ale kedze kocurov, macky a podobnu haved neznasam, tak som tomu rad a zakazdym si uzijem jak v priebehu filmu prichadza o vsetkych svojich 9 zivotov. Najde sa tu aj par dalsich vtipnych postaviciek z ktorych ma najviac bavila korytnacka. Animacia nie je ohromujuca ako v Pixarovkach, ale ja som s nou ziadny problem nemal. Ze to spoluprodukovali Cinania sa odrazilo aj na viacerych Cinskych ingredianciach behom filmu ako su niektore mena alebo prostredie mestecka. Aj to mi sadlo. Film sa nesnazi tlacit divakovi nasilu nejake moralne ponaucenie. Cely cas je to take strasne pohodove, takze davam silne 3 hviezdicky a mozno po druhom pozreti pôdem aj vyssie. CZ dabing s Petrom Rychlym je fakt vydareny. 7/10.(22.9.2018)

• blondboss

Takýchto podobných zbytočností sa dnes točí také veľké množstvo, že niekedy je aj zbytočné nejako reagovať. Toto bola len ďalšia animovaná jednohubka, ktorá síce mala kvalitné animácie, ale príbehovo to bolo veľmi chabé a jednoduché. Deti to hádam zaujme len kvôli tým zvieratkám alebo farebnosti, ale inak ťažká nuda. 40 %(13.3.2020)

• - Původní název filmu Duck Duck Goose odkazuje ke stejnojmenné tradiční dětské hře, které u nás říkáme „Chodí pešek okolo“. Anglické pojmenování pochází z označení hráčů, kterým se říká kachny, kdežto bouchnutý hráč je husa. (raininface)