V husí kůži

Dve a pol kačky

• Austrálie

• Nový Zéland

Animovaný / Komedie / Rodinný

USA / Čína, 2018, 91 min (Alternativní: 87 min)

Uz podle nazvu, kde byly autori bud liny neco vymyslet nebo to ma odkazovat na jeden vyhledavac, plakatu i popisu jsem cekal shit, ale nastesti se zadnej strasnej prusvih nekona. Samozrejme dej je exra stupidni, animace tezce prumerna a vtipy hodne jednoduchy, ale obcas se pobavit da a nekdy dokonce tvurci projevi nejakej ten talent a dovedou udelat napinavou, dojemnou nebo hezky vypointovanou vtipnou scenu, kdy treba pri akci v restauraci jsem si rikal, ze na detskej animak uz to je lehce pres caru. Takze ve vysledku nakonec docela svizna, misty vtipna a pohodova komedie, ktera nestihne nijak vyrazne nudit, ale stejne je to porad jen prumer.(16.1.2019)

Sympatický animák, ktorý nemá vysoké ambície, ale za to vás dokáže vypnúť. Chýbajú tu však tzv. „bad ass“ vedľajšie postavy, ktorí by mali spestriť celý príbeh. Odporúčam jak pre malých, tak aj pre veľkých. PS.: Poznámka korytnačky na slimáka je epic! Osobné hodnotenie: 78% (***) (2.9.2018)

Videl som už pomerne dosť týchto nízkorozpočtových animákov, v ktorých hrajú hlavné postavy vtáky - husy, kačice, moriaky, sovy či čokoľvek iné - a musím povedať, že toto bolo spomedzi nich nadpriemer. Humor mi nepripadal taký infantilný ako inde, tempo bolo svižné, celkovo som sa pri tom nenudil. Nejedná sa samozrejme o top kvalitu, ale určite to za jedno zhliadnutie stojí.(6.7.2020)

• silentname

"Duck Duck Goose" je asi ukážkovým príkladom filmu, ktorý by som pre svoje určite nevybral. Animácie sú okey, no potom sú tu postavy a príbeh. A nielen mám pocit (ako tu písali asi všetci), že je to plné klišé a absolútne klasické, no dokonca si myslím, že keď si vezmem Penga, tak je podľa mňa absolútne hrozným hlavným hrdinom. Vieme, že sa na konci rozhodne urobiť správnu vec, no nemá absolútne žiadny cit pre zodpovednosť, starostlivosť alebo čokoľvek. A všetko čo robí je v podstate z donútenia a faktu, že nemôže lietať. Jeho hlášky a snahy sú často zúfalé. A hoci je super, že sa ku koncu rozhodne zmeniť, tak jeho osud mi bol úplne ukradnutý. Je to predvídateľné, je to staré a neprináša to nič, čo by sme už nevideli. Zloduch filmu je schizofrenický kocúr, ktorý je viac otravný, než Peng. Jeho hlášky ma nebavia, jeho dizajn je nudný a okrem toho mám tiež pocit, že neprináša do toho nič. Len neskutočne otravné monológy, ktoré ma nebavia po prvých piatich minútach. A naše malé kačky sú inteligentná tínedžerka a malý hladný kačiak, ktorý nevie čo so sebou a furt musí utekať. A čo sa týka husí, ktoré vidíme, tak máme tu veliteľa, ktorý je tvrdý a jeho dcéru, ktorá je tu len preto, aby mal Peng nejakú lásku. Ako som povedal. Nič nové. Len s našim hrdinom a zloduchom to dostáva ešte aj nepríjemný tón, nakoľko sú tak neskutočne odporní. Nie najhoršie čo som videl, ale aj tak veľmi zlé. Svojim deťom, by som to nepustil. Hodnotenie: D+(2.9.2018)

• blondboss

Takýchto podobných zbytočností sa dnes točí také veľké množstvo, že niekedy je aj zbytočné nejako reagovať. Toto bola len ďalšia animovaná jednohubka, ktorá síce mala kvalitné animácie, ale príbehovo to bolo veľmi chabé a jednoduché. Deti to hádam zaujme len kvôli tým zvieratkám alebo farebnosti, ale inak ťažká nuda. 40 %(13.3.2020)

• - Původní název filmu Duck Duck Goose odkazuje ke stejnojmenné tradiční dětské hře, které u nás říkáme „Chodí pešek okolo“. Anglické pojmenování pochází z označení hráčů, kterým se říká kachny, kdežto bouchnutý hráč je husa. (raininface)