Noc požírá svět

(festivalový název)
  • Francie La Nuit a dévoré le monde (více)

Po evropsku artový a minimalistický zombie horor z Francie pojednává o osudu novodobého Robinsona Crusoea. Pro muzikanta Sama ovšem opuštěný ostrov, na kterém ztroskotal a osaměl, představuje činžovní dům v Paříži, a širým mořem se pro něj staly ulice plné nebezpečných, krvelačných oživlých mrtvol. (Letní filmová škola)

hanca.uh

Tak trochu hororová komedie s nelogickým chováním lehce vyšinutého nezombíka, ale i přes ty paradoxně úsměvné vtípky a záběry byl film pro mě i tak přiměřeně hororový a děsivý:-)). LFŠ 2018. ()

Sukuba

Nejlepší z filmu je jeho název. Škoda, protože to mohlo být mnohem lepší, víc psychologické, víc šílené, víc osamělé, víc zoufalé... víc děsivé, samozřejmě. Ten chlápek se chová jak na prázdninách, mnohdy dost nelogicky, bez větší motivace a plánu. ()

megacik

Čo sa týka zombie apokalypsy, tak toto dielo ponúklo niečo ako "reálny podtext". Ak chcete depresívny film o osamotenosti a konci ľudstva, tak hurá do toho. Na druhej strane mi tu však chýbalo poriadne nákupné centrum a viac akcie. K dokonalosti mi tu teda ešte chýbalo okolo tisíc a viac zombíkov, 1x AK47 ako aj jedna alebo dve poriadne nažhavené osoby. ()

lineker

Pomalu plynoucí Cruseovka a o jednom ztroskotanci uvnitř činžovního domu. Spíše než horor, tak psycho sonda do duše, myšlenek opuštěného člověka mezi davy lidojedů. ()

sun.eagle

Zombie variace na Robina Crusoe. Vcelku povedený přírustek do žánru, ale na můj vkus příliš přešlapuje na místě a nenabízí žádný vývoj nebo vzrušení. Závěrečná pětiminutovka to nevytrhne. ()

tonysawer

Asi jsem měl výhodu v tom, že jsem neměl vůbec ponětí, na co budu koukat. A v tomhle subžánru jsem od 28 dní poté neviděl nic lepšího. ()

Dalajlada

Velice povedený zombie film, který se na celou problematiku dívá z trochu jiného úhlu pohledu. Jaké to je být sám, nudit se a stále mít tu vůli žít. ()

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

21.07.2018

Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne od 27. července do 5. srpna a ponese se ve víru oslav – 100 let výročí od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československé republiky,… (více)