Noc požírá svět

(festivalový název)
  • Francie La Nuit a dévoré le monde (více)

Po evropsku artový a minimalistický zombie horor z Francie pojednává o osudu novodobého Robinsona Crusoea. Pro muzikanta Sama ovšem opuštěný ostrov, na kterém ztroskotal a osaměl, představuje činžovní dům v Paříži, a širým mořem se pro něj staly ulice plné nebezpečných, krvelačných oživlých mrtvol. (Letní filmová škola)

Forsberg11

Príbeh o tom, čo sa stane keď ostanete sám v jednom veľkom dome, uprostred obrovského mesta počas zombie apokalypsy. Už od začiatku svieži a veľmi zaujímavý počin, ktorý dokázal zombie subžánru vdýchnuť konečne nejakú novú myšlienku. Jediným mínusom je mierna strata tempa v druhej polovici, ale záverečných 15 minút je opäť skvelou hororovou chuťouvkou s tými správnymi grádmi. Nechýba napätie, tiesnivá atmosféra, ani strašidelné útoky nemŕtvych. Za mňa veľmi dobré, na hrane 3* a 4*, ale niečo tomu predsa len chýbalo. Skrátiť to o 20 minút a pridať viac gore, mohlo to byť takmer dokonalé. 65 %!! ()

klukluka

Mi se to nelíbilo. :( Děsně jsem se nudil, neurodila se ve mně žádná sympatie k hlavnímu hrdinovi, za celou dobu svého nedobrovolného azylu neudělal nic, čím by si mě (pro film) získal. Základní myšlenka dobrá, žádnou další už k ní ale nepřidali a byť to nebylo dlouhé, těšil jsem se na konec do té míry, že bych vzal po čtyřiceti minutách třeba i jeho sebevražedný skok mezi zombíky. Miluju artové filmy s touhle tematikou, v TOP10 mám The Battery, Noc ale odsouvám na sice pomyslné, avšak mnohem méně lichotivé pozice. ()

santiamén

6/10 Nezvyklý zombie film i pro diváky, kteří o tento žánr nejeví sebemenší zájem. (SPOILERY) Spíš než horor je to pomalé rozjímání nad otázkou, zda je schopnost přeží(va)t samospasitelná, a v čem že se vlastně osamělý přeživší liší od svých nemrtvých sousedů, když ve skutečnosti nemá žít pro co a pro koho. Z podstaty je to teda spíš psychologické drama, zombie jsou tu netypicky němí a atmosféra je rozvleklá, odrážející rozpoložení hlavního hrdiny (a tak se divák občas nudí s ním). Neobvyklé zpracování mě vtáhlo, twist ke konci byl ale předvídatelný a otevřený závěr mě tentokrát vzhledem k hodně minimalistickému předchozímu ději vůbec nepotěšil. Škála pro posery: V několika málo momentech napínavé, děsivé ani trochu. ()

Magika82 odpad!

Robinson Crusoe, měl alespoň krásný exotický ostrov a azurový oceán... Zde má hlavní postava zničenou betonovou džungli, ve které se pohybují namísto koz či Pátka, zcela Rigor Mortis ignorující nemrtví... U snímku jsem usnula, což se mi stává opravdu zcela vyjímečně. Tedy rovných 0% a Odpadkový koš, prosím! ()

wampire23

Priemerný minimalistický zombie survival ,,horor", ktorý je však len akousi novodobou verziou Robinsona Crusoea. Dokonca aj s postavou zombie Piatka. Príbeh jedného človeka, ktorý sa sám snaží prežiť v jednom paneláku zombie apokalypsu neprinesie žiadne veľké prekvapenie, všetko prebieha podľa jasnej šablóny. Oceňujem snahu natočiť horor o zombies v takomto komornom duchu, ale keď to tvorcovia chceli natočiť ,,artovo", mohli si pripraviť aspoň zaujímavejší koniec. Takto je to jednoduchá a skromná verzia Ja, legenda. Čistých 50%. ()

JM87

Skvělý, částečně originální a zase trochu jiný zombie postapo. Borec je zavřenej v jednom baráku, vyjídá zbytky z ostatních bytů a dělá si co chce... do toho další věci :) Dejte si, dost se mi to líbilo. ()

septic

tady jsou potichu i zombie. Docela rád vidím, že nějaký walking dead film nemusí být jen plný ječení a chrochtání. The night eats the world je hodně melancholický, pomalu odvyprávěný snímek naplněný řadou němých scén. To co je tady zase trochu jiné, je originalita zpracování a ačkoliv ve stejný rok vyšel ještě film stejného téma Zoo (Nadosmrti spolu) s velmi podobným humorem, i tady je několik úplně hilarious scén, kdy jsem skutečně vyprsknul smíchy. Rozhodně není pro lidi, kteří nemusí, když se film táhne, aby vyexponoval atmosféru ()

Shanen29

Francouzi tomu tentokrát dali na frak.Čekal jsem daleko brutálnější věc,ale je to opět průměrný filmík bez napětí a špetky fantasie. ()

Najt

Celkem zvláštní zombie survival z Francie. Ulice Paříže se přes noc změní v pusto prázdné ulice, kde se promenádují zombíci, chlápek který se ráno probudí zjistí, že je v baráku jediný přeživší a od smrti ho dělí jen zdi domu. Líbí se mi čistka, shrabování zásob, přizpůsobení apod. V pozdější fázi postavě začne hrabat a pak udělá tu nejhorší věc, kterou může. Ke konci, když dochází zásoby je nutné se připravit na cestu. Finále je pak v celku adrenalinové a napínavé, jen škoda, že ve filmu nebylo více nápaditosti a akce. Takový survival z města plného zrůd a nějaký úprk by bodnul jak sůl. Na oneman show to byla slušná jednohubka, která si zaslouží být v průměru. ()

Solverino

No očekával jsem to lepší, ale takové dost nudné... a hlavní uživatel moc chytrosti nepobral... chmmm, no do kina na to jít jsou vyhozený money. ()

Blazkowicz

Hodně tomu škodí nízký rozpočet. Chápu ten námět - sám v bytovce, prohledávání bytů atd., to je zajímavé. Ale díky amatérismu nebyla ani jedna činnost hlavního hrdiny udělaná pořádně. Všechno jen tak na oko. 2+* ()

brasek

Čo si predstaviť pod pojmom "minimalistický a artový horor"? Po vzhliadnutí tohto snímku už viem... minimálne napätie, žiadna atmosféra, minimálna gradácia deja a chudobný príbeh. Kult ART ostáva pre mňa niekde stratený a prakticky ma ani nezaujíma. Neviem akú pointu nám podsúvajú filmári, ale u horor fans bude tento snímok prepadák. ()

gorerated

Po dlouhe dobe originalni zombie namet. Tohle jsme si urcite jednou predstavovali vsichni, ze by jsme zustali v nejakem cinzaku a presne to co dela hlavni hrdina, by jsme nejspise delali take. Mam rad filmy kde se zameruji na jednotlivce a pribeh muze byt v podstate uplne vedlejsi. Je to takovy "trosecnik" bez toma hankse. Prekvapila me predevsim uroven gore efektu. Kterych je sice mene, nez by se na zombie film sluselo. Ale aspon se nesnazi je schovavat nekam za zaber kamery nebo do tmy, jako jine nizkorozpoctaky. Rozhodne doporucuji vsem fandum zombie zanru. Nechapu zde to nizke hodnoceni, holt zase radoby intelektualni kavarna. ()

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

44. Letní filmová škola Uherské Hradiště

21.07.2018

Letní filmová škola Uherské Hradiště letos proběhne od 27. července do 5. srpna a ponese se ve víru oslav – 100 let výročí od narození Ingmara Bergmana, 100 let od vzniku Československé republiky,… (více)