Henry Brogan (Will Smith) je elitní nájemný zabiják, absolutní profesionál, který bez pochybností vždy stoprocentně odvede zadanou práci. Při poslední zakázce se však k němu dostaly informace, které neměl slyšet, proto se ho jeho zaměstnavatel s těžkým srdcem rozhodne nechat zlikvidovat. Koho však poslat na člověka, který je v tomhle oboru nejlepší ze všech? Ideální by byl Henryho dvojník, o něco mladší, odolnější a odhodlanější. Ve společnosti Gemini, vedené technokratem Clayem Verisem (Clive Owen) už léta probíhá tajný projekt, který právě tuhle možnost nabízí. Henry se poprvé bojí o život. V patách má rovnocenného protivníka, který předvídá jeho každý krok a každý úder vrací o něco silnějším protiúderem. V doprovodu tajné agentky Danny (Mary Elizabeth Winstead) zběsile prchá napříč kontinenty, než mu dojde, že pokud má mít aspoň nějakou šanci na přežití, musí se svému pronásledovateli postavit tváří v tvář. V ponurých kulisách budapešťských katakomb se mu ho konečně podaří zahnat do kouta, ale když se mu podívá do očí, má najednou mnohem víc otázek než odpovědí. Proti němu stojí jeho o třicet let mladší Já. A stále ho chce zabít. (Cinemart)

McGuffin

Blíženec, Gemini Man je podle scénáře trojice David Benioff, Billy Ray a Darren Lemke dvojník, biologická a fyziologická dvacetiletá kopie hlavní padesátileté postavy tohoto filmu, nájemného zabijáka, kterého má coby laboratorní lepší nájemný zabiják zabít. Která, protože není psychologickou kopií originálu, s tím nemá sebemenší problém a skoro celý film pouze překonává technické nástrahy, co ji originál na útěku před ní klade do cesty. Ale nakonec se navzájem nezabijí, zato o život přijde autor laboratorní kopie, který svému produktu říkal synu. A originál a jeho laboratorní odvozenina, zřejmě z lásky ke společnému řemeslu a kvůli okopírované DNA si padnou do náruče a zjevně vytvoří rodinu. Takže film o práci se amorfně mění na film o soukromí a o rodinných vztazích, čemuž nasvědčuje postava od začátku asistující akční hrdinky, která ve stejném finále doplní dvojici mužského originálu a kopie o ženu a trojice tak už je rodinou i na oko. Proto asi musel před koncem zemřít kolega originálního hrdiny, neboť by byl v nové rodině navíc. Možná lze psát scénáře takhle pitomě, ale film tomu odpovídá. Takže tak. https://www.macguffin.cz ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Když můžou klonovat lidi, čekal bych asi víc doktorů nebo vědců, ne mě. Mohli naklonovat Nelsona Mandelu." - "Nelson Mandela by netrefil chlapa v jedoucím vlaku na dva kilometry." Will Smith jako nájemný vrah, který je samozřejmě prezentován jako správňák, jenž zabíjí jen cíle které jsou hrozbou veřejného míru. Když odhalí, že s ním jeho nadřízení nehrají úplně fér, tak odchází do důchodu. Pak na něj jeho nadřízení pošlou jeho o 30 let mladší klon, aby ho zabil. To je vše přátelé... Námět asi z devadesátek. V soubojích je jasné, že koukám na něco, co vzniklo v počítači. Při rozhovorech dvou Smithu také. CGI z toho prostě vyzařuje. V závěru nečakně spojí síly a jdou proti bývalému zaměstnavateli. - 40%. ()

Jirkacek

Snímek Blíženec z roku 2019 jsem shlédl na doporučení CommanderCZ, se kterým jsme se na tento filmový počin podívali v lednu následujícího roku. Vůbec jsem netušil, o čem film bude pojednávat, pouze jsem dostal informaci, že v něm jde mimo jiné o klonování lidí. Nakonec se ukázalo, že v Blíženci klonování opravdu hrálo důležitou roli a podstatu filmu, ale celou dobu se jednalo hlavně o akční snímek plný honiček a stříleček. Film začal představením hlavního hrdiny Henry Brogana ((Will Smith), stárnoucího elitního odstřelovače a bývalého vojáka, který dlouhá léta pracoval jako nájemný vrah pro obrannou zpravodajskou agenturu (DIA). Tento můj vcelku oblíbený herec v roli Brogana měl za úkol zastřelit ruského teroristu v jedoucím rychlovlaku na vzdálenost dvou kilometrů. Ve vlaku jel také pozorovatel DIA (EJ Bonilla), který odstřelovače varoval před mladou dívkou, která se přiblížila k cíli, což způsobilo, že Henry odložil svůj výstřel až do poslední sekundy a muže střelil do krku, přestože mířil na hlavu. Henry byl z toho rozčarovaný a jelikož jej zabíjení už unavovalo, rozhodl se odejít z vládní služby. Když se Henry připravoval na odchod do důchodu, potkal v pokladně půjčovny lodí Danny Zakarewskou (Mary Elizabeth Winstead) a pěkně si s ní popovídal. Poté odjel na moře, kde na lodi navštívil starého přítele Jacka (Douglas Hodge), který mu prozradil, že informátor jménem Jurij Kovacs (Ilja Volok) mu řekl, že muž, kterého Henry zabil, byl nevinný občan USA, pracující v molekulárním výzkumu. Henry se s informátorem chtěl sejít, aby si ověřil, že ho jeho vlastní agentura obelhala a tak mu Jack dal jeho adresu. Tomu však chtěla zabránit ředitelka DIA Janet Lassiterová (Linda Emond) a měla v plánu jej zabít. Toho se chtěl ujmout Clay Varris (Clive Owen), vedoucí přísně tajné bojové jednotky s kódovým označením „GEMINI“, ale ředitelka to odmítla a poslal na Henryho své muže. Vzápětí bývalý odstřelovač odhalil pravou totožnost Danny, která také pracovala pro DIA a paradoxně se s ní spřátelil. Po společné večeři do jeho bytu vtrhli vládní agenti, které Henry zneškodnil a pak spěchal za svou přítelkyní, aby ji varoval, protože mu bylo jasné, že se agentura bude chtít zbavit všech zainteresovaných lidí. Vzápětí byl zabit na lodi jeho starý kamarád Jack i s milenkou a také jeho pozorovatel z vlaku Marino. Následně si Henry a Danny vzali rychlý člun a odjeli pryč na nějaké pobřeží, kde se setkali s bývalým kolegou a vojákem Baronem (Benedict Wong). Ten za nimi přiletěl v hydroplánu, kterým je odvezl do svého domova v Kolumbii, kde se chtěla dvojice na útěku schovat a naplánovat setkání s Jurijem. Mezitím Clay Varris poslal svého nejlepšího vraha, aby zabil Henryho, jenže se Henrymu po dramatické honičce a přestřelce v ulicích kolumbijského města, podařil svého vraha zahnat. Nicméně si zároveň uvědomil, že mladý vrah mu byl podivně podobný a také uměl dobře bojovat jako on sám. Když zraněný vrah dorazil zpátky do centrály Gemini, dozvěděli jsme se, že se kdysi stal Clayovým adoptivním synem a dostal jméno Junior. Také mladík byl zvědavý na svou podobnost s Henrym, ale Varris mu nechtěl nic vysvětlovat a poslal ho dokončit svou práci. Tady bych se v ději zastavil, neboť jsem při sledování filmu přemýšlel, jak to tvůrci snímku udělali, že mladý vrah byl tak podobný svému staršímu já. Myslel jsem si, že buď našli dobrého dvojníka nebo že si tuto roli zahrál jeho syn, se kterým účinkoval už v jiném filmu. Jenže pak jsem se dozvěděl, že filmaři Willa Smitha nechali digitálně zestárnout a vše natočili pomocí snímání pohybu a vytvořili počítačem vygenerovanými snímky. Potom Henry, Danny a Baron odletěli do Budapešti, kde se měli sejít s informátorem, ale předtím nechala Danny v laboratoři udělat testy DNA od Henryho a vlasů jeho vraha. Test odhalil, že vzorky obou byli naprosto identické, z čehož vyplynulo, že Junior je Henryho mladší klon. Pak došlo na setkání Jurije a Henryho, od něhož se dozvěděl o projektu klonování a že muž, kterého zabil, byl jedním z vědců tohoto projektu. Poté, co objevil výrobu klonů, kteří necítili bolest nebo emoce, pokusil se projekt opustit a byl později zabit. Vzápětí Henry zavolal své bývalé nadřízené a ředitelce DIA Lassiterové a navrhl jí, že vymění Danny za svou svobodu. Převzetí mělo proběhnout v Budapešti a domnělou rukojmí si měl převzít právě Junior. Ten se na setkání náležitě připravil a nachystal v podzemním labyrintu několik pastí, jenže Danny sebou měla v zubech schovanou vysílačku a tak když si Junior dívku převzal, Henry věděl kde jsou a co si pro něj jeho mladší já nachystalo. Díky tomu Henry Juniora přemohl, Danny osvobodil a pak mu dlouze vysvětloval, že je klon jeho samotného, o čemž ho přesvědčil odhalením podobných rysů, které nikdo jiný nemohl vědět. Junior mu i tak nevěřil a při chvilce nepozornosti se strhla bitka, během níž se klonu podařilo uniknout. Ten se vrátil zpět do GEMINI, kde vše řekl Clayovi, který mu ale stále tvrdil, že musí porazit Henryho, aby ho překonal. Poté Henry opustil maďarské hlavní město a odletěl s dvojicí přátel do USA, aby našel Claye. Jenže brzy po přistání si na něj počkal Junior a trefil jej šipkou s včelím jedem, na který byl Henry alergický. Když začal otékat a dusit se, měl Junior konečně důkaz, že mu Henry nelhal. Spojili se tedy proti Clayovi a odešli do centrály Gemini, kde se strhl boj mezi nimi a vycvičenými vojáky. Přitom byl zabit Baron a vzápětí Junior odešel za Clayem, aby jej zabil. Mezitím Henry a Danny bojovali s dalšími vojáky a když už byli v bezvýchodné situaci, objevil se Junior, který předtím omráčil Claye a pomohl jim nepřátele postřílet. Jenže pak se objevil další voják ve speciální zbroji, který necítil žádnou bolest ani emoce. Poté, co do něj opakovaně stříleli, nechali ho hořet v plamenech a hodili na něj pár granátů, konečně se jim ho podařilo zabít. Pak mu sundali helmu a zjistili, že to byl další mladší klon Henryho, jehož emoce a schopnost cítit bolest byly odstraněny. Poražený Clay se snažil ospravedlnit své činy vůči Juniorovi, který ho téměř zastřelil. Henry přesvědčil Juniora aby to nedělal a zabil Claye sám. Na závěr filmu se Henry setkal o šest měsíců později s Juniorem, který se zapsal na vysokou školu a Danny se stala ředitelkou DIA. A byl konec a ve mne byly smíšené pocity. Blíženec určitě nebyl špatný film, herecké výkony byly výborné, o akce nebyla nouze, skoro pořád se něco dělo, film měl hlubší myšlenku, dalo se na to koukat, ale mně tam prostě pořád něco chybělo. Jako bych si namazal chleba máslem, na talíř si dal uzrálé tvarůžky a otevřel si pivo a snědl pouze ten chléb. Nepomohl ani můj oblíbenec Will Smith a sympatická Mary Elizabeth Winstead, prostě jsem sledoval jen akční film, chybělo mi tam více prvků sci-fi a něco navíc. Přesto film úplně nezatracuji a myslím si, že za 117 minut divákova času stojí. Suma sumárum, snímek Blíženec ode mne získal tří blízké hvězdy ***. () (méně) (více)

MIG24

Obecně je film představován jako revoluce.....ano pokud se budeme bavit o omlazení Willa Smithe, který pak mlátí a střílí sám do sebe....je to uvěřitelné, i když občas pořád je poznat, že je to prostě jen počítač. Ale jinak klasická střílečka s uvědomělým zabijákem co se v 51 letech rozhodl skončit....a ejhle ono to nejde a vlastní organizace ho chce zabít. Místy zbytečně patetické a natažené dialogy, protože stejně dopředu víte jak to dopadne. Owen nedostal prostor rozehrát svůj potenciál. Mary Elizabeth je na druhou osvěžení. Není to ten klasický přihrávač hlavnímu hrdinovi, je navíc hodně koukatelná..... ()

bonsetti

Film jsem nedokoukal, proklikáno a vypnuto u scény s honičkou motorek, tam už jsem to nedával. Souhlas s: Truste, Shaddy1, Mamlas. ()

Lunado

Tento film je o Willovi, a to 2x...and more. Nie je to jeho prvy film, ktory by bez neho stal za staru backoru, a taha ho v podstate cely sam, a to 2x... and more. Uz by snad mohol mat aj film na velkeho Oskara, ked ho ma Brad, preco nie on? Mne sa to omladzovanie moc nepacilo, povedal by som, ze stopy pocitacovej manipulacie boli prilis zrejme. Rovnako v akcnych scenach pohyby boli ako z PC hier. Akcia dobra 70%, medzihry na 50%. Pre fanusikov Willa a dobrej akcie, ostatni ruky prec. ()

JerryPilsen

Dobrý akčňák se slabší druhou půlkou.Logika leckdy pokulhávala,ale pořád se něco dělo a akce byla vybroušená k dokonalosti.Takže nakonec nadprůměr. ()

APLSMLS

Zbytečnost. Sází to hlavně na akci, ze které vás 95% nenadchne; jakýkoliv emoční průběhy nefungovaly a byly špatně naservírovaný, hlavní holka byla strašně nevěrohodně cool po celou dobu což mělo bejt asi sympatický, ale proto to bylo spíš debilně protivný. A ten druhej sidekick byl rádoby pohodář, ale bylo to jen trapný a prázdný. Aspoň že chcípl. Dvojník byl docela cool, že nebyl ťip ťop provedenej ale jen skoro ťip ťop mi fakt nevadí, pokud by tenhle neoriginální nenápaditej snímek nebyl tak placatej. Nějak jsem to dokoukal, ale bavil jsem se jen minimálně. TAM FAKT NEBYLO NIC OMG. Willa Smithe mám rád, ale kdy už si sakra zvyknu, že je tak dekádu vzdálenej od svejch dobrejch rolí? :/ ()

panfilmu

WILLE, co se děje ? Na filmy si míval čuch, tohle půjde do propadliště dějin a nikdo po tom ani nevzdechne ! Myslím, že jsem chvílemi usínal a ani mě to nemrzí, taková je to pecka...…….a zase nápad nebyl špatný ale ten výsledek, byl průměrně špatný, dnes v tom EMERICKU netočí už pecky, už si z dějem neumí tak vyhrát jako uměli, dnes z deseti amerických filmů jsou dobré dva, ale vynikající není žádný, nebývalo to tak. ()

PMU

To tedy byla pitomina. Příběh o ničem, kamera tragická, hudby jsem si ani nevšiml. A ten konec.. Dvě hvězdy jen za to, že mám Willa v oblibě. ()

Zravocado odpad!

Tohle si nezaslouží dlouhý komentář, tolik energie mu nevěnuji. Naprosto nekoukatelny nezáživný přestřel, co vyšel z kapsy zfetovaného zoufalého fotbalisty, aby zachránil kariéru a splatil hypotéku. Ne, nikdo ale opravdu nikdo se nesnažil z toho děje něco vytáhnout. Už jste se někdy zkoušeli dívat na holou bílou zeď? Tak tohle je úplně stejně záživné. Wilik snažící se vytáhnout prachy sám ze sebe tím, že ušetří za ostatní herce. Jedním slovem - průjem!!! ()

LUIGISde

Treba to brať s rezervou a stači sa nad tym zamysliet pred pozretím a presne viete čo kupujete. Nečakal som nejaký film nad ktorým budem tyždne rozmyšlať. Čakal som prestrelku, bitku, akciu a presne to som dostal. Je to pohoda. ()

ezop1012

Akčný film s dopredu známym koncom, dobrým začiatkom a postupne s prepadom až na podpriemer. Klišé je prítomné na veľa miestach, film je klasická šablóna amerického filmu. Spoiler: začiatok je celkom zaujímavý, aj napätie slušné, až kým na scénu nevstúpi na hlavného hrdinu nasadená agentka, kde sa jej podarí zneškodniť protivníka. Na to, že tých dvoch chcú zabiť nebezpeční agenti, tak ich správanie je prinajmenšom divne a ako by sa nechumelilo. Hlavný hrdina ma v muške agenta, ktorý sa ho snaží zabiť, avšak keď uvidí černocha zaváha a nevystreli (že by rasiszmus?) Zhrnutie: klasicky šablónovitý americký akčný film, ktorý ničím neprekvapil. ()

Pepa.Pepina

Ztráta času bohužel. Slabé 2 hvězdičky. Že chce tajný agent do důchodu ale oni ho...jj to už tu bylo....ale on ví na ně špínu a proto ho chcou....jj to už tu taky bylo. Prostě zbytečný film. ()

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

Mission: Impossible 7 a 8 se znovu odkládají

21.01.2022

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

Pokračování Avatara nebudou mít HFR

23.10.2019

Režisér Ang Lee (Pí a jeho život, Ulička slávy) dlouhodobě vsází na to, že vyšší snímková frekvence (HFR) je budoucnost kinematografie. Jeho poslední pokus přesvědčit diváky, že má pravdu, nicméně… (více)

Nej filmy roku a PF 2019!

Nej filmy roku a PF 2019!

31.12.2018