Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

BIG.NINE.CF

Ač Matt hraje o 106 a je radost na to koukat, tak bohužel film celý útáhnout nedokáže. A rozuzlení filmu? WTF???? Ještě že mě nenapadlo za tohle utratit love v kině :( ()

tucnakomet1

Velmi originální námět, avšak zpracovaný poměrně zvláštně a ne tak, jak by si zasloužil. Děj pokulhával, byl příliš táhlý, nedokázal zaujmout a chvílemi i nudil.. Moc tomu všemu nepomohla ani Anne Hathaway, která se do své role absolutně nehodila, a i když hrála obstojně, tak oproti právě Matthewovi McCauneghymu - coby alkoholik v depresích a na dně - se příliš neukázala. Konec filmu ještě dokázalo oživit pár nečekaných zvratů, ale když to všechno shrnu, tak to mé hodnocení ovlivnit nedokáže. 45% ()

Frank2

Tak tohle fakt ne...totální zklamání. Film se táhne a konečné rozuzlení spíš naštve, než nadchne. Bez spoilerů nelze dál hovořit tak končím. Zbytečnost! ()

Mark1983 odpad!

Ani jsem film nedokoukal, a to mě fakt po zhlédnutí traileru zaujal, ač mám v oblibě thrillery, v nichž se postavy dostanou do špatné situace, z níž se snaží vyprostit. Avšak tento snímek spíše připomíná televizní seriál z 90. let, po němž už ani pes neštěkne. ()

smartynaf

Ee, já nevím. Kamera se k tomu oceánu atd vůbec nehodí, oceán se vůbec nehodí k té pc hře, zápletka se vůbec nehodí k tomu kolem, závěr je asi z jiného filmu, Macho Matthew je zpět, ale co mi tím chtěl kdo sdělit.. dám fant. ()

flouny8

Do té doby, než do toho začali cpát sci-fi prvky, tak to byl skvělej thriller. Takhle podělat konec filmu ulítlejma pitomostma, to se jen tak nevidí. ()

ragtime

Máme tu áčkový casting, tajomný príbeh a nakoniec z toho vylezie takýto pseudointelektuálny blábol. Rád by som podržal režiséra, že z toho naozaj nemohlo vzniknúť nič zmyslupné, kedže ten scenár bol naozaj stupídny, ale ten chlap si za to môže sám, kedže robil jedno aj druhé. Niekoľko odbočiek od hlavnej línie, kde čakáme na nejaké spojenie alebo dokonca vysvetlenie a ono nič neprichádza. A zrazu sú tu titulky. Fakt premrhaná šanca… ()

Pompeius

Proč? Docela dobře rozjeté drama se zvrtne v totální blbost se snovou/virtuální realitou či co... Ke konci už jsem to moc nesledoval, jak jsem měl oči pořád obrácené vzhůru... ()

sfluacnkej

Skvěle natočený psychologický film. Škoda, že není prezentován jako psychologický. Kdo není ochoten jít pod povrch, bude se nudit. SPOJLER: Celý děj se sakra odehrává v hlavě jednoho malého kluka! ()

vikitor

Během flmu jsem asi 100krát změnil názor na to co se tam děje. Popravdě jsem od něj nic nečekal a šel jsem na něj, protože ho vybral někdo jiný, tak jsem mu dal šanci. A překvapil... Určitě to není film u kterého bych mohl vypnout ale to není mínus. Jako mínus bych asi označil spoustu dějových linek navíc, které to udělali trochu zdlouhavé a mohlo to být uděláno trochu lépe si myslím. ()

instant

Matt standardně skvělý, Hathaway fakt neumí hrát i když ji mám moc rád. Kdyby film skončil 10 minut dříve hodnotil bych lépe, opravdu netuším proč musí být Amíci tak doslovní a nesnáší náznaky... ()

Mishi

Námet , herecké obsadenie, scenéria pre mňa pozitívum, aj keď samotný dej Vám príde už ako obohrané "klišé". Záver však ma dostal,či to bola pointa režiséra/scenáristov sa práve týmto odlíšiť, tak sa im to podarilo. Ja osobne by som to ukončila práve ako klasiku , žiaľ nestalo sa tak, a preto ma tento film na záver nepotešil. Miestami mi to pripomínalo Interstellar ( herci Matthew a Anne, kukuričné pole...) ale aj samotnou dĺžkou trvania samotného filmu ( uprostred máte pocit, že by to už aj mohlo skončiť) a hudobným spracovaním. Nuž čo, snaha sa cení. ()

ProchySBK

Matthew už to nehul. Tohle je na jednu hvězdu, že je kluk zas ve formě a může šoustat zachovalí padesátky. Jinak velká blamáž. Pro rybáře jedna hvězda navíc, ostatní uvidí jen guláš poskládaných rozhovorů. ()

oleg121

Ono, je pravda, že ten "veľký plottwist" toho veľa kazí, celkový dojem však aj tak možno vnímať ako veľmi dobrý. V prvom rade si myslím, že to celé úplne nevypálilo tak, ako si scenárista predstavoval. O žiadnu katastrofu sa však nejedná, veď tá prvá polovica je nadpriemerná. ()

marky.04

Jelikož do traileru dali 2 nejlepší minuty, tak jsem se na to podívala. Škoda, že trailer mi už neřekne, že tu další hodinu a něco se budu dívat na takovou blbost. Z traileru to vypadá opravdu na zajímavý film, ale je to nejdříve o ničem, pak asi dvě minuty zajímavý.. a pak velké zklamání. 1 hvězda za ten kousíček naděje a obsazení. ()