Ticho před bouří

• USA Serenity (více)

Všechna tajemství jednou vyplují na povrch. Baker (Matthew McConaughey) toho má asi dost za sebou. Svoje životni rány si léčí v klidu a vedru rajského exotického ostrova kdesi v Karibiku. Živí se tu jako rybářský průvodce, má svou loď s názvem Ticho před bouří, ve vesnici má domek i milenku (Diane Lane) a nehezkou minulost zapíjí v baru. Ticho jeho života rozčísne jako blesk bývalá žena Karen (Anne Hathaway). A přinese bouři. Zničehonic se objeví a zoufale požaduje po Bakerovi, aby zabil jejího současného násilnického manžela. Ve jménu jejich společného syna i ve jménu jednoho milionu dolarů jako odměny má vzít jejího manžela na rybářskou výpravu a uprostřed oceánu ho hodit žralokům. Baker nejprve odmítá, ale klidné vody karibského ráje jsou už nevratně zčeřené. Výčitky a strach o syna ho začnou ještě více pronásledovat a začne o návrhu přemýšlet. Následná vlna vášní, událostí a zvratů odhalí i ta nejskrytější tajemství. (Bontonfilm)

fafejt001

ZVLÁÁÁŠTNÍ film. ZA Matthewa hvězda navíc , dost uvěřitelný týpek , rovněž holky byly faaajn . Zápletka nezvyklá a dlouho nevíte , jak to vlastně je . Asi v polovině si říkáte , tedy já , tady je něco jinak , je Baker vůbec reálný ?? A jsem rád , že jsem se trefíííííl . No jak říkám , fakticky zvláštní film . Za mne * * * a půl . ()

Astonko

Za mňa teda tunajšie hodnotenie určite nesúhlasí s kvalitou filmu. Nehovorím, že je to masterpiece, ale ako také osvieženie vo filmových vodách to funguje, pointa aj zápletka síce ľahko odhadnuteľná zato však zaujímavá, dodávajúca filmu dôvod na (aj opätovné) zhliadnutie. Herci síce nepodávajú žiadne výkony, kvalitu filmu to však neznižuje. Aj keď to teda má svoje nezmysly a hluché miesta, po dlhšom čase dobrý psychologický thriler 7/10 ()

moriero

A víte vy co? Mně se to líbilo. Bylo to... divné, místy nedotažené... a celkově takové jiné. No a co? "Ostrov" byl nádherný, na Hathawayku se moc dobře koukalo a takoví "jstemiuprdele" antihrdinové jako McConaughey mě zkrátka baví. Bylo to tak za tři hvězdy max. Tu čtvrtou dávám k vylepšení zdejšího skóre. ()

Brenda.Ch

Změnila jsem hodnocení ze tří hvězd na čtyři. SPOILER: Svět na ostrově je správně ulítlý a tatínek je občas svými činy "správného drsňáka" až trapný a směšný...ale je třeba brát v potaz, že je tak stvořen myslí třináctiletého hocha, dítěte, potýkajícího se denně s násilím dospělého chlapa... a ta mysl je již silně narušena a temná jako peklo. Ostrov, na kterém ví všichni všechno, postupně odhaluje svou pravou existenci a divák začíná tušit, že realita je někde jinde. Jestli to někomu připadalo nudné tím, že pomalu už v půlce filmu začalo být jasné vo co gou, mě to tak nepřišlo. Vůbec jsem netušila, na co konkrétně se hoch připravuje, než to udělal, ani kde je vlastně jeho skutečný táta. V tomto mysteriózním filmu nechybí ani kus romantiky, napětí, vykonstruovaný děj a tajemno. Originální námět a dobré herecké výkony. Nevyrazí to dech, ale určitě zaujme a zanechá stopu v divácké duši. A když jsem film viděla podruhé, víc jsem si všímala detailů - opravdu je svět na ostrově velmi dobře propracovaný a vše dává smysl až do "toho dne". ()

bonovox

Veľmi zvláštna zmes drámy thrilleru či sci-fi. Prvá polhodinka ešte dostatočne namotáva ale postupne sa začínajú vo filme objavovať divné postavy a momenty a celkový zvrat (vcelku fajn) prichádza príliš skoro ešte pred finálnou tretinou. Ani po hereckej stránke to nie je top. Aj keď Anne a Matthew sú moji obľúbenci. 50%. ()

DJMaroko

Pěkně natočené, dobře zahrané. Jako blbost mi to nepřišlo a vzhledem k to mu co jsem se zde dočetl věděl jsem do čeho jdu. 4* hlavně kvůli zdejšímu špatnému hodnocení mě se to líbilo 75% ()

Kozlowski8

Prosluněná (a občas taky upršená) atmoška vzdálené exotiky = paráda, Matthew McConaughey = paráda na druhou. Tím ale paráda končí. Dále zbývá jen nepřesvědčivá Anne Hathaway a fantasmagorická plácanice, která je těžko uchopitelná (a pochopitelná). 30%. ()

Aquila

Tak hezká nálada, moře, výborní herci, zajímavě se rozjíždějící drama a nakonec tak ploché a tupé vyústění, že bych tento film byl býval raději neviděl. ()

kolly13

Skvěle nachystaný snímek o (jak jinak) pohledném rybáři, který potřebuje chytit extra rybu, aby si vyřešil osobní problém. Zápletka je na hraně uvěřitelnosti, ale naštěstí z toho scénář vyšel dobře a konec si mne opět získal. ()

Slepejsek

Řádně fousaté schéma se autoři pokusili oživit moderním dechem. Bohužel mám pocit, že se v té zápletce sami ztratili. To, co má fungovat jako napětí mezi "starým" a "novým" prostě nedokáže zabrat. Scénář (a herci) to neumí prodat. Není divu, když kromě charisma Matthew MacConaugheyho tu nikdo a nic nehraje (absolutní propadák je Anne Hathaway). Pointa je naznačena příliš brzo, takže půl filmu ztrácí napětí. Škoda, dalo se z toho dostat mnohem víc. ()

bigmatko

Serenity - Lyrický žalm snažiaci sa zachytiť skutočnosť pomocou epických prvkov vo forme náznakov deja a tak jedinečných okamihov, že to nemohol na konci pochopiť ani sám tvorca. Od začiatku sa na ostrove dejú podivné veci, ktoré na diváka vyskakujú v nepochopiteľných vyjadreniach. A samotná pointa, ktorá sa snaží ukrývať pod povrchom je Vám potom naservírovaná tak plytko, že od toho momentu sa na film pozeráte z výrazom ktorý zosobňuje slová WTF, alebo po našom čo to k....a má byť, alebo pejoratívne čo ti je..e!! Pointa doslova zabila film. Možno vo filmovom klube to bude skvelá možnosť ako hodiny debatovať o zmysloch jednotlivých scén, alebo v nejakom dramatickom krúžku budú vedieť vysvetliť čo viedlo scenáristu a režiséra v jednej osobe k vytvoreniu takých podbrehých spojení medzi realitou a fikciou. Serenity ticho pred búrkou zanecháva ticho v hľadisku a vytvára búrku v chápani pointy. ()

LinVa

První polovina filmu byla moc fain, bavila! O druhé půlce škoda mluvit. Nejde toho moc napsat, aby člověk nevyzradil zápletku. Ale - co to sakra bylo? To nebylo o náznacích - to bylo tupé a urputné. Když už po šesté Matthew "naznačova" i těm nejtupějším divákům, jak se věci mají. Jen si říkáte "jo, já už jsem to pochopil! Pak už mi ten konec přišel moc málo americkej - tam mohli dát ještě 20i minutovou srdceryvnou scénu. Už by tím nic nezkazili. V neposlední řadě mohli nám víc ukázat toho Tuňáka s velkým T. Za mě tedy zklamání - ani holý zadek Matthew McConeughey to nezachránil ()

Mukade odpad!

neuveriteľná somarina. Čo to bolo, samostatne žijúce, plne seba-vedomé myšlienky v hlave schizofrenika či osoby s mnohopočetnou poruchou osobnosti? Nič také neexistuje, určite nie v takejto šiši forme. Nejaká hlboká skrytá ezoterika? Nič takéto v žiadnej nie je, LOL. Je to buuuuulšiiiiiiiiit, maximal. Proste čo sa babe chcelo, to sa babe snilo. A možno naopak, čo sa babe prisnilo, to sa babe zachcelo spísať ako domnele báječný scenár.................. ""On review aggregator Rotten Tomatoes, the film holds an approval rating of 23% based on 123 reviews, and an average rating of 4.1/10. The website's critical consensus reads, "A high-concept mystery with a twist, Serenity isn't what it appears to be at first --unfortunately, it's also not anywhere near as clever or entertaining as it thinks. """" ()

BIG.NINE.CF

Ač Matt hraje o 106 a je radost na to koukat, tak bohužel film celý útáhnout nedokáže. A rozuzlení filmu? WTF???? Ještě že mě nenapadlo za tohle utratit love v kině :( ()