Valerian a město tisíce planet

• Francie Valérian et la Cité des mille planètes (více)

Actias

Přestože je příběh docela dobře vystavěný, na plátně nefunguje. Herecká dvojice nedokázala film utáhnout a ani velkorysá výprava tady nepomohla. Naopak v porovnání s ní se zdají dva adolescenti bez výrazných charakterů ještě více bezbarví. Bohužel i díky českému dabinku. Doporučuji zhlédnout s titulky, kde Cara Delevingne zní naštěstí v originále alespoň snesitelněji. Chápeme, že se Besson snažil co nejvíce držet komiksové předlohy, ale i když scénář může na papíře vypadat dobře, dobrý režisér vidí, že na plátně to neprojde. Ne snad že by Besson nebyl dobrý režisér, ale je vidět, že tady prostě příliš chtěl. Ani záporák nijak výrazně nezaujal. Byl stejně plytký jako ústřední dvojice, a tak dobro a zlo zůstalo nakonec „vyvážené“. Bohužel úplně jinak než u Pátého elementu. Příšerky ale bavily a na jedno zhlédnutí vzhledem k výpravě ok. Pátý element se ale tentokrát nekonal. ()

KcarlosK

Hlavní rozdíl od Pátého elementu je v tom, že ten měl příběh, herce a emoce. Tohle je jenom digi bordel s nesympatickými cucáky v hlavních rolích. Navíc to celkem okatě vykrádá nejenom ten element, ale i Star Wars, Battlestar galacticu a další věci. Prostě ztráta času. ()

Senátor

Už vím, proč v tom hraje Dane DeHaan a ostatní nezletilí! Casting byl totiž původně vybrán pro snímek „Návrat do modré laguny po 30 letech“ kde se spoře oděná dospívající dvojice měla podrobně zabývat „rozdíly ve své fyziognomii“, a to na tropické pláži, k níž jednoho dne dorazí nelítostný pirátský kapitán – Clive Owen. Následně však bylo produkcí zjištěno, že Návrat do modré laguny má na ČSFD hodnocení jen 37%, zatímco Avatar 82%! A zbylou část příběhu už znáte… ()

Marelis

Vizuální nádhera, skvělé nápady, ALE dva hlavní hrdinové, kluk a holka, co tam jaksi nepasují, jako když do luxusního auta posadíte dva puberťáky co nemají řidičák. Dvě děti ve vyspělém světě postrádající hloubku a zkušenosti. Kluk v majorské hodnosti sotva ochmýřený, holka superholka, co vypadá na medvídka v posteli, prostě pěst na nádherné oko. Kdybych se díval na vitrínu nějakého obchodu a ne na film, tak dám pět hvězdiček, ale protože by to měl být film, tak dávám jen tři. Škoda tolika skvělých nápadů na tak přiblbý scénář. Nějak mi nejde na pochopa, jak mohli znát jedno zvířátko z přísně utajené planety, když o tom skoro nikdo nevěděl, ale to bych chtěl moc. ()

Denzen

Návrat k Piatemu Elementu? Ani nie. Ale zato veľmi slušné sci-fi, lepšie než posledné dva Bessonove filmy. Mal som fakt z toho pocit, že Luc dal do toho celé svoje srdce a vyhral si so všetkým, s postavami, príšerami, prostredím a hlavne efektami. Bohužiaľ potom zamrzí, že to má dosť jednoduchú dejovú linku určenú pre mladších divákov (naozaj niekoho prekvapilo odhalenie hlavného záporáka?). ()

Redukovana.K

Další z počinů Luca Bessona. Příběh vycházející z komiksové předlohy (ze které mimo jiné vycházejí i některé maličkosti i u star wars) O obrovské "stanici" jenž se postupným připojováním modulů ať už pozemských tak těch mimozemských rozrostla do rozměrů malé planety kde žijí tisíce druhů. Celý základ filmu se tak tváří jako velmi života schopný a v rukou Luca Bessona by se člověk těšil na nový Pátý Element, ale není tomu tak. Luc Besson je mistr detailů a barev. Každá maličkost musí spolu hrát, ale zde a bohužel nejen zde narazil. Stejně jako v některých filmech předtím i tady se zdá že veškerou svojí pozornost klade jen na ty drobnosti a celek mu tak nějak uniká. Herci Cara Delevingne a Dane DeHaan spíše připomínají dva dorůstající sourozence než potenciální milostnou dvojku. Stejně tak jako se jim nedá moc věřit že jsou to speciální agenti. Tak nějak to prostě nesedí. Příběh se zdá být často nejasný a po nějaké době už člověk neví co vlastně se ve filmu dělo. Pamatuje si jen úchvatný tanec Rihanny. Úžasnou akci na tržišti která se současně odehrává na "dvou světech", ale hlavní děj? To už asi dohromady člověk nedá. Škoda, takhle se celá ta piplačka s maličkostmi, efekty a obecně detaily stává možná až zahozená. Přesto a možná jen právě proto je film velmi pěknou podívanou která stojí za podívání se, ale asi vám to k srdci nepřiroste. ()

Chroe

Besson jak má být. Měl jsem na to náladu a dostal jsem to, v co jsem doufal. Štěk Hauera mě potěšil, Rihanna tam sedla, trošku mi vadil ten vypitej Clive Owen co jezdí kalit až do pražského Bluelightu ... Nemám ho rád. Cara Delevingne, tu bych sežral i s botama. Klidně by mě mohla i pochcat, na british beauty jsem fakt ujetej. Celkově velmi příjemné překvapení! Naposledy jsem se takhle divil u Faunova Labyrintu před lety, tam jsem taky nic nečekal.. ()

Marek.Skalka

Docela dobré. Nemohu se však ubránit pocitu, že ten film měl na mnohem více. Podařené triky (a tady se i opravdu hodí, nejsou jen samoúčelné, jako to bývá u jiných filmů) zcela shodí doslova céčkové rekvizity. A zcela nedůvěryhodní hlavní hrdinové. Hlavně tedy ten, co hraje Valeriana. Chvílemi vypadá jako feťačka Katka. U Laureline mi nesedí její obočí. Já vím, zní to asi hloupě, jenže opravdu je to moc. ()

SilGhost

Jako malý kluk jsem hltal komiksy se sci-fi tématikou, které byly u nás k sehnání a v duchu jsem se přenášel do jimi vytvořeného světa. Minimalistické vyjadřování tohoto formátu mi dovolovalo rozvíjet moji fantazii. A fantazie komiksových tvůrců Valeriana vytvořila vesmír plný fantastických možností. A Luk Besson oživil tuto fantazii na filmovém plátně. Nečetl jsem předlohu, podle které vznikl tento film, ale po jeho shlédnutím věřím, že fantazie jeho autorů byla v tomto filmu naplněna beze zbytku. Nehledejte v příběhu tohoto filmu nějaké hlubší myšlenky, staňte se na chvíli dítětem, které sní a prožívá nad stránkami komiksu příběh jeho hrdinů a jejich oživlý vesmír. Pakliže se vám to podaří budete unášeni nadčasovou nádherou neuvěřitelné fantazie možného i nemožného. Pro mě opět vytvořil Luk Besson další mistrovské dílo, které se směle může postavit vedle jeho Pátého elementu ne jako jakýsi odkaz, ale samostatné a svébytné dílo. ()

Quimper

Bavilo mě to víc, než jsem podle hodnocení a většiny reakcí čekal. Ne, není to žádná vypointovaná sci-fi záležitost, ale nenáročná zábava se zajímavým světem, podařenou výpravou a triky, a trochu netradičními hlavními představiteli. Některé akční scény by mohli být trochu lépe zrežírované, ale jinak slušné čtyři hvězdy. ()

honza.kuzel

Film je nadprůměrný svým rozsahem, výpravou, triky a audiovizuálem. Fantasy a sci-fi složka v něm funguje celkem dobře. To je ale dle mého bohužel vše. Duo hlavních hrdinů, svým arogantním vystupováním a svými rádoby vtípky, spíš otravuje (hlavně DeHaan) než aby zaujalo (celkově na mě působí spíš dětsky - major s desetiletou praxí v armádě, nejlepší pilotka ve vesmíru - WTF). O jejich rádoby vztahové/milostné složce raději nemluvím. Bylo by možná ok, kdyby byl film určen pro mladší či méně náročnější publikum. Příběh je zbytečně uměle natahován díky tupým zápletkám (motýl na ruce) aby se mohl v mezičase věnovat zápletce hlavní, která alespoň docela funguje a drží film pohromadě. ()

megacik

Farebná vesmírna sága od Bessona, kde sa okrem iného zoznámite aj s desiatkami imaginárnych vesmírnych ľudských druhov. Podobá sa to na jeden diel Futuramy, kde je to síce pekné, ale nezapamätateľné(však načo). Muselo dať práce, vytvoriť Futuramovské postavy v nekreslenom filme. Priznám sa, že niekedy mi bolo až mdlo, z toho trápna, keď som videl tie niektoré rasy. Dali si veľkú námahu, a pritom by stačilo, keby tam niektoré tieto smiešno-trápne postavy neboli. Vadilo mi ešte zopár nepodstatných drobností(napr. tie deti v podobne hlavných hrdinov), ale pozeralo sa to vcelku príjemne. Chcelo by to nejakého drsného a vtipného hrdinu, na plný počet....a hlavne.... od Bessona som čakal proste viac. ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Dneska jsi zapomněl na moje narozeniny." - "Co mám udělat, abych ti to vynahradil?" - "Nic, co bys mohl udělat během tří minut." Barevný svět se spoustou ras mimozemšťanů, přičemž jedna rasa málem vyhyne. Líbila se mi kostýmková show zpěvačky Rihanny, která hrála modrého měňavece. Pak pochopitelně zaujala Cara Delevingne. Zatímco v Sebevražedném oddílu byla totálně zastíněna Margot Robbie, tak tady ovládla celý film. Nádherná a sexy v těch outfitech, které zde měla. Jinak je to pro puberťáky, neboť se tu více řeší milostná linka: "Chci, aby mé srdce patřilo tobě a žádné jiné." - "Moje srdce bude patřit muži, který pro mě smaže svůj seznam." Než to, kdo zavinil destrukci celé jedné planety. Luc Besson nepřekonal kouzlo svého Pátého elementu. 3* za zajímavý svět a triky. - 60%. ()

lip2

Vizuálně fakt dobré ,ale postavy mi přišly takové nemastné neslané když to srovnám s pátým elementem kde byl užasný záporák a i kladasové tak to tam více vše fungovalo tady mi přijde strašně hodně na sílu . ()

anevanu

Film s fantazii neokoukaný ,jinou opravdu fajn dynamikou .Není to pořád dokola to samé jako některá americká produkce a cela zřejmě neplatí Pomo dost,abys je tu protěžoval .Já si to opravdu užila .Určitě si zapamatuju a dávám do oblibených .A pro tebe drahý Pomo ,víš co chce Bender políbit . ()

W4C

Normálně bych dal čtyři hvězdy, ale vzhledem ke zdejšímu nepochopitelně nízkému hodnocení musím zvednout na pět. Film se nejvíce blíží Pátému elementu, místy je hravý až infantilní a ústřední dvojice rozhodně není špatná. Silnou devízou je vizuál a celkové zpracování předkládaného světa, který je podpořen neotřelými nápady, třeba hned v úvodní sekvenci vítání návštěvníků vesmírné stanice. Hlavní je, že se zde neřeší pořád dokola problémy jedné nejmenované rodiny ze vzdálené galaxie a nevidíme další variaci na téma likvidace Hvězdy smrti. ()

m62

Aj tento film sa zapojil do radu komiksoviek posledných rokov (z oboch brehov Atlantiku) - divoká akcia, úchvatné triky, poslabší príbeh a celkove také nejaké papierové, človeka nevedia hrdinovia natoľko zaujať, aby prežíval ich osudy a fandil im. A tu to bolo znásobené aj nevydareným výberom hercov do hlavných úloh. Povedzme Delevingne ešte ako-tak ujde ako taká odbojná punkáčka, ale deHaan ako ostrieľaný major tajnej služby, dobyvateľ ženských sŕdc je totálne neuveriteľný. ()

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017

PF 2017