poster

Sebevražedný oddíl

 • USA

  Suicide Squad

 • Slovensko

  Jednotka samovrahov

 • Velká Británie

  Suicide Squad

 • Austrálie

  Suicide Squad

 • Nový Zéland

  Suicide Squad

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min, Alternativní: 111 min)

Externí recenze k filmu (24)

 • AVmania.cz (Marek Čech) ***

  "David Ayer nedokázal využít bizarně zvráceného potenciálu svých postav a vytvořil komiksový film, který konvence tohoto žánru nijak nenarušuje. Což je škoda, protože jak tyto komiksové adaptace přibývají (a bude jich čím dál víc), každá snaha o odlišnost se cení." (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Odvážny pokus ponúknuť príbeh postavený na tíme super grázlov tak štúdiu celkom nevyšiel, no zlý film to rozhodne nie je. Valcujú ho síce klišé a možno sa pri ňom v poslednej tretine budete trošku nudiť. Napriek tomu by som mu aspoň kvôli výbornému Smithovi a nezabudnuteľnej Margot Robbie dal šancu." (více)

 • Comicbox.eu ****

  "Bohužel se stalo to, co asi málokdo čekal. Suicide Squad prostě není taková pecka, v jakou všichni doufali. Režisér filmu David Ayer měl sice při psaní scénáře nějakou vizi, ale z důvodu neúspěchu filmu Batman v Superman mu do toho studio začalo až moc zasahovat. Byl donucen z filmu vystřihnout…" (více)

 • Comixzone.cz ****

  "Suicide Squad není dokonalý film, ale tentokrát se alespoň nebere tak vážně a je zábavný. Rozhodně to není takový průser, jak se může podle negativních řečí na internetu zdát. Rozhodně doporučuji na film zajít a udělat si vlastní názor. Když půjde člověk filmu naproti, tak dostane akční výplach u…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Karolina Benešová) ****

  "Kvůli velkému množství postav není moc příležitostí na důkladné vykreslení jejich psychologie, a tak nám chybí nějaká ta hloubka, která je pro vypracování atmosféry potřeba. Sebevražedný oddíl se tváří jako něco jiného než ostatní komiksové snímky, protože je přece o zloduších (přestože zachraňují…" (více)

 • Doutas.wix.com *

  "Hluchost většiny scén se snaží zakrýt nabitý soundtrack, který do maxima vytěžuje rovnici "slow motion + nepatřičný nejlépe popový podkres = vtipná scéna". Co relativně dobře fungovalo třeba v Kingsmanovi, zde působí jako poslední pokus o postprodukční záchranu. Rád bych na filmu našel i nějaká…" (více)

 • Eurodenik.cz (Petr Semecký) *

  "Vypravěčských selhání je pak samozřejmě plný i zbytek zcela nekompaktního filmu, čehož názorným příkladem je kostrbaté a takřka zbytečné využívání vzpomínkových flashbacků některých postav, popřípadě zakomponování nové inkarnace Jokera v podání Jareda Leta, jež z filmu vysloveně trčí jako špatně…" (více)

 • EuroZprávy.cz (Jitka Kameníková) ****

  "Sečteno podtrženo, Sebevražedný oddíl se mezi superhrdinskou špičku zatím nezařadí, ale pokud chceme hledat viníka, ukažme si na DC tvůrce. Ti se na to snažili jít od lesa a místo, aby začali přestavovat jednotlivé postavy, vrhly se rovnou do "týmovek". Takže pokud jednoho krásného dne dají pořádný…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Petr Slavík) ****

  "K zběsilému tempu a dobré náladě si připočtěte perfektní písničkový soundtrack, který to všechno podtrhuje a máte v kapse určitě ne nejlepší, ale rozhodně nejzábavnější DC film, jaký jsme tu kdy měli." (více)

 • Filmpress.sk (Martin Černický)

  "Bez ohľadu na toto všetko ale ide o zábavnejšiu záležitosť a so zábavnejšími charaktermi ako bol predchádzajúci komiksový film štúdia. Svojim spôsobom aj sympatickú, hoci svoj potenciál nevyužíva ani z polovice. Avšak ako oddychová akčná jazda s občasnými zábleskami niečoho viac svoju úlohu plní." (více)

 • Filmspot.cz (Jan Varga) *****

  "A David Ayer možná vytváří na pohled chaos, leč je to organizovaný a promyšlený chaos s jasnou strukturou, který jednak plynule navazuje na něco předešlého, jednak slouží jako našlápnutí k něčemu dalšímu a zároveň představuje svěží vítr v komiksovém žánru, podobně jako nedávno Deadpool nebo před…" (více)

 • Generace21.cz (Kristina Roháčková) ***

  "Zatímco fanoušci DC tleskají, kritici peskují. Kde je motivace postav? Smysl příběhu? Hlubší rozuzlení? Fanoušci tvrdí, že odpovědi zájemci najdou v původních komiksech, čímž se Sebevražedný oddíl zařadil mezi filmy, které si skalní fanoušstvo obhájí a zbytek diváků se musí smířit s tím, že si film…" (více)

 • Kritiky.cz (Jiří Borový) *****

  "Je půlka roku 2016, čeká nás ještě hodně filmů, ale pro mě to je film roku, který mi zanechal dobrý vzpomínky. Dvě hodiny trvající zábavy a oddychu uběhlo strašně rychle, o dost rychleji než Superman, a tak doporučuji na film zajít, pokud si chcete spravit náladu po předchozím filmu ze stejného…" (více)

 • LaCultura.cz (Petr Vít)

  "Nemohu říci, že by mě na tomto díle něco iritovalo nebo nudilo. Na Davida Ayera to žádné veledílo není, ale (alespoň mě) neurazí. A tvůrcům nejspíš vydělá nějaké nemalé peníze. Popravdě – obával jsem se nezajímavosti, samoúčelných akcí a efektů a nepřehledného děje. Proto jsem byl spíš příjemně…" (více)

 • MovieScreen.cz (Marek Koutesh) ***

  "Výraznou součástí propagace Sebevražedného oddílu je bezpochyby postava Jokera (Jared Leto). Ve filmu se ale vyskytuje poskrovnu, a to většinou ve flashbacích jako personalizovaná příčina Harleyna šílenství a trápení. Jako první představení veledůležité figury v restartovaném komiksovém univerzu je…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Na druhou stranu i přes všechny výtky musím říct, že mě tahle comicsová jízda s partou magorů vlastně dost bavila. Tempo je vražedně rychlé (možná až moc, evidentně se dost stříhalo), a jakmile dojde na akční scény, dostanete od nich přesně to, co chcete vidět od letního blockbusteru založeného na…" (více)

 • Multiverzum.sk ****

  "Samozrejme musíte si uvedomiť, že Joker je vedľajšou postavou filmu, takže dostal pomerne málo priestoru. Keď sa však objavil na scéne, solídne si ju kradol pre seba! Je to odlišné podanie postavy než sme navyknutý, či už od Burtona alebo Nolana. Bojím sa to napísať, ale podla mňa je tento Joker,…" (více)

 • NaFilmu.cz (Daniel Birgus) *****

  "Sebevražedný oddíl je povedenou komiksárnou pokračující v trendu, který zkraje roku nastartoval Deadpool. Doba dušínovských hrdinů bez špetky zla už skončila, teď frčí napravení antihrdinové, kteří si nejdou pro sprostá slova ani ránu daleko. Mix Tuctu špinavců, Skály a komiksových podívaných…" (více)

 • Obrazor.cz (Filip Šula) ***

  "Zatím poslední film ze světa, kde řádí velevážně pojatí superhrdinové a superzloduši, je první z nové vlny připomínající Marvel. Přesto selhává přesně v tom aspektu, na kterém stály všechny marvelovské týmovky, od Avengers po Strážce Galaxie – v práci s rozdílnými postavami a motivacemi, které je…" (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) **

  "David Ayer, aneb jak nás semlela mašinérie. Suicide Squad slibovala originální nápaditý a zábavný komiksový film se záporáckou smetánkou ze stánku DC. To co se ovšem v kinech na diváctvo vyvalilo je těže přeplácaná, nesmyslná a podivně navrstvená snaha o to ve stylu DC vlastním co nejvíce…" (více)

 • Pinbacker.cz (Jakub Brych) ***

  "Warneři jako by stále nevěděli, jak na to. Sebevražedný oddíl je jen pokusem o následování úspěšné konkurenční formule, nemá ale nic z lehkosti a švihu marvelovské fáze 2. Problém filmu je, že svoje vytyčené cíle a image buduje povrchně a neosobitě, jen nekonečnou stylizací, která zasypává snahu o…" (více)

 • TotalFilm.cz (Petr Račko) ****

  "Revoluce se tedy nekoná. Lehká evoluce a osvěžení však ano. Režisér Ayer si samozřejmě nemohl dovolit experimentovat, jsme přeci jenom na poli blockbusterů, jeho práce je ale na výsledném dílu dobře znát. Nebojí se dotknout vážnějších témat, stejně jako zvrácených milostných linek. I když se to…" (více)

 • Touchoffilm.blogspot.cz (Dan Krátký)

  "Na druhou stranu zatím každý filmový Joker perfektně seděl do fikčního světa, který daná adaptace vytvářela. Suicide Squad je zmatený, nedůsledně motivovaný, nevyrovnaný a místy neví, kdy přestat. Letův Joker do něj vlastně skvěle sedí." (více)

 • Týden.cz (David Lancz)

  "Místo skvělého bijáku zapomenutelná výplň volného večera, když nevíte, co z časem. Jednou a dost. Takhle Sebevražedné komando dopadlo. Možná to nebude platit pro geeky, kteří z Batmana na velkém plátně dostávají erekci, ale pro normální publikum určitě. Bohužel." (více)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace