Nicota

(festivalový název)

Počas nočnej zmeny nájde Daniel (Aaron Poole) zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť tú, ktorá má byť čoskoro uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že pacienti s personálom sa ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. (Marceloo)

JASON_X

Temnoatmosférická hustomasakrózní haluz, která v sobě překotně kombinuje spoustu žánrů i konkrétních filmů, chvílemi nejspíš tak jako já budete tápat v jejím ději, ale moc hezky se na ni kouká a můj propláchnutý vyresetovaný mozek si při ní spokojeně předl v úsporném režimu. Masové vraždění, posedlost, slizké parazitické monstrum, krvelačný mutant, ožívající mrtví, zlověstné zakuklené postavy s noži, šílenství, přeludy, halucinace, sebepoškozování, krvavé vraždy, krvavý porod, brána do jiné (pekelné?) dimenze... Od toho všeho je ve filmu sice jen trocha, ale šikovně poskládáná k sobě tak, že snad nebudete mít příliš času přemýšlet, jaký je vlastně toho všeho smysl a co za příšernou ptákovinu jste si to zase pustili. ()

topi

Krásná práce maskérů evokuje filmy jako The Thing, Hellraiser a dalších béčkových sci-fi hororů 80. let. Radost sledovat, kór když film jede hned od začátku pekelným tempem a ambientní hudební složku stvořili kapela Lustmord. K dokonalosti chybí jen krůček. Chtělo by to více takových atmosférických lahůdek. ()

Marceloo

Uprostred nočnej smeny nájde Daniel (Aaron Poole) neďaleko svojho auta zraneného chlapa a ihneď sa ho snaží dostať do nemocnice. Tých v okolí nie je mnoho, takže musí využiť najbližšiu nemocnicu, ktorá má byť čoskoro kompletne uzatvorená. Po príchode na miesto však zisťuje, že všetko nie je úplne v poriadku. Pacienti s personálom sa totiž ocitli pod útokom monštier a aj keby chceli uniknúť, čakajú na nich vonku členovia neznámeho kultu s dýkami v rukách. - Po viac ako dvoch rokoch som sa konečne dočkal a som velmi spokojný. Už od začiatku má The Void mrazivú atmosféru a nebezpečenstvo nečíha len vonku, ale aj vo vnútri. Efekty sú presne tým, čo robí staršie horory tak úžasnými, a aj keď ich nie je vela, väčšinou sú perfektne spracované. Prechádzka peklom bola krásna a masky boli pekne kreatívne. Herci hrajú v rámci rozpočtu slušne, aj keď je často vidieť, že do svojich úloh nedokážu dať kúsok seba. Mohlo by sa zdať, že dejová línia má klasický hororový priebeh, ale keď som si v závere uvedomil, ktoré postavy prežili, rozhodne nejde o tradičné hororové spracovanie. O závere si divák môže myslieť absolútne čokolvek, na čo poukazuje aj názov, ktorý v mojich očiach evokuje to, že si má divák tú prázdnotu vyplniť. Ide o suprovú záležitosť, z ktorej priam srší tá hororová béčkovosť a všetko, čo na hororoch milujem. Ďalšie pokroky režisérov budem pozorne sledovať a určite pôjde o kvalitu, keďže si ich na vyšších miestach všimli a podielajú sa na remaku It. + herec z The Returned a iZombie ()

Ruut

UPDATE 2020: Tak trošku oprava - první polovina je ucházející vesmírná vyvražďovačka, která není úplně nejlíp nasnímaná. Ta druhá je utrpení. Jakýsi Hellraiser pro nechutné smíchaný s neskutečně nastavovanou mytologií ala Martyrs na steroidech, z čehož vzniká šílený psycho teror nesprávného stylu a i při stopáži 90min je to 15min před koncem neukoukatelné. ----- První polovina wow vesmírná vyvražďovačka, druhá ehm ... ()

juta

Čekal jsem něco ve stylu The Thing, jenže tohle bylo krapet jiné. Našlo se tu pár okamžiků, které vypadaly velice dobře, ale některé zrůdičky na druhou stranu tak hrůzostrašné nebyly, ale nápad s vyšším já, nebo jak to nazvat, byl zajimavý. Náplň zdejšího obsahu neodpovídá tomu, co se odehrává ve filmu! Žádná vesmírná monstra tam nepřilétla. :D ()

• Celosvětová premiéra proběhla 22. září 2016 na filmovém festivalu Fantastic Fest. (Homerking)
  • Natáčelo se v kanadském městě Sault Ste Marie. (Homerking)