Osudy žen se opakují: šestnáctiletá dcera dvaatřicetileté matky je rovněž těhotná. Stejně jako její matka zůstane svobodná a dítě bez otce. Od něho dívka obdržela jen exotickou pohlednici s titulovými třemi velbloudy... Režisér Václav Krška tento příběh ovšem nepojal jako nějaké drásavé drama, nýbrž jako komedii v téměř italsky výřečném stylu. Příliš pozornosti však neupoutal, vadila hlavně jistá vyumělkovanost celého zpracování. (oficiální text distributora)

Peabody

No ono je to těžký, jak má pan Krška točit lehce erotickou komedii žen rodiny Gromových, které dědičně otěhotní zamlada bez otce, když by ho zajímali leda tak ti mladí otcové. Scénář má docela slušné některé hlášky (/Přijeli soudruzi z Alžíru, Pohrobeček bude chodit na hrobeček), ale je to celé hystericky ukřičené a to nejen u paní Budínové, která na této své vyjímečné schopnosti postavila kus své kariéry, ale i u ostatních. Mladá Z Ondrouchová je docela pěkná, i když herectví asi nebylo její hlavní předností. Paní Budínová hraje ve svých 43 letech 33 letou, místy to úplně důvěryhodné není, ale jinak je výborná v rámci svého výše zmíněného stylu. Pan Lukavský jako snad vždycky je moc dobrý a taky odmítl tu hyteričnost, jeho civilní klidný projev stojí za vidění. V partě montérů nikdo moc nevyniká, je to taková sbírka béčkařů (jakkoli třeba pan Besser se mi líbil). Základní problém je ale v tom, že pan Krška dokázal točit docela solidně lyriku, ale čisté komedie mu nešly (Komedie s Klikou je snad ještě horší) a zjevně v šedesátých letech už nevěděl tak úplně co točit. ()

cyglos

Neznal jsem. Přečkal jsem. Občas jsem měl pocit, že sleduji ochotníka-partner Budínové, pak jsem byl mile překvapen panem Lukavským a dostávala mne Slávka Budínová. Jednak pod noční košilí byla nahoře "bez", jednak byla správně "držkatá", když šlo o věc. Pobavila, úsměv vyloudila. Hláška : "Co to hrajou?" Slávka.B. "Naše furianti." Jaroslav P.: "Kutnohorští havíři, je to na plakátech." Slávka B. : "Stejně je to v krojích, že jo." Tak trochu Světáci. Ona vlastně táhla celý film hereckým projevem, polohou role a vizáží do italského filmu. Docela odvážným považuji široký formát na takový film. ()