poster

Sweet Country

 • Austrálie

  Sweet Country

 • Slovensko

  Zasľúbená krajina

  (festivalový název)
 • Kanada

  Sweet Country

 • Nizozemsko

  Sweet Country

 • Nový Zéland

  Sweet Country

 • USA

  Sweet Country

 • Irsko

  Sweet Country

 • Velká Británie

  Sweet Country

Western / Drama / Krimi

Austrálie, 2017, 110 min

Střih:

Nick Meyers

Scénografie:

Tony Cronin

Kostýmy:

Heather Wallace
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Goldbeater
  ***

  Domorodí obyvatelé Austrálie musí snášet útlak bílých přistěhovalců v době, kdy spravedlnost je relativní pojem a každý si ho vykládá po svém. Zahrané je to skvěle (Sam Neill a jeho zpěv!), ovšem prostřihy do minulosti či budoucnosti postav jsou poměrně zbytečné a záběry jsou někdy opravdu až příliš dlouhé, což má za následek, že se snímek mírně vleče. Jsem rád, že tento film vznikl, protože má značný přesah, nicméně vyhovovala by mu o něco kratší stopáž.(3.7.2018)

 • alchac
  *

  Marně lovím v paměti, kdy si v zámoří naposledy nepletli western s audiovizuálním uspáváním insomniaků a kdy do něj ještě nefušovali můzami od hlavy k patě posraní specialisté na natáčení dvouhodinových jednozáběrových dokumentů o schnutí klokaního trusu uprostřed buše. A nebýt mého naprostého zoufalství z řečeného, tak bych se patrně s tímto na první trailer silně angažovaným a extrémně nezáživným dežo ví na Batmanovo vyprovázení Maguy do Pelhřimova a dalším hřebíkem do rakve žánru nesetkal. Tohle musí na festivalech sbírat ceny jak na běžícím páse.(5.8.2018)

 • desade
  *****

  Po Hostiles tu máme zase jeden "slušný" western (s čistým morálnym presahom, tak ako je u tohto žánru záhodno). Lebo nejakú dobu predtým sa nám tu vyrojila priehršť divadeľných a kostýmových srač..., pardón, pokusov (ako napr. "Western Religion", "The Timber", "In a Valley of Violence", "O Matador" alebo "Hickok"), tak bolo už načim postaviť sa k tomuto žánru zodpovedne. Vyzdvihol by som herecké výkony hodné starých westernových časov, osobitne Bryana Browna v roli seržanta Fletchera, a tiež Matta Daya v roli sudcu Taylora. Ten to snáď ani nehral, ten to rovno súdil... P.S.: Ak sa chcete dozvedieť, kam sa neskôr posunul vzťah whitefellas k domorodým Aborigénom, prezradí vám to snímok Charlie's Country.(19.7.2018)

 • solisoli
  ****

  Možnože nie pravý western o kovbojoch a rýchlych strelcoch , ale skvele vypracované s vynikajúcou výpravou po Austrálskej buši. Skvele zrežírovaný a reálne podaný príbeh domorodého obyvateľstva v začiatkoch kolonializmu Austrálie. Dej sa niesol v komorne ladenej drsnej dráme, kde sa zavádzali právne reformy. Kvalitne rozpracované s vyústením, až do úplného konca, kedy tieto reformy nemali vplyv na prisťahovalcov bez počestnosti, úcty, viery a zábran mocnejšieho. Čo je však obdivuhodné, až výnimočné, boli herecké podania domorodcov Hamiltona Morrisa, Tremayna Doolana, neboli jediní. Slušná podívaná.(17.8.2018)

 • Brylin
  ***

  Expanzi západní evropské civilizace do Ameriky, Afriky i Austrálie velmi poznamenal blud o nadřazenosti bílé rasy a bezohledné přesvědčení, že původní obyvatelé jsou jen něco jako mluvící zvířata. V Austrálii byla situace o to horší, že tento kontinent původně sloužil britské koruně jako velké vězení. Snahy o závádění spravedlnosti a řádu i pro aboridžince začátkem 20. století sebou nesly mnoho bolesti. Australský western Sweet country zachycuje právě tuto dobu a počátek přerodu otevřené nenávisti do tichého pohrdání domorodci. Režisér Warwick Thornton mě dokázal zaujmout historickým tématem, opravdovostí příběhu a krásnými záběry krajiny, naopak střihy do pocitů mě vůbec neoslovily. Celkově na pomezí tří a čtyř hvězd.(1.7.2018)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 6. srpna 2017 na filmovém festivalu v Benátkách v Itálii. (Stoka)

 • - Zásadní místo ve filmu mají domorodí herci, z nichž řada pochází z kmene Arrente (Natassia Gorey Furber, Hamilton Morris). [Zdroj: Deník.cz] (Bioscop)

 • - Jedná se o reálný příběh domorodého muže jménem Wilaberta Jack, který byl ve 20. letech minulého století zatčen a souzen za vraždu bělocha v australském vnitrozemí. Nakonec ho uznali nevinným z důvodu sebeobrany. V politickém klimatu té doby však nebyl rozsudek bílou veřejností přijat. [Zdroj: Deník.cz] (Bioscop)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace