Sweet Country

• Austrálie Sweet Country (více)

Domorodý chovatel dobytka Sam (Hamilton Morris) v sebeobraně zabije bělošského majitele stanice Harryho. Musí vše opustit a utéct i se svou těhotnou manželkou. Vydávají se drsnou a nádhernou krajinou do vnitrozemí. Seržant Fletcher (Bryan Brown) s pomocí domorodého stopaře Archieho (Gibson John) a místních vlastníků půdy, mezi nimiž je i Fred (Sam Neill), vede skupinu pronásledovatelů. Je posedlý dopadením Sama a snahou předat ho za vraždu k soudu. Sam se však v buši vyzná lépe než kdo jiný... (Pilot Film)

G04T

Můj úplně první western film, co jsem viděl. Nevím, jestli je to jenom tenhle, nebo všechny westerny jsou tak nudné, ale tohle mě opravdu zklamalo i přes to, že tam byl Sam Neill (JP). Námět špatný vůbec není, kdežto zpracování je opravdu špatné. Nudné dialogy, prázdné scény, žádná pořádná akce. Ani na minutu mě to nebavilo. ()

celticek

Průměrný western s rasovým podtextem. Od začátku je jasné, co se stane. Úvod ještě celkem ujde, pak už se to moc táhne. Prostřihy bez zvuku tomu moc nepřidaly. ()

elimS

40% - komentář 20ti slovy: Drsná westernová doba s "podporou" černých otroků. Nebýt natáhnuté 15 minutové zápletky na 2 hodiny, přidat pár "zvratů" a napětí, tak je to dobrý film. +++ SPOILER 20ti slovy: Černoch v sebeobraně zabije bělocha a uteče. Je ale chycen, souzen a osvobozen. Při cestě z města ho ale "vidláci" stejně sejmou. ()

PaulCZE

Tahle unylá dvouhodinová záležitost je tedy vážně něco a závěr je pak poněkud klišoidní, tedy až na minutové odmlky, než něco daná postava něco vypustí z huby. To bylo naopak originální.. ()

solisoli

Možnože nie pravý western o kovbojoch a rýchlych strelcoch , ale skvele vypracované s vynikajúcou výpravou po Austrálskej buši. Skvele zrežírovaný a reálne podaný príbeh domorodého obyvateľstva v začiatkoch kolonializmu Austrálie. Dej sa niesol v komorne ladenej drsnej dráme, kde sa zavádzali právne reformy. Kvalitne rozpracované s vyústením, až do úplného konca, kedy tieto reformy nemali vplyv na prisťahovalcov bez počestnosti, úcty, viery a zábran mocnejšieho. Čo je však obdivuhodné, až výnimočné, boli herecké podania domorodcov Hamiltona Morrisa, Tremayna Doolana, neboli jediní. Slušná podívaná. ()

backi

Vynikajúca dráma, ktorá mapuje dva odlišné svety a kultúry. Divák sa za belochov musí na konci hanbiť. Morris hrá výborne a presvedčivo. Film je pomalší, ale má v sebe obrovskú silu. ()

Agnostik

Vcelku zdařilý western z nádechem rasové diskriminace původních obyvatel Austrálie,kteří si vytrpěli své,od otrokářských bělošských osadníků.Dobré 75%. ()

Tom_17

Tak tohle mi vůbec nesedlo, dlouhý táhlý záběry, zápletka je celkem zajímavá ale tam to hasne. Plusem je krásná příroda - 1 * ()

navel

Sweet country je nepříjemným odrazem současného světa, ve kterém vítězí iracionální strach nad dávno poznanými fakty. ()

sherpa

Tak trochu klišé. Ale v takovém tématu je to asi přirozené. Prostě, život není procházka rájem (pro většinu), ale určitě bývalo mnohem hůře (a určitě té většině). Co je svět světem byli, bohužel jsou a bohužel vždy budou hajzlové a ti na opačném pólu. Dříve ne bílá barva pleti byla velkým minusem, dneska to začíná být naopak. Krásná australská příroda, výborné herecké výkony, umělecké ztvárnění dobré. Celkově nenadchne, ale ani neurazí. ()

Pythonator

Tak nevím, jestli to bylo nudně depresivní, nebo jen depresivně nudné. Jako taková názorná ukázka anglosaské lidskosti to poslouží úplně stejně dobře jako western o vyvražďování Indiánů, neboť Anglosas v USA je stejná svině jako Anglosas v Austrálii. Jo, mají ti Angláni být na co hrdí. Během půl století se jejich přístup z "Negři jsou zvířata" změnil na multikulti masírovaní o tom, že jen na černých záleží. Zrovna tato anglosaská zvěř nás dnes bude poučovat o tom, co je rasismus a jak je špatný. Svět se v prdel obrací, ale zpátky k filmu. Je prázdný a je úplně na hovno, narozdíl třeba od takové špičkově natočené Austrálie. ()

raininface

Škoda, že si Evropané tu svoji křesťanskou kulturu nenechali radši jenom pro sebe. Čtvrtá hvězda za There´ll Be Peace In The Valley For Me v podání Johnnyho Cashe. ()

Ruthen odpad!

Slniečkári onanujte nad touto úbohsťou. Vlečie sa to ako sopeľ po rukáve a nič podstatné sa nedeje ()

Filmový festival v Torontu udělil ceny

Filmový festival v Torontu udělil ceny

18.09.2017

Filmový festival v kanadském Torontu letos svým návštěvníkům přinesl na plátnech kin 339 filmů během jedenácti dnů. A zde vám jako tradičně přinášíme přehled hlavních vítězů. Cenu diváků pro nejlepší… (více)

Zlatý lev z Benátek udělen

Zlatý lev z Benátek udělen

09.09.2017

74. ročník filmového festivalu skončil a je znám nový nositel prestižního ocenění Zlatý lev. Stal se jím Guillermo del Toro za svůj film The Shape of Water. Stříbrný lev a Velká cena poroty letos… (více)