Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

TERRORDROME

Je zaujímavé, že vo svojej dobe sa mi tento "kameňák" veľmi nepáčil. Po rokoch na to znenazdajky narazím a divím sa že je to značne slušné, musím povedať že teraz som si to vlastne naozaj užil. Hneď na úvod veselý masaker v obchode a potom motorkári začnú robiť strašný bordel. Ich vodca Lance Henriksen s mušketierskymi fúzikmi si strihol ďalšieho ikonického zloducha. Horšie je na tom hlavný hrdina, čo sa má votrieť do "Bratstva". Brian Bosworth je skôr hruda než človek, až komicky drsný depilovaný grizzly s príšerným účesom, debilnou náušnicou a koženým imidžom homosexuálneho striptéra v akcii. Scenár je 100 percent klišé, ale ktorý akčák nie je, že? Našťastie akcia je rovnako drsná ako postavy, takže ak tu niekto schytá olovený dážď, trhá ho to na kusy, výbuchy nešetria veľkosťou a kozy ukáže nielen Bosworth. Plus zábavná Motorkárska kremácia zosnulého kolegu. Finále s prepadnutím budovy súdu je bez preháňania úplne parádne a už len kvôli tomu je výsledný dojem pozitívny. Úplne tupá 90-tková mlátičko-strieľačka, to je jeho hlavný klad i zápor zároveň. ()

MáŠa

Drsnej polda, který žije drsný život s bandou, aby vyřešil případ. Nejde o nic světovýho, ale čas od času vidět filmy ve stylu Komanda nebo něčeho takového neuškodí. Tenhle film je taková celkem sympatická žánrovka. Otázkou je, jak dokážou např. ženy zkousnout hlavního představile, jestli jim připadá sexy nebo co, protože na jeho místě bych si dokázal asi představit někoho jinýho. ()

tron

Snaživé. Za mňa vcelku sympatické akčné béčko, ktoré sa na nič nehrá. Svojho času šlo o pokus razantného Briana Boswortha preraziť na plátna kín a stať sa novou akčnou hviezdou. No... veľmi mu to nevyšlo. Napriek tomu to vôbec nebol márny krok. Naopak, šlo o zaujímavý a originálny pokus o vyrobenie novej akčnej hviezdy, čosi medzi Schwarzeneggerom a Dolphom Lundgrenom a za seba hovorím spokojné: „áno“. Jednak je to obrovský chlap, ktorého by mal problém prebiť aj Schwarzenegger vo svojom vrcholnom období a jednak mu nemožno uprieť nenútený herecký prejav (čo u svalnatých akčných borcov býva nie vždy samozrejmosťou povedzme si na rovinu). Ale proste to nestačilo a dnes jeho existenciu vnímame ako slepú akčnú uličku. Naopak (tradične) poteší démonický Lance Henriksen. Zápletka o agentovi, tajne sa infiltrujúceho do zločineckého gangu, vskutku nie je originálna (a vskutku takou nebola ani v r. 1991). Ale mňa to bavilo. ()

Bauer

Pamatuju si, když jsem si koupil úplně mojí první originální VHS s filmem Dvojitý zásah a koukal jsem na upoutávky a tam byl Studený jako kámen. Podle ukázky to vypadalo na extrémně dobré béčko a taky že bylo. Začal jsem ten film hledat až sem ho našel. Zkoukl jsem ho a téměř každý den jsem na něj koukal. Ano, tak mně to chytlo. V té době to bylo něco, co jsem ještě neviděl. Samozřejmně filmy o tajném agentovi, který se má dostat do nějakého gangu jsem viděl již mnohokrát, ale tohle je jiný. A to hlavně díky motorkářskému prostředí. Silné stroje. Silná slova. Dobré akční scény. Skvělé hlášky. A do toho všeho perfetkní hlavní hrdina v podání Briana Boswortha, který se pro tuto roli snad narodil. I když je to béčko, tak zde hraje i hvězda jako je Lance Henriksen, nutno podotknout velká hvězda, a myslím, že právě tento herec by nešel do žádné kraviny. Znamenitý byl i William Forsythe. A je neuvěřitelné, jak má tento snímek povedený český dabing, jelikož k Bosworthovi se špičkově hodí hlas Marka Vašuta. Je to sice béčko a pro někoho blbost, ale já to prost žeru a libí se mi to!!! Bůh odpouští, bratrstvo ne!!! ()

castor

Burácející motorky, tetovaní chlapáci, pěstní souboje, nahé ženštiny a blonďák působící inkognito uprostřed motorkářského gangu. Arnolde, jdi stranou, Brian přichází, přáli si zřejmě producenti a agenti. Jenže.. tohle byla Bosworthova první a zároveň poslední kvalitní béčková podívaná, po které si dal překvapivě dlouhou čtyřletou pauzu. Bývalý profesionální hráč amerického fotbalu tu čelí řádění gangu, který si to rozhodl vyřídit dokonce s guvernérem státu. A my můžeme utírat nostalgické slzy. Snímek slušně graduje, závěrečné zúčtování v soudní budově má svou kvalitu a na straně zla stojí hned několik solidních herců. Hodně slušné tři hvězdy. Za originální DVD v mé sbírce bych i pár prstů zlámal!! ()

• Původní originální název filmu byl The Brotherhood. (Fenk)
  • Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)