Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

choze

"VŽDYCKY SI VZPOMENU NA POSLEDNÍ SLOVA MÝHO OTCE. ŘEK: NEDĚLEJ TO HOCHU, JE TO NABITÝ." Svižný spotřební akčňák od režiséra TEMNÉHO ANDĚLA s Lundgrenem, se kterým to má společného namakaného blonďáka v hlavní roli a ten pekelnej sapík, co používali mimozemšťani v TA. Má to slušnou akci, tvrďácké hlášky a spoustu koz, debutující ex-fotbalista Bosworth je celkem sympaťák (za svůj výkon obdržel Zlatou malinu) a Henriksen s Forsythem skvělí záporáci, je to příjemně brutální a finále v soudní budově festovní. Vytknul bych snad jen to, jak úporně se scenárista drží klišé filmů o policajtech infiltrovaných do zločineckého gangu (každý, koho si v něm hrdina nakloní zemře, jeho tajná identita je předčasně vyzrazena) a klišé akčních filmů jako takových (hrdina na konci padoucha nezabije, ten se dostane k pistoli a chce hrdinu zatřelit, ale zasáhne hrdinův parťák, to přímo nenávidím). Velmi dobrou, podstatně méně akční ale i méně klišovitou alternativu k tomuhle filmu představuje VE STÍNU GANGU s Charlie Sheenem. ()

Anderton

Hranica medzi tupým násilím a nekompromisnosťou je občas veľmi tenká, tu je to ale viac o tej tuposti. Film, ktorý je dnes bezpochyby už len guilty pleasure svojej doby, kde sa usmievate na vtedajšou módou a otrepanou zápletkou v štýle Point Break. Ono v tej istej dobe robili dvaja to isté, ale to isté to rozhodne nebolo. Našťastie to má spád a trvá to iba hodinku a pol, no a po minuloročných výtržnostiach v Kapitole dostáva Stone Cold po tridsiatich rokoch nový rozmer, ale jeho tvorcov kvôli tomu nemusíme nazývať vizionármi. ()

Haymar

"Chainsi! Chainsi! Trochu to tu hází..." Drsnej film, drsná hudba, drsný lidi... Pro mnohé děsná kravina (což naprosto chápu), pro mě kult a film mého mládí (P.S.: a stejně jsem vždycky fandil Forsythovi s Henriksenem, namísto hereckého polena - Boswortha)... Update 12/2010: Trochu sem se bál, co to se mnou udělá po tolika letech, ale tahle pecka prostě vůbec nezestárla - naopak! Je to pořád stejnej nářez jako v době svého vzniku. Nemůžu si pomoct a (i přes hromadu technickejch kixů a úděsných klišé) jdu do plnejch!! ()

TERRORDROME

Je zaujímavé, že vo svojej dobe sa mi tento "kameňák" veľmi nepáčil. Po rokoch na to znenazdajky narazím a divím sa že je to značne slušné, musím povedať že teraz som si to vlastne naozaj užil. Hneď na úvod veselý masaker v obchode a potom motorkári začnú robiť strašný bordel. Ich vodca Lance Henriksen s mušketierskymi fúzikmi si strihol ďalšieho ikonického zloducha. Horšie je na tom hlavný hrdina, čo sa má votrieť do "Bratstva". Brian Bosworth je skôr hruda než človek, až komicky drsný depilovaný grizzly s príšerným účesom, debilnou náušnicou a koženým imidžom homosexuálneho striptéra v akcii. Scenár je 100 percent klišé, ale ktorý akčák nie je, že? Našťastie akcia je rovnako drsná ako postavy, takže ak tu niekto schytá olovený dážď, trhá ho to na kusy, výbuchy nešetria veľkosťou a kozy ukáže nielen Bosworth. Plus zábavná Motorkárska kremácia zosnulého kolegu. Finále s prepadnutím budovy súdu je bez preháňania úplne parádne a už len kvôli tomu je výsledný dojem pozitívny. Úplne tupá 90-tková mlátičko-strieľačka, to je jeho hlavný klad i zápor zároveň. ()

MáŠa

Drsnej polda, který žije drsný život s bandou, aby vyřešil případ. Nejde o nic světovýho, ale čas od času vidět filmy ve stylu Komanda nebo něčeho takového neuškodí. Tenhle film je taková celkem sympatická žánrovka. Otázkou je, jak dokážou např. ženy zkousnout hlavního představile, jestli jim připadá sexy nebo co, protože na jeho místě bych si dokázal asi představit někoho jinýho. ()

• Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)
  • Jedním z výkonných producentů filmu je Michael Douglas, ale jeho jméno ve filmu nenajdeme, protože si nepřál být uveden v titulcích. (HellFire)