Lepší sněžný muž, nežli žádný muž... Asi čtyřicetiletá žena (Jiřina Bohdalová) žije navzdory své inteligenci a hezkému vzhledu sama. Občas na ni dolehne „tesknice“ a ona zatouží po společnosti muže. Jednoho dne se jí telefonem ozve přítel z mládí, Ing. Bohouš Čert (Vladimír Menšík), kterého si ona pamatuje jako štíhlého mladíka. Pozve ho na večeři, kterou připraví s mimořádnou péčí. Stejně tak si dá záležet na svém vzhledu. Jaké je její překvapení, když se ukáže, že ing. Čert ztloustnul a stal se z něj zanedbaný, drzý, poživačný a nevychovaný sobec. Delikátní večeři zhltne s hlasitým mlaskáním a srkáním a nadto sní i veškeré zásoby z ledničky. Ona mu však všechno odpouští, neboť doufá, že Čert se jednou vyjádří a požádá o její ruku. Jenže ani ženská trpělivost není nekonečná… (Česká televize)

jerrik7

Příliš mnoho symbolismu, příliš sofistikované. Připomíná mi trochu Sedmikrásky jak tady už kdosi napsal. Sedmikrásky jsem ohodnotil jako Odpad! Vražda ing. Čerta rozhodně odpadem není. Asi jsem jenom neměl náladu na sofistikovaný film, kde se s výjimkou konverzace skoro nic neděje a tak jsem film vůbec nedokoukal. Takže se skoro stydím dávat hodnocení **, o to víc, že hlavními postavami jsou tak úžasní herci jako pan Menšík a paní Bohdalová. ()

Katule80

Tento snímek mě neoslovil, ani si nejsem jistá, jestli jsem ho pochopila tak, jak básník myslel. Tři hvězdičky jsem dala jen díky hereckým výkonům hlavních představitelů. Ne nadarmo se říká... není malých rolí.... ()

J.J.1972

toto je ako ked sa vasa svokra zabije vo vasom novuckom aute.....perfektny vykon Bohdalovej a Mensika v takej nejakej blbosti tak trochu o nicom...u mna tak na 40% ()

Zofinka2

Viděla jsem film několikrát, ale vždy mě bavil. Je to nadčasový film. Co vše ženská vydrží, aby si udržela muže. Vyváří mu, on jí škodí. Peníze jí nechtěl dávat a jen od ní bral jídlo. Byl to parazit a opravdu něco jako čert. Manipuloval s ní dobře a ona se nejdřív nechala. Co by pro lásku k muži neudělala. Ale tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu.... On řekl: "čert, který něco zničí, už nenapravuje zpátky". Přesto mu dala ještě šanci. Nakonec ho ale vypekla. Měla štěstí, že hned od začátku se ukázal v pravém světle. Nebyla do něj dostatečně zamilovaná, tak se ho snadněji zbavila. A on si možná bláhově myslel, když už je ženské 40, tak si ho bude chtít udržet, ať je jakýkoli. Proto se nesnažil jí zalíbit. Místo, aby pro ní udělal, co jí na očích vidí, jí sežral, co doma viděl. Ani to malý blbý zrcátko jí nekoupil. Když mu to vyčetla, tak to otočil proti ní a řekl výsměšně, že po tom všem, co jí snědl, chce jen malé zrcátko? Typický manipulátor. Od něj jedině pryč. Jinak je to cesta do pekel. Jiní "čerti" se přetvařují a snaží jí zalíbit, dokud si svou oběť nenamotají. Vezmou se, mají děti a až pak se ukáže jejich pravá tvář. Ale je už pozdě. Herecké výkony byly skvělé. Byla tam i slabá místa. Napadalo mě, že si zbytečně ničila byt a on jí taky. Tím jak po něm házela dort a vylila na něj alkohol, měla práci navíc. ()

PoprockCZ

Vizuálně zajímavé dílo. Harmonické barvy jsou cítit všude a např. obrovský exotický strom přes celý obývák nenápadně přidává pěkný první plán listů většině záběrů. Děj pojednává o ženě (Bohdalová), která je zamilovaná do muže (Menšík), který doslova sežere na co přijde, chová se neomaleně a vše omlouvá tím, že je muž a tak to prostě chodí. Bohdalová však není vůbec hloupá, naschvál inženýru podlézá ("To je opravdu zajímavé!" "Nevím, nevím... Pověz mi o tom ty!") a vychází mu ve většině věcí vstříct, otázkou je sice proč vlastně, ale činí tak. Jelikož je zdatná kuchařka, vaří mu obrovské hostiny den co den. Nakonec se ukáže, že ing. Čert je opravdu čert a žena se jej musí zbavit. Závěr jsem úplně nepochopila. Nicméně hl. myšlenkou filmu je rozdíl mezi mužem a ženou. Od žen se čeká poslušnost, muži si dělají co chtějí a ženy je podprahově ovládají, nikdy však na přímo. Je to vlastně taková přehnaná parodie odehrávající se většinu času v jednom stylizovaném bytě s 2 postavami. Film jako celek mile překvapil, hlavně hra s mizanscénou. ()

Adah

Tragikomedie o tom že "chlapi sú kokoti" a ženy zas povrchní, zoufalé, vdavekchtivé slepice, které leccos překousnou, jen aby nějakého chlapa (klidně samotného ďábla) vmanipulovaly do chomoutu, neboť jak se zpívá hned v úvodní písni: "lepší sněžný muž, nežli žádný muž". Film je poněkud přeplněn symboly, archetypy a metaforami - podobně jako je byt Bohdalové přeplácán nádherným nábytkem a dekoracemi. Z obrovského množství trefných a vtipných hlášek narážejících na genderové rozdíly (a stereotypy) u mě vede "Já umím potěšit pány... Ať se mne ptají, nač chtějí, odpovídám zásadně... Nevim!" 75% ()

Oxiduji

Herecký koncert. Jeden z mých jako fakt oblíbených filmů. Menšík excelentní, Bohdalka také. Ty perly, co padaj Menšíkovi z ještě mastných úst. .. Scéna se zatajenými hrozinkami je neuvěřitelná. A to žrádlo, přátelé! No prostě, to musíte vidět!!! "Abych řekl pravdu, moc jsem se nenajed´" ()

robbez

Vypadá to na padesát let starou feministickou pohádku o naivní a hloupě zamilované ženě. Muž (Čert) jen žere, chlastá a zneužívá její péče, ale pohár trpělivosti Bohdalky nakonec přeteče. ()

KarolMalina

Tento film som zaregistroval len pred pár rokmi a nechápem, ako mi mohol uniknúť. Komorný príbeh a neskutočne úžasne zaujímavo spracovaná metafora vzťahov muža a ženy, ak absentuje láska a do popredia sa dostane zo strany ženy zúfalosť mať za každú cenu muža, aj keby bol z pekla. A na druhej strane muž, ktorý hrá rolu potencionálneho partnera len preto, že sa potrebuje zadarmo niekde nažrať a mať  sekundárny úkryt. Snaží sa zároveň byť dominantný nad ženou, avšak neskoro zistí, že jeho hlad mu zatemnil mozog až natoľko, že si nevšimol odhalenie jeho zámerov partnerkou a padol do pasce z ktorej už nebolo návratu. Úžasná dynamika, vďaka pohybovej a výrečnej stránke hercov, aj napriek takmer stáleho miesta deja. Brilantný humor oboch hercov len vyzdvihol celé umelecké dielko, avšak celkom určite odresované náročným divákom. ()

Natar odpad!

Trapná rádoby "artová" píčovina s prázdnými tlachy protlačená do červených čísel místními pseudointelektuály. ()

ledger

vizuálně hodně zajímavý, úžasný dialogy (krásná čestina) a navíc životní téma mnoha žen Lepší sněžný muž, nežli žádný muž? ()

kriplozoik

Jediný film Ester Krumbachové coby režisérky - značně stylizovaná komedie točená až na pár výjimek v jednom prostředí, vypadající, jako by byla filmovou adaptací divadelní hry a samozřejmě stojící a padající na hereckém výkonu dvou hlavních postav. ()

fandorin1

Surreální hříčka kolísající od pseudointelektuální rozpravy o podstatě mužství a ženství k estrádním skečům silvestrovského typu. ()

ciapok

okrem klišé, ktoré sa jednoducho nedajú obísť, a síce že opäť brilantný Menšík a rovnako Jiřinka, je tu aj čosi navyše - svetovo vypracovaná podivnosť, výtvarnosť, avantgardnosť a vtip. Akurát som trochu nepochopil finálnu pointu, alebo bola len príliš prvoplánová a očakával som viac, alebo bola tak geniálna, že mi ušla ako inženýr čert :) Môj klenot vo filmotéke. ()

yrik

Kurnik šopa - není možné, že jsem do roku 2015 neviděl film s Bohdalkou a Menšíkem. Fakt divný, ani název jsem neznal, překvapení v trafice u stojanu s DVD veliký... Taková TV hříčka, samozřejmě výborné výkony obou. ()

gauchingman

70-ti minutová "scénka" Menšíka a Bohdalové na jejich, řekl bych, docela tradiční téma: on a ona (přičemž on je prostě takové milé prase, ona zas všetečná trpitelka). Estetické vedení Ester Krumbachové tomu pak dává další úžasný rozměr. ()

megacik

Premrhaný herecký potenciál na takú blbosť, že som sa ja nechal nahovoril na pozeranie tohto filmu. 5 minút silvestrovského večera s Menšíkom a Bohdalovou Vám dá viac, ako 70 minút tohto filmu. Ani som sa to nesnažil pochopiť, pripadalo mi to ako divadelná hra, ktorú nám hrali pred tridsiatimi rokmi v dedinskom kultúrnom dome. ()

dapler

Konsekvent genderu podle Ester. Od mládí byla tak trochu nemorální a zkažená ....k životu s muži jí stačily bonbónky a pár lichotek, zatímco oni jen slibovali a žrali. Impozantní, renesanční žena své doby, divákům lije krev do žil jako filmovou transfuzi svého "scénárismu" v: " Já - Ester". Úsměvně - hořký popis i rukověť pro feminisus a mužký šovinismus. Nedocenitelný fim, scénář i herecké výkony....a především samotná Ester Krumbachová. ()