V 16. století je neznámý zloděj vybrán, aby se stal dvojníkem umírajícího mocného vládce, kterému je podobný. Podaří se mu získat královskou vznešenost a vést armádu svého pána do bitvy. Film Akira Kurosawy obsahuje monumentální bitevní scény a získal hlavní cenu na festivalu v Cannes. (Guild Home Video)

vodkasesemte

doufám, že při tom zapomenu na svoje malý kočičky, který jsem už tejden nenakrmil, nevyměnil jim písek ani je neodčervil, protože by to asi už potřebovaly! ()

muti

My Fair Samurai mal samozrejme prepalenu stopáž, tých 180min bolo úplne zbytočných. Holt, vtedy sa tak točilo a aj dnes by to bolo príliš aj na star wars. Záverečna bitka pri Nagashino bola rýchla ako vypálená guľka a zároveň príznačná pre japonské samurajske filmy. Tech for the win, kto to pochopil tak žije dodnes. ()

HiroM

Ten film je pro laika absolutně nesrozumitelný a nejasný. Ano pochopil jsem hlavní zápletku. Ale noční bojové scény, vzdyť se v tom nikdo nevyzná. Beztak ani sám režisér ne. Velice nepřehledné. Japonskou kulturu mám rád, ale toto dílo se mi prostě nelíbí. A je to prostě nuda, nic se neděje, nevýrazné, bez chuti. ()

hyde1987

Nádherný, přenádherný příběh z japonských dějin. Skvělý a místy až divadelní výkon Tatsuy Nakadaie, Shakespear východu Akira Kurosawa si mě tímhle filmem omotal kolem prstu...... ()

gizi

Pro mě jeden ze slabších filmů Kurosawy. Nijak zvláštně mě nezaujal, délka vzhledem k ději přílišná. Viděl jsem s českým dabingem (Studio Brno 2011), což je na jednu stranu pohodlnější, než číst titulky, ale na druhou stranu strašně ochuzuje. 65%, 7.4.2012. ()

turboviking

Kurosawa je mistr filmů z Japonského prostředí, tímto snímkem to jen opět dokazuje. Kagemuša je pro mě silným 3 hodinnovým pohledem do samuraiského japonska. Někomu se to může zdát místy nudné, někdo by řekl "usínací". Pán klanu Takeda je zastřelen, na což na jeho místo nastupuje dvojník, který byl obyčejným zlodějem, přičemž plní svůj úkol dokonale takže si všichni kromě několika Takedových nejbližžších strážců myslí že práve on je Takeda, zkrátka je jako stejně jako byl Takeda, pevný jako hora. Výprava je skvělá, sympatičtí japonští herci. Věrné zachycení japonských dějin. ()

RozaMadMax

Kostými sice hezký, ale víc uspávací film jsem nezažil(usnul jsem při něm min.5* :-) ). Pro mne docela nudný kecavý film. ()

Nobunaga

Akira Kurosawa vyměnil svého dvorního samuraje Toširó Mifuneho za jinou samurajskou legendu Tacuju Nakadaje a výsledek je stejně velkolepý. Drama o knížecím dvojníkovi, který musí svého pána dublovat víc, než je všem zúčastněným příjemné, mělo být údajně kostýmní zkouškou na oscarový velkofilm Ran, ale dle mého mínění jej zcela zastínil. Fullhouse ***** ()

VashCZ

Film Ran zdál se mi býti lepším ve všech směrech kromě jednoho. Opravdu dobrý film je výborny v tom, co v něm není. V tom, co si divák musí domýšlet. Tento film je právě o tom, co se tam neodehrává. To je velký rozdíl oproti akčnějšímu a přímočařejšímu Ran. Rozhodně to není pro lidi bez trpělivosti, neb ti by mohli usnout nebo to vypnout :-D. ()

argus123

No koniec som si predstavoval ale uplne inak, ale to je tak, ked ste zvyknutý na Hollywoodske happy endingy. Toto ale musim uznať bol masterpiece. ()

lenoch

Kurosawovy filmy připomínají spíše záznam japonského klasického divadelního představení. Nějakou chvíli mi trvalo, než mi jejich nezvyklá poetika zachutnala. Avšak smíří-li se člověk s jejich originálním filmovým pojetím (když jsem uvažoval o jejich zvláštní stylizovanosti, vybavily se mi filmy Karla Zemana, ačkoli se jedná o stylizaci zcela jinou) objeví bohatý svět požitků. Tento film je vrcholnou ukázkou Kurosawova umění, dokonalý v každém ohledu. Pečlivě vystavěné scény, jemně vyvážené barvy, hra světel a stínu, rozhovory s rafinovaně načasovanými zámlkami vytvářejí zážitek, jenž není pro každého. Jen ten, kdo dokáže vychutnat propracovanost téměř pantomimické etudy rozbíjení džbánu, kdo se podivínsky baví sledováním drobných změn v póze a výrazech účinkujících během rozhovoru, kdo ocení výrazné a přesné ztvárnění různých nálad a charakterů, bude tímto filmem nadšen. Pro ostatní: Je to nudná storka o partě týpků v hedvábných županech. ()

StaryMech

Napoprvé jsem nedocenil tento historický velkofilm, nadčasovou obžalobu válek, dušezpytnou studii, symfonii barev, balet praporců, lidí, koní... Po řadě let a několikerém zhlédnutí mi došly námitky : i ona okázale romantická evropská hudba mi přestala vadit a dojem, že "Ran" je ještě lepší, u mě ztratil váhu argumentu. Naučení, jak si je přebral vážený kritik : Napodobenina / zdání někdy předčí originál / skutečnost, ale raději nespoléhejme na to ani na ono. ()

hypnos11

Velkolepý výpravný film obsahující spoustu neméně velkolepých záběrů ohromných zástupů samurajů. Tihle Japonci a jejich lpění na tradicích, zvláštní pohled na čest, nekonečné válčení.. Pravda, Evropa na tom o pár set let dříve nebyla o moc lépe, ale Japonci všechno tohle dovedli až ad absurdum. Fascinující, leč mrazivá historická epocha, ze které se Japonci plně poučili až o pěkných pár století později.. K filmu samotnému; nelze nic namítnout proti řemeslné stránce - režie, hudba, kamera, parádní kostýmy a celkově reálné ztvárnění, vše dle očekávání za jedna. Hercům také nemám co vytknout (i když - žádný Mifune?). Děj je už trochu slabší, vlastně se ve filmu nic moc neděje. A ačkoliv to nevidím jako nějakou zásadní chybu, přece jenom mi maximální hodnocení přijde příliš vysoké. Jinak to je ale lahůdka! ()