Vražedný instinkt

Trendy

Drama / Thriller

Velká Británie, 2017, 99 min

Nenapínavý předvídatelný thriller. 1) Celovečerní prvotina mladého scénáristy a režiséra Louise Lagayetta (také podíl na produkci) nás zavádí do trendy Dalstonu ve východním Londýně. Výborná atmosféra čtvrti plné hipsterů a přistěhovalců, která prochází gentrifikačním procesem, je asi nejzajímavějším prvkem filmu. 2) Nevadí mi tolik otevřený konec (nebo spíš žádný konec) jako fakt, že jsem nenašel ve filmu žádné sdělení divákovi. 3) 37letý přitažlivý Lachlan Nieboer (učitel matematiky Richard) byl fajn.(2.9.2018)

Tak 5* za výkon herce, kterého postava mě dokázala nasrat dvakrát fest, a to v první i druhé polovině filmu. A za to nasrání bych dal odpad, především. protože nemám rád drogy. Takže výsledek 50%. 2 nebo 3 hvězdy? Přikloním se ke 3, za Alana Forda, bez kterého by jakýkoliv film z East Endu neměl šťávu a za sympatického starého pána z kebabárny...(27.12.2018)

čtyři jen za to,že se režii povedlo vymačkat z Niebera nadlidský výkon.Sehrál svou roli perfektně.(31.8.2018)

Tomuhle filmu ubližuje halo efekt: víte, do jaké škatulky patří, a jen pak hádáte, jak se dostane k pointě. Bez očekávání by byl výrazně pusobivejsi. Gentrifikovaná čtvrt sama o sobě tvoří okouzlující plátno pro psychopatického hrdinu. Času nelituju .(26.9.2018)