Čarodějovy hodiny

• USA The House with a Clock in Its Walls (více)

Desetiletý chlapec Lewis se po smrti rodičů odstěhuje do panského sídla svého strýce Jonathana. Strýce i jeho sousedku si brzy oblíbí. V domě se však dějí podivné věci, strýček i jeho sousedka totiž ovládají kouzla. Lewis pomáhá svému kouzelnickému strýčkovi vypátrat hodiny, které by svou kouzelnou mocí mohly způsobit konec světa. Film je natočen podle klasického fantasy románu Johna Bellairse. (Vertical Entertainment)

Milo384

Normální rodinný film o kouzelnících. Malý kluk něco podělá a musí to napravit. Prostě klasika. Líbilo se mně prostředí kouzelného domu a dobré herecké výkony. Díval jsem se dnes v televizi s nemocnou dcerou - je jí 9 a líbilo se jí to. Já bych ohodnotil průměrem. ()

PavelPros

Mrzí mě "pohádkové" zpracování. Protože jinak by to mohlo být opravdu velmi zajímavé. Ale i tak to ujde a dávám tři. ()

majorzeman13

Průměrná fantasy s nádechem hororu hlavně pro mládež !! Nebýt Jacka Blacka a Cate Blanchett,tak to nebude ani zmíněná průměrná,solidní,slušná známka 5/10 !! Několi scén bylo fakt dobrých........... ()

GameOfThrows

Na to jak mám filmy s Magií a fantasy rád, tak začínám být alergický na tenhle typ příběhů, kdy se z utlačovanýho jelimana stane čirou náhodou kouzelník. První polovina filmu je kupodivu příjemně svižná, Jack Blackjack v roli trhlýho strejdy je věrohodný no a šmrncovní Cate v Deep Purple stylu tomu dává notnou dávku elegance. Jenomže je tam pak ten malej uřvanej Jouda, kterej neumí ani basket a hází jim do toho vidle. Občas až hororový kulisy dodávají filmu lehce temnou atmosféru, na to že to je pohádka pro děti, což dospělý určitě ocení. Každopádně druhá polovina filmu a tak trochu nepochopitelný a nucený twist s nekromancií, aby se vytáhnul před kamarádem, mě dost zklamalo. Na druhou stranu na to, že se učí kouzla jenom pár měsíců, tak jich umí víc než Harry Potter za 7 let v Bradavicích... ba ne stejně použije jenom to jedno.. prostě jen tuctová oddychovka s příjemným obsazením dvou hlavních postav, kterou nakonec rozsekne 1.lvl spell typu Expelijarmajs... Prostě bych chtěl od solidně započatého filmu víc. ()

Vencelides odpad!

To je v prdeli co se to dnes točí za sračky (a ještě k tomu Roth,nechápu ..) a ten pán co mu říkají negr,by jsi měl jít už lehnout. ()

Benigni

Kdyby se všechny tyto filmové ingredience (žánry, formy) proměnily v potravinové suroviny, zamíchaly se podaly jako pokrm, každý strávník by se zaručeně pozvracel. Všechno moc škodí a tento film je neskutečně šílený úlet zhýralého lidského neomanýrismu. ()

pupidup

Dětský,ničím nezajimavy film, snad se to bude dětem líbit... 😜 Mne se líbila Kate! Nějak mám pocit,že čím je starší,tím je hezčí 😄 ()

m62

Podľa mňa neprávom podhodnotený film. Určite patrí k tomu lepšiemu v súčasnej módnej vlne fantasy filmov pre deti a mládež. Presne spĺňa svoj cieľ rodinného filmu. Nie je na toľko infantilný , aby odradil rodičov a ani príliš strašidelný, aby to bolo veľa pre deti. A trefou do čierneho bol výber hlavného hrdinu do postavy správne švihnutho čudáka. ()

Jirkacek

Snímek Čarodějovy hodiny mne zaujal už svým názvem a rovněž se mi líbilo známé herecké obsazení a tak jsem se rozhodl, že se na něj podívám. Tento film z roku 2018 o délce 108 minut mi byl opravdu sympatický a byl jsem velmi zvědav, kam bude jeho děj směřovat a co nám do našeho obýváku přinese. S přibývajícími minutami jsem měl bohužel pocit, že přes širokou škálu různých hororových prvků sleduji průměrnou podívanou, určenou spíše pro větší děti, než pro nás dospělé. Postavám sice nechyběl humor, který měl vylepšit dojem z prožitku, ale připadalo mi to všechno jakési umělé a hodně škrobené. Velkým plusovým bodem snímku byla myšlenka, že se jako kouzelník člověk nemusí narodit, jako tomu bylo například ve světě Harryho Pottera, ale že se může magii každý svou pevnou vůlí a pílí naučit sám. Režisér Eli Roth tak přece jen dokázal natočit fantasy rodinný film, který pravděpodobně potěšil hlavně dětské diváky, zatímco mně se líbil jako fantasy podívaná, plná čarovných předmětů ve strašidelném starém domě. Právě prostředí domu, ve kterém se jinak průměrný děj odehrával, bylo pro mne největším smyslovým zážitkem. Příběh začal představením desetiletého Lewise Barnavelta (Owen Vaccaro), který přišel při autonehodě o oba rodiče a hned na začátku filmu se odstěhoval ke strýci Jonathanovi (Jack Black). Když do podivného panského sídla dorazil, byl zpočátku rozlítostněný a vyděšený, ale brzy si na život s humorem překypujícím strýčkem a vždy elegantní sousedkou (Cate Blanchett) zvykl. V domě se ale dělo něco zvláštního a ve škole, kam klučina chodil se povídalo, že v něm někdo kohosi zabil sekerou a tak se Lewis začal bát. Strach mu pomáhalo překonat kamarádství se spolužákem Tarby Corriganem (Sunny Suljic) a také duch maminky, který se párkrát zjevil před spaním. Chytrý kluk brzy přišel na to, že strýc Jonathan i jeho sousedka jsou ve skutečnosti čarodějové a zvídavý chlapec se poté začal učit čarovat a poznal překrásný a rozmanitý svět kouzel. Jenže záhy se také dozvěděl, že ve starobylém sídle žil před lety mocný a zlý čaroděj, který někde v domě za pomoci černé magie ukryl hodiny. Ty každou nocí odbíjely jako o život a strýc Jonathan se je snažil nalézt, což se mu však nedařilo, přestože se mu blízká přítelkyně a sousedka snažila v pátrání pomoci. Čas se jim krátil a oni věděli, že až odbijí poslední hodinu, svět bude čekat zkáza. Byl jsem zvědav, jak to dopadne a jakou úlohu v boji proti čarodějovi Isaacu Izardovi (Kyle MacLachlan) sehraje malý Lewis, který zlého protivníka nevědomky pustil ze světa mrtvých. K žádnému překvapení, které by film povýšilo někam jinak však nedošlo a tak můj dojem z provařeného klišé nic nezměnilo. Celou dobu jsem se přemýšlel, že film ode mne dostane jen dvě cípaté, ale nakonec jsem přihlédl k tomu, jaký se filmařův povedlo vytvořit svět kouzel. V říjnu 2020 se mi povedlo sehnat tento film na blu- ray disku a s chutí jsme se na něj doma opět podívali. Kouzlo prvních překvapení bylo sice pryč, ale i tak jsem si další podívání náležitě užil. Tentokrát jsem se ponořil velice hluboce do děje a snažil se všímat všelijakých detailů, takže jsem měl oči na šťopkách. Své investice do modré krabičky jsem nakonec nelitoval a určitě se zase někdy na toto dílo podívám. Suma sumárum, Čarodějovy hodiny ode mne získaly tři čarodějné hvězdy ***. () (méně) (více)

RedRose991

Trochu sklamanie. Super námet, super rekvizity, aj obraz. Ale od polky to stratilo čaro a trochu logiky miestami. Niektoré scény nie príliš vhodné pre deti, na druhej strane natočené príliš "detsky" pre dospelého diváka. Škoda, lebo začalo to super. ()

Booxtronic

Nevím, co si mám o tomto filmu myslet. Pár děsivějších momentů by se našlo, pěkný námět a krásné efekty. Komediant Black nezklamal a Blanchett také nebyla marná. Na druhou stranu ostatní postavy nestály skoro za nic a scénář byl také hodně slabý. A Black jako dítě s obří hlavou? To už bylo opravdu moc. Slabší 3* ()

Kaylar

Moje hodnocení je trošku nadsazené, opravdu to žádná sláva nebyla... Nicméně Jack Black a Cate Blanchett se tak mohutně snažili o pozvednutí tohoto jen stěží průměrného filmu, že jsem toto hodnocení shledala jako správné. Děti ve filmech nemám ráda, takže i tohoto fracka jsem přežila jen s mohutným skřípáním zubů (v zájmu spravedlnosti je však třeba přiznat, že tam byl z hlediska smysluplnosti filmu bohužel nutný). ()

HombreT

Disney príchuť a to vďaka nechutne prehrávajúcemu hlavnému decku. Žiadna výprava a škaredá Blanšetka tam kde patrí....mimo moje zorné pole. ()

pecolik

Že začátku to vypadalo na zajímavý film, ale to se tak nějak v průběhu vytracelo, až se to dostalo do fáze, Už to dokoukam. ()

vrch07256732

Tak som to pozrel s odstupom času 2 raz. Vskutku sa jedna o mix všetkého možného počnúc Harry Potter, Čarodejníkov učeň, 13 Duchov, končiac rekvizitami Adams family či Munsters. OK je to zábava pre školopovinné decká akým je aj hlavný hrdina a to sa podarilo. Príbeh je velice prostý a priamočiary, obsadenie Blanchett/Black vcelku funguje ale film neposúva na vyšší level, skrátka taká blbinka čo poteší na dlhé zimné večery, alebo ak máte Kovid a ste v karanténe a už neviete čo by ste pozerali :) ()

Oxytocin

Oddychová pohádka, kde naštěstí Jack Black nepředváděl nějaké šílené herecké kousky a přehrávání, jak bývá jeho zvykem. Film postupně s každou minutou je lepší a lepší. Trochu mě zklamal divoký a bláznivější vyvrcholení a rozuzlení celého děje. ()