Čarodějovy hodiny

• USA The House with a Clock in Its Walls (více)

Desetiletý chlapec Lewis se po smrti rodičů odstěhuje do panského sídla svého strýce Jonathana. Strýce i jeho sousedku si brzy oblíbí. V domě se však dějí podivné věci, strýček i jeho sousedka totiž ovládají kouzla. Lewis pomáhá svému kouzelnickému strýčkovi vypátrat hodiny, které by svou kouzelnou mocí mohly způsobit konec světa. Film je natočen podle klasického fantasy románu Johna Bellairse. (Vertical Entertainment)

PKD

Jak prohlásil nash. otravná nuda a kopa ještě dalších věcí. Ano, lze souhlasiti s tím, že pokud je vám 5 let, waw efekt se dostaví. Pokud je vám 10 a víc, nemáte šanci. Vyblitý těstovitý chlapeček, který Asu Butterfieldovi či Freddymu Highmooreovi (když byl ještě dítě) nesahá ani po paty a který mě neskutečně sr...s těmi ´´brýlemi´´ ve kterých vypadal jako sveřepý svářeč z Poldi Kladno, nebo pilot dvojplošníku, byl na nic. Jack Black se absolutně nehodí, nehodil a nikdy hoditi nebude do tohoto typu filmů a nechápu, kdo a čím, přesvědčil Kejt Blanšetovou... Jediné, co bych vyzdihnul, jest interiér domu a ty (blijící) dýně. Ty měli míti hl. role. Agent Cooper jako záporná postava zde má minimum prostoru, tak si ho moc neužijete, což je škoda, páč má asi jako jediný nějaký potenciál, vyvolati v divákovi něco jiného, než lehký spánek. Je též fascinující, že při rozpočtu 42 melounů (čekal jsem o dost více) to vidělalo přes 130. Tohle se může stát jen v USA, v zemi neomezených možností. Sranda taky je, že jde o adaptaci 1. z 12! románů ze 70.let a dosti pochybuji, že dojde (jako v př. Řady Nešťastných Příhod) časem na kompletní sérii, z níchž ta 5. má opravdu zajímavý název. A taky nikomu očividně nestála za těch skoro 50 let za filmovou verzi, až ´´nyní´´ a to v době kompletního Pottera, který se mi při sledování vybavoval nejvíce, je už jaksi s křížkem po funuse. Došlo tu k jisté převodní kastraci, kdy se kniha/série pro mládež a to zdůrazňuji, rozkydla na dětskou poudačku pro nejmenší, což předloha/y tedy rozhodně nejsou. Berte to jako takového H.Pottera 25 let před ním a ten rozhodně není a nebyl sérií dětských knih. A ano, též mi tento počin těžce připadá, jako by ho snad vygeneroval nějaký program či souč. verze A.I. Tohle totiž nebavilo nikoho, od rež. a kameramana, po herce. Jediný výtvarník dekorací si vyhrál, jak jsem již výše zmínil. No, jak píší zahr. kritici, promarněná příležitost a to tento film vystihuje ve výsledku, nejlépe. P.s. 1.kniha byla použita jako základ pro tv anthologii z r.79 s Vincentem Pricem a jsem si jist (přesto, že jsem ji neviděl) že bude o 100% lepší, než toto. Minimálně. Tohle měl natočiti Tim Burton, páč má vždy obsazení na úrovni tj. vhodně zvolené. Jak někoho napadlo, že šílenec z Hostelu dokáže ukočírovati fantasy, která ve svém základě ani fantasy jako takovou není, je další z mnoha mystérií vesmíru. ()

slunicko2

Hezký námět, nic moc scénář a režie bez tváře. Mizerný dojem umocnil český dabing dětských postav, který pro JOJ Group vyrobila Brněnská soukromá televize v roce 2019. ()

Aleee89

Dvě hvězdy, protože to byla nebetyčná nuda, kterou nezachránila ani moje oblíbená Cate Blanchett. A taky mi nesedl ten young adult žánr. ()

M.i.k.e

mix decentního horůrku šmrncnutý fantasy pro náctileté,který se sice dá bez problémů odkoukat,ale v paměti neuvízne.Blacka nemám moc rád,ale tady naštěstí není tak přehnaný a spolu s Cate mu to celkem ladí...50% ()

Vyhy

To i na rodinný film byl pěkný bizár. Věřím, že kniha může fungovat dobře a i musí, když se rozhodli ji převést na plátno. Ale to byla chyba, příběh měl zůstat jen na stránkách. Příběhově film prázdný, nudný, postavy zajímavé (v blbém smyslu) a finále byl velký mindfuck. Nikdy asi nezapomenu na Jacka jako malé dítě a na "neohroženou" Cate... ()

Streeper

Na film jsem chtěla zajít do kina, nakonec jsem ráda, že jsem to neudělala, Snímek cílí spíše na mladší diváky, což je pochopitelné, viděla jsem tam malinko inspirace z Harryho Pottera a Narnie, ale namixované je to akorát a místy je to i originální. Spojení Jacka Blacka a Cate Blanchett bylo na filmu nejlepší, jejich škádlení, ošklivé přezdívky a pošťuchování mě bavilo po celou dobu. Hlavní postava Lewise mě naopak moc neuspokojila, herec Owen Vaccaro není natolik dobrým hercem, aby mě zaujal a pobavil. Místy mi přišel až moc hysterický a otravný. Triky jsou skvělé, příběh slabší, ale koukat se na to dá. První půlka je dokonalá, postupně poznáváme tajemství a kouzla, druhá půlka je zvláštní a divná, spíše se to přiklání k trapnosti, proto volím zlatou střední cestu hodnocení. ()

Nach

Výborný Jack Black v jinak zcela triviálním filmu, který má hezký vizuál, krásné kulisy i dobře zahrané charaktery, ale vyloženě o dobrý film nejde. Na to je tu příliš klišé, nezajímavého balastu, nudného záporáka a samozřejmě tuna hovadin, které viděly logiku ze stejné dálky jako pes tykev na Marsu. Eli Roth se přese vše tu a tam snaží alespoň servírovat napětí a díky tomu s odřenýma ušima ty tři hvězdy dám. Ale je to naposled. Příště za něco takového už uděluji hvězdy jen dvě. 60% ()

pakobylka

Příběh, který má všechny potřebné čarovací i jiné rekvizity, aby pobavil, okouzlil - i přiměřeně vystrašil. Přesto - kromě mírných antipatií - dokáže vyvolat jen bezbřehou nudu. Nudu, která se v něm zabydlela navzdory vcelku svižnému ději - pozvolna ho obtéká, převaluje se z místa na místo ... a zůstává mu věrná - po celou stopáž. Krom toho se dost těžce smiřuju s pozoruhodnou kombinací dosti infantilní afektované pohádky a poněkud zastydlého pubertálního hororu. Povětšinou NENÍ vtipná. Se značným sebezapřením VELICE bídné 2* ()

Sabrewulf

Odkud se berou tyhle divné, nestravitelné, dětské fantasy filmy? Stejně mdlý a neidentifikovatelně éterický feeling jako u Zlatého kompasu nebo Probuzení tmy. Proboha, vždyť něco takového musí smrdět už na papíře, co z toho jako chtějí ždímat? Já prostě nepochopím, jak někdo dokáže vytvořit takový kýbl nudy, to musí být svým způsobem umění. Jé, fantasy s Jack Blackem a Cate Blanchett, jaktože o existenci takového filmu nevím, říkám si. Ve třičtvrtě filmu vypínám a odpovídám si - aha, proto. ()

chelseaman22

Pravdou je, že film stojí a padá na Jacku Blackovi. Bohužel, film se točí okolo odporného malého hmyzu, který jedná stejně neuváženě jako Ronald Weasley při famfrpálovém zápasu. Svou neuvážeností oživí bídáka, který zazáří především líbačkou se svojí milenkou (nutno poznamenat, že bídák je oživlou hnijící mrtvolou, proto vzdávám veškerý respekt této divě). 57% Celosvětový příjem k 28. 1. 2019: $131,457,147, což je 3,13 násobek rozpočtu ()

Lachtaan

K Čarodějovým hodinám jsem zavítal pouze proto, že jsem jako menší četl knižní předlohu, jež mě nesmírně zaujala, ba jsem se u ní dokonce místy bál. Když přišlo oznámení, že se můj oblíbený příběh od Johna Bellairse dočká filmového zpracování, začal jsem se v tichosti těšit, abych dneska s naprostým znechucením ztratil více jak hodinu a půl s jedním z nejhorších letošních počinů. Dětské role dokážou být kouzelné (viz snímky typu Wonder) a nebo také královsky otravné. Není tomu jinak právě v případě ztvárnění Lewise Barnavelta, poněvadž horšího herce jeho věku jsem neviděl velmi dlouhou dobu. I jinak svělá Cate Blanchett udělala kariérní krok vedle v momentě, kdy se upsala předem zpackané fantasy “komedii”. I ta přihlouplá Husí kůže měla alespoň nějakou duši. ()

Johnny.ARN

Bolo z toho cítiť, že to chce pobaviť , ale aj to, že by sme to mali brať trochu vážne. Na moje prekvapenie, veľmi pekné efekty. Príbeh v pohode, aj keď prekuknutelný. Ústredná dvojka bola ale veľmi príjemná, bavila a celé to ťahala. Mňa to bavilo. 2 z 5 ()

oveckaoa odpad!

Eli Rothovi muselo tento rok hrábnout v palici nebo musel prodělat lobotomii mozku jinak si nedovedu představit důvod pro to co letos natočil. Už remake Přání Smrti byl těžce průměrný a tohle je snad ještě horší. Celý film je v podstatě kopírka Husí Kůže odtud si to vzalo i Jacka Blacka, který místo , aby natočil Husí Kůži 2 přešel sem (nevím, který spisovatel napsal co dříve a je mě to šumák) jen místo zlé loutky tu máme zlého kouzelníka. Celý humor spočívá v tom, že se Jack Black a Kate Blanchett urážejí (kdyby to byli puberťáci tak to člověk pochopí a přijde mu to vtipné, ale nejsou) a, že se jakýsi oživlý keř ve tvaru lva 3 krát během filmu vyčural nebo vykadil (docela by mě zajímalo co vůbec žral). Herci jsou tragičtí v čele s tím klukem proti ,kterému jsou i děti s Downovým syndromem případně i nějak jinak postižení lepší herci (neurážím je, ale toho kluka) a Jackem Blackem , který přehrává až to bolí. Vše završí konec kdy jakási holka řekne tomu klukovi, že je takový hmyz a myslí to jako kompliment. Optimálně 40, ale jedu na 0 jelikož nevidím žádný přínos v tom, že to vzniklo nemluvě o tom proč to vůbec šlo do kin. ()

terunka003

Kouzelné, napínavé, strašidelné, roztomilé, bavící. Já nevím, že vy pořád hledáte na dětských kouzelnických filmech nějakou logiku. Příběh byl jednoduchý s morálním podtextem, Jack s Cate byli božani a za sousedy bych je brala hned. A maličký představitel Lewise byl roztomilost sama. ..když se chci bavit, tak se bavím.. ()

drake31

The House with a Clock in Its Walls je solídnym filmom, ktorý sa s ľahkosťou môže stať klasikou dnešnej mládeže. Meno Eli Roth bolo pre mňa prekvapením počas úvodných titulkov keďže som nemal tušenia, že práve on sa zhostil réžie tohoto filmu, ktorý je mierený predovšetkým pre mladistvých. A mám pocit, že práve on dodal tomuto filmu nutnú dávku energie a hororu, ktorá vystraší mladších divákov a pobaví tých starších. Mojou najobľúbenejšiu súčasťou filmu je bezosporu Cate Blanchett, ktorá je absolútne fantastická - čo je samozrejmosťou - no nečakal som, že sa jej (alebo komukoľvek inému) podarí v tomto filme zaslziť mi oči. Cast celkovo, je skvelo zvolený, a predvádza dobré výkony, no na Cate sa nikto nechytá, a tá si v mojich očiach kradne film pre seba. Príbeh až tak mnoho nového neponúka, no má niekoľko lekcií či myšlienok z ktorého sa mládež môže poučiť bez toho aby boli prílišne očividné a otravné. Pravdepodobne, mojou jedinou a nie tak vážnou výčitkou voči tomuto filmu je fakt, že na film v ktorom sú hodiny podstatnou súčasťou, hudba tikanie až tak nevyužíva - čo som tak trochu očakával z trailerov. Inak, film funguje ako hodinky, nenudí, ubieha s ľahkosťou a ponúka dostatok čarov a mágie aby očaril. Solídna réžia a herecké výkony posúvajú The House with a Clock in Its Walls do sekcie kvalitných filmov, a to som veru nečakal predtým ako som usadol do sedačky. 3.5* ()

Michi88

2,5* První půlka nebyla vůbec špatná, poté to pomalu sklouzává do absurdní krávoviny. Jediní, kdo táhnou tenhle film nahoru, jsou Cate Blanchett a Jack Black a jejich neustálé přestřelky a výměna všelijakých přezdívek a nadávek. Toho "herce", co hrál hlavního hrdinu, bych poprosil už nikam neobsazovat! Pro mě byl strašně nesympatický, afektovaný, otravný a naprostý herecký antitalent. I tak nakonec zaokrouhluji hodnocení nahoru. ()