• Kanada

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Terry Anderson

Přesně pro tenhle typ filmů uznávám Netflix. Je to už několikátý snímek, který není vůbec lehce čitelný. Na konci s náma scénarista vymetl v ringu všechny rohy a já zůstal zase jen s otevřenou pusou civět, co to jako mělo být. V první polovině skvělá atmosféra, pak mě to přestávalo pomalu bavit, aby mě závěrečný zvrat dostal. 65%(27.11.2019)

Upřímně jsem z toho zmatenej. Do půlky se to nějak tváří, od půlky do 3/4 je to jinak a na konci je všechno úplně jinak. Na jednu stranu je to do nebe volající blbina, na druhou stranu zase pekelná jízda. Teď jsem to vyspoileroval. Není zač. Nechám to na slušným průměru, za kterej se Netflix stydět nemusí. 3* a.k.a 65%(28.10.2019)

• Asia_Power

Eli, chlapec nesmělý, jehož osud sem měla v prdeli. No fakt. Kdo mě čte pozorně ten ví, že nesnáším ubulence, hysterky a slušně řečeno když se někdo chová jako strašlivá píča/čurák. Eli bravurně splňuje všechny výše popsané body a jako bonus jeho výraz vyplašený srny mě sral tak ukrutně moc, že sem ho od začátku filmu chtěla vzít ven bez kombinézy, aby se nadýchal čerstvýho vzduchu a třeba si zahrál na upíra. Když se zrovna netváří srnovsky, tak historicky hystericky ječí jak když mu ho někdo rve nasucho do prdele (a vzhledem k tomu, jak teple ten hošan vypadá tak kdo ví za pár let ) a všechny ve svém okolí musí kolosálně srát, jenže je obklopen mistry zenu, protože nikdo mu tam za celej film nedá granáta do držky a to se poslušně hlásím, že já bych ho napálila co pět minut. Jo a proč vlastně furt plaší? Vidí duchy. Okey, chápu, to člověka asi děsí, ale kurva kdyby ty lekačky a duchové za něco stály. Stojej. Za vyliž prdel. Nelekla sem se ani jednou, což je u mě neskutečný, mě vyděsí i když na mě bafne mimino, takže film, kde se neleknu to je zázrak. Celkově mi na tom všem nevadila jen jako vždy šukézní Kelly Reilly a nově šukézní Sadie Sink. Závěr filmu zachránil tenhle průser tak mocně, až sem si potichu broukla - No ty pičo, ještě žes ho nenapálila, lepší s ním vycházet.(2.12.2019)

Na začiatku to bolo veľmi znepokojujúce. Meno hlavného hrdinu ELI odkazovalo na Bibliu. Jeho predstaviteľ bol však pomerne nesympatický, hoci išlo o poľutovaniahodného chorého chlapca. Malo to tak byť. A keď sa meno ELI neskôr obrátilo a stalo sa slovom LIE (lož) a číslom 317, pochopil som, že je to ďalší odkaz na Bibliu (Mt 3:17) a že ten chlapec nie je žiadny milovaný boží syn. Priemerne pôsobiaci horor nakoniec poriadne vygradoval. Oplatilo sa vydržať do záverečnej tretiny.(20.10.2019)

Tenhle film má nevýhodu, že asi tak hodinu stopáže nemá o čem být. :) Kdo viděl, pochopí. Protože je to akorát takové to misleading diváka, co by se s tím klukem asi tak mohlo dít a proto vyplníme stopáž duchařskými scénami, podivnými lékářskými zákroky a rodinným dramatem. Až ke konci to nabírá slušné tempo a ukazuje to pravou tvář, takže asi hlavně kvůli závěru se Eli vyplatí vidět. Na 98 minut je to ale docela málo, a tak se to asi hodí zase zařadit do průměrné Netflixové sekce.(27.11.2019)

• - Natáčanie začalo v januári 2018 v New Orleans, Louisiana. (Scraffy)

• - Scenár k filmu bol zaradený v roku 2015 na čiernu listinu (ročný prehľad najobľúbenejších scenárov, ktoré zatiaľ nevznikli). (Scraffy)

• - Když odjíždí rodina z motelu, tak je po nich hozena láhev, po které zůstane na zadním skle mokrá stopa. Při výjezdu z parkoviště je ale sklo čisté. (Duoscop)