Reklama

Reklama

Eli

Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (196)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Ciarán Foy po Sinister 2 a Citadele servíruje svůj nejzajímavější počin. Po Brightburnu a Prodigy tu máme další dětský horor, který funguje díky neotřelému nápadu. Hlavní chlapec je alergický na svět a podstupuje experimentální léčbu v odlehlém domě, který není tak bezpečný, jak se na první pohled zdá. Režisér hezky buduje atmosféru a servíruje poměrně slušné množství lekaček a nápaditých děsivých atrakcí, které fungují lépe než v letošní Annabele 3 či La Loroně. Do nadprůměru film však vytahuje solidní finále, které příjde s překvapivým Twistem. Pro fanoušky duchařin jasné doporučení. 70% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Slušná atmosféra, dobrá výprava a pár príjemne nepríjemných strašidelných scénok. Herci mi prišli takí nijakí, neviem (až na fajn Lily Taylor). Ale inak ako celok OK. V úplne odlišnom (nielen žánrovom) svetle sa film ocitne asi 15 minút pred koncom, kedy radikálne zmení imidž a stane sa z toho niečo, čo ste asi nečakali. Pobavilo ma to, ale nemôžem povedať, že by to nejako extra vylepšilo celok. Taký solídny, neurážajúci, „klasický“ hororový priemer. ()

Reklama

Asia_Power 

všechny recenze uživatele

Eli, chlapec nesmělý, jehož osud sem měla v prdeli. No fakt. Kdo mě čte pozorně ten ví, že nesnáším ubulence, hysterky a slušně řečeno když se někdo chová jako strašlivá píča/čurák. Eli bravurně splňuje všechny výše popsané body a jako bonus jeho výraz vyplašený srny mě sral tak ukrutně moc, že sem ho od začátku filmu chtěla vzít ven bez kombinézy, aby se nadýchal čerstvýho vzduchu a třeba si zahrál na upíra. Když se zrovna netváří srnovsky, tak historicky hystericky ječí jak když mu ho někdo rve nasucho do prdele (a vzhledem k tomu, jak teple ten hošan vypadá tak kdo ví za pár let ) a všechny ve svém okolí musí kolosálně srát, jenže je obklopen mistry zenu, protože nikdo mu tam za celej film nedá granáta do držky a to se poslušně hlásím, že já bych ho napálila co pět minut. Jo a proč vlastně furt plaší? Vidí duchy. Okey, chápu, to člověka asi děsí, ale kurva kdyby ty lekačky a duchové za něco stály. Stojej. Za vyliž prdel. Nelekla sem se ani jednou, což je u mě neskutečný, mě vyděsí i když na mě bafne mimino, takže film, kde se neleknu to je zázrak. Celkově mi na tom všem nevadila jen jako vždy šukézní Kelly Reilly a nově šukézní Sadie Sink. Závěr filmu zachránil tenhle průser tak mocně, až sem si potichu broukla - No ty pičo, ještě žes ho nenapálila, lepší s ním vycházet. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„ZACHRÁNÍM MU DUŠI“… /// Netflix film = (většinou) jedna hvězda. Tady Kelly Reilly. Sanatorium ve starým baráku a holčička co vylezla z vany v japonským hororu – takže malej kluk v místnosti s duchem. Slušná atmosféra… Trošku nám to logicky… ale pro dobro holčičky tvůrci udělaj cokoliv. Souhlas. Film pro sedm osob a překvapivý rozuzlení, který mě baví. Navíc ďábelský finále je efektní (ve stylu Rammstein). Hezký (stylový) jsou i titulky. Je to sice prkotina, ale i na tom je vidět, kdy to lidi myslej vážně. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Táta hodně cestuje. 2.) Pusu vždycky dostávám na skafandr. 3.) Thx za titule "need4speed". /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Eli je z těch hororů, které začnou slibně a skončí jako zlý vtip. Respektive ne že by jeho pointa nebyla cool, ale spousta souvislostí a detailů v chování postav se otřese v základech, jakoby ve filmu chybělo dvacet důležitých minut. Nemluvě o elementárních skriptařských chybách jako neporušený účes kluka, kterému předešlý den vyholili část vlasů, aby mu mohli vrtat do lebky. Duchařská delší část filmu je fajn mrazivá, ale viděli jsme to všechno stokrát a alespoň u toho postavy nemluvili přes izolační sklo mezi interiérem a exteriérem důkladně zapečetěného baráku. Film po větší lobotomii než jeho hlavní hrdina po druhém chirurgickém zákroku. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • Společnost Netflix získala distribuční práva na tento film od Paramountu, když studio údajně nemohlo přijít na to, jak film uvést na trh. (LUKICKK)
  • Když odjíždí rodina z motelu, tak je po nich hozena láhev, po které zůstane na zadním skle mokrá stopa. Při výjezdu z parkoviště je ale sklo čisté. (Duoscop)
  • Scenár k filmu bol zaradený v roku 2015 na čiernu listinu (ročný prehľad najobľúbenejších scenárov, ktoré zatiaľ nevznikli). (Scraffy)

Reklama

Reklama