poster

Eli

 • USA

  Eli

 • Kanada

  Eli

 • Velká Británie

  Eli

Horor

USA, 2019, 98 min

Režie:

Ciarán Foy

Kamera:

Jeff Cutter

Hudba:

Bear McCreary

Producenti:

Trevor Macy

Střih:

Jason Hellmann

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Terry Anderson
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • agentmiky
  ****

  Netflix se vytasil s příjemnou změnou, horory u něj tak často nezaznamenávám. Eli mě nalákal zejména na zajímavý příběh o nemocném chlapci, jenž ve mně vzbuzoval touhu zjistit víc a tím pádem tento film nutně vidět. Obsazení je taktéž nadmíru slušné, hlavní klučina Lili Taylor dokázal i v emocionálně vypjatých momentech předvést, že hrát rozhodně umí a ve filmu fakticky není jen pátým kolem u vozu. Nabídne to i pár slušných lekaček, bohužel se tyto situace drží ve střídmějších vodách, takže krvavých sekvencí se zde diváci nedočkají. I tak se ale najdou chvíle, které dokážou tak trochu vystřelit vaši tepovou frekvenci skrz střechu vašeho domu :D.........Jak se postupně film chýlil ke svému konci, tak spíše narůstal počet otázek, začalo se to slušně zamotávat a já jsem pomalu ale jistě ztrácel naději v nějaké vydařenější rozuzlení. Jenže pak TO přišlo !!! Konec, který jsem ani v koutku duše nepředpokládal, zamíchal kartami opravdu hodně, došlo i výměně žánrů. Hezky si to tvůrci na nás přichystali, to se jim musí nechat. Za mě dávám 78 %(28.10.2019)

 • luka4615
  ****

  Upřímně, už jsem v to ani nedoufal, nicméně toto je v rámci hororového žánru velkým a povedeným překvapením. Eli zaujme především precizním budováním atmosféry a nečekaným finálním rozuzlením, u něhož jsem napětím téměř nedýchal. Jen škoda několika otravných hororových klišé, které se bohužel vyskytnou i zde. Až na tento drobný detail se tedy jedná o skvěle zpracovanou záležitost, u níž si budete užívat každou minutu stopáže. Tohle je zkrátka duchařský horor podle mého gusta!(19.10.2019)

 • IceQueen
  ***

  Som na pochybách, či neudeliť aj štvrtú hviezdicu (alebo použijem spoilerový terminus technicus!.. pentagram), lebo na nápaditý horor s prekvapivou pointou a nie kompletne lobotomizovanými postavami nie je v týchto ťažkých časoch jednoduché naraziť. Nespomínam si, že by som niekedy videla film, pri ktorom v závere človek rozmýšľa, či sa všetko na dobré obrátilo alebo vlastne ani nie.(21.6.2020)

 • ScarPoul
  ***

  Na jednu stranu oceňujem tú zmenu myšlienky. Ale malý Shotwell ma neskutočne iritoval. Nemám rád tieto múdre deti, ktoré dokážu prečúrať dospelých. Hlavne vo filmoch ako je tento. Atmosféra filmu je v pohode, hoci inteligentnému divákovi neujde kopec vecí, ktoré trošku oberajú film o kúzlo. Výsledná pointa aj je v pohode prezentovaná ale herecky to ustáva len Sadie a Kelly. Neviem asi mi pri takýchto veciach chýba presah. Niečo o čo tie postavy skutočne bojujú. Ako epizóda seriálu by ma to bavilo viacej. Alebo keby som vedel - kam sa bude ich cesta bude ďalej uberať. Tieto Origini mi totiž všetky prídu na jedno kopyto:) Ale pozerať sa to dalo.(28.10.2019)

 • Praxis
  ***

  Velmi překvapivý, ale opravdu velmi překvapivý zvrat v samotném závěru, kdy si užijete hořící křížový kolotoč se vším všudy. V rámci duchařských hororů nadprůměr. Chlapeček válcuje všechny herce okolo o koňskou délku. Ale přesto všechno mi tam v tom něco chybělo. Jinak žánrová chuťovka s milým koncem. 70%(7.10.2020)

 • - Když odjíždí rodina z motelu, tak je po nich hozena láhev, po které zůstane na zadním skle mokrá stopa. Při výjezdu z parkoviště je ale sklo čisté. (Duoscop)

 • - Scenár k filmu bol zaradený v roku 2015 na čiernu listinu (ročný prehľad najobľúbenejších scenárov, ktoré zatiaľ nevznikli). (Scraffy)

 • - Natáčanie začalo v januári 2018 v New Orleans, Louisiana. (Scraffy)