• Kanada

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Terry Anderson

Na horor sa tu veľmi zaujímavo dokázal preklopiť dej, úplne o 180 stupňov. Pri konci sa to už dalo síce tušiť, no divák dlho nevie čo je vo veci. Hororová stránka tiež nebola najhoršia, aj keď bola väčšinou založená na ľakačkách - na spôsob, že niečo vyskočí z tmy, alebo sa ukáže v zrkadle. No väčšinu času to aj tak fungovalo skvele. Nadpriemer. 75/100(10.11.2019)

Zatial najlepší počin tohoto roka a to, že napíšem som naozaj netušil. Nič som si od tohoto filmu nezisťoval, ale, že dostanem tak kvalitnú ducharinu s až diabolským koncom som fakt nečakal. Keby na konci sa zjavil Al Pacino, tak dávam plnú paľbu. Film sa opiera o dosť originálny príbeh i keď i tu som našiel odkazy na ine filmy. Začina to tak nevinne, chlapec ma nejakú vážnu chorobu, tak sa rodičia obrátia na špeciálnu kliniku. Práve tam to začalo naberať obrátky, ako keď vodu na čaj začnete zohrievať v čajníku a ta pomaly vrie a zovretie vody signalizuje hlučným pískanim. Niečo podobne bolo i tu, všetko vyzeralo milo, ideálne, až sa to začalo zamotavat, prišlo niekoľko slušne vygradovaných ducharskych scén a bombastické finále, ktoré ma naozaj odpálilo. Je to svižné, natočene je to solídne, niesu tu prvoplánové lakačky a masky boli viac než vydarene. Ale, ja som hororový fanúšik a tak druha polovica je mierne predvídateľná a našiel som tam niekoľko okopírovaných súčastí z iných filmov, päť hviezd dať nemôžem, no, ale silne štyri, odo mna má určite, Zatial TOP 1 tohoto roka a jedna z najlepších ducharín, aké som za posledne roky videl.(20.10.2019)

Nemocný chlapec alergický na svět podstupuje virovou genovou terapii ve starém domě spolu s doktorkou vedoucí výzkum, ale postupem času se ukáže, že to není až tak jednoduché a doktorka skrývá šokující tajemství. Film se téměř celou dobu drží v průměrných kolejích, občas pár lekaček, atmosféra se celkem pěkně buduje, ale to, co film dotáhlo na čtyřku, je excelentní konec, který bych nečekal ani ve snu. Přitvrdilo se, zabíjelo se a finální rozuzlení mě dostalo. Věřím, že o Elim se bude dlouho mluvit, protože za poslední dobu je to jeden z těch originálnějších kousků, jehož efekty navíc nepůsobí vůbec lacině, a tak jako výsledek nečekaně překvapil.(24.2.2020)

Jó, to by asi šlo... Pustil jsem to vlastně úplně naslepo, jen jako další titul který aktuálně poletuje vzduchem.. Hned z kraje mě mile překvapila účast Kelly Reilly, která vždy, už jen svou přítomností-v mých očích-zvedá film o level nahoru (takové mentální porno).. Pak mě nemile překvapila účast Lili Taylor, která vždy, už jen svou přítomností-v mých očích-degraduje film o level dolů (taková mentální reklama na prací prášek)... Pak se rozjel příběh, který se skrz tuctové a klišoidní peripetie prokousal až k nečekaně svěžímu, zábavnému a překvapivému finále.. Vždycky mě zamrzí, že se do takového námětu tvůrci neopřeli více s Lovecraftovskou vášní.. Tady by se vpohodě uplatnilo nějaké to chapadloidní božstvo, nebo cokoliv.. Takhle se to drží zbytečně při zemi... Ale hodnotím vcelku nadprůměrně.. Ve výsledku mě to vlastně potěšilo..(22.10.2019)

"Eli" je pre mňa mix dobrého a zlého. Neviem čo si z toho mám nakoniec reálne odniesť. Záverečná časť je spravená dosť dobre a má zaujímavé elementy, no súčasne ako divák som mal po celú dobu pocit, že niečo bude inak, ako sa tu prejavuje. Pozerať sa to dá, no najlepšie veci sa podľa mňa odohrajú počas posledných 20 minút. Tam sú rozhodne najsilnejšie a najzaujímavejšie momentky. Film ma celkom dobré obsadenie. Musím povedať, že vidieť v jednom filme Kelly Reilly, Lily Taylor a Sadie Sink je dosť zaujímavé. A hlavne Kelly Reilly vie veľmi dobre predať scénky, kde prejavuje lásku voči svojmu synovi. No na druhú stranu si povedzme jeden fakt. Niektoré veci je asi lepšie nerobiť. Vieme ako to dopadlo, keď sme naposledy sledovali film "Amityville: The Awakening". Rozhodne nie dobre. A tu je to podobné. Nevem či koniec chce indikovať pokračovanie, no nemyslím si, že by to nejako stálo za to. Aj keď to má pár dobrých vizuálov, tak film nevie moc dobre zase budovať atmosféru. Scénky by boli efektnejšie, keby som ich už nevidel. Mám pocit, že jednotlivé strašidelné momentky sú už relatívne staré. Hlavne počas prvých dvoch tretín. Ako som povedal. V závere sa veci vygradujú a všetko sa stane oveľa silnejším. A niektoré vizuály v tejto časti sú super. No pôsobí to, ako keby sa film počas predchádzajúcej hodiny tomu nejako bránil. A nemyslím si, že bol na to reálny dôvod. Za jedno pozreie to možno stojí, no pre mňa je to viac priemerný film. Tohto roku som už videl strašidelnejšie filmy, než je tento. Každopádne je ale pravda, že Ciarán Foy urobil krok vpred oproti svojmu poslednému režijnému projektu. Hodnotenie: C+(23.10.2019)

• - Když odjíždí rodina z motelu, tak je po nich hozena láhev, po které zůstane na zadním skle mokrá stopa. Při výjezdu z parkoviště je ale sklo čisté. (Duoscop)

• - Scenár k filmu bol zaradený v roku 2015 na čiernu listinu (ročný prehľad najobľúbenejších scenárov, ktoré zatiaľ nevznikli). (Scraffy)

• - Natáčanie začalo v januári 2018 v New Orleans, Louisiana. (Scraffy)