• Kanada

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Terry Anderson

Netflix se vytasil s příjemnou změnou, horory u něj tak často nezaznamenávám. Eli mě nalákal zejména na zajímavý příběh o nemocném chlapci, jenž ve mně vzbuzoval touhu zjistit víc a tím pádem tento film nutně vidět. Obsazení je taktéž nadmíru slušné, hlavní klučina Lili Taylor dokázal i v emocionálně vypjatých momentech předvést, že hrát rozhodně umí a ve filmu fakticky není jen pátým kolem u vozu. Nabídne to i pár slušných lekaček, bohužel se tyto situace drží ve střídmějších vodách, takže krvavých sekvencí se zde diváci nedočkají. I tak se ale najdou chvíle, které dokážou tak trochu vystřelit vaši tepovou frekvenci skrz střechu vašeho domu :D.........Jak se postupně film chýlil ke svému konci, tak spíše narůstal počet otázek, začalo se to slušně zamotávat a já jsem pomalu ale jistě ztrácel naději v nějaké vydařenější rozuzlení. Jenže pak TO přišlo !!! Konec, který jsem ani v koutku duše nepředpokládal, zamíchal kartami opravdu hodně, došlo i výměně žánrů. Hezky si to tvůrci na nás přichystali, to se jim musí nechat. Za mě dávám 78 %(28.10.2019)

Upřímně, už jsem v to ani nedoufal, nicméně toto je v rámci hororového žánru velkým a povedeným překvapením. Eli zaujme především precizním budováním atmosféry a nečekaným finálním rozuzlením, u něhož jsem napětím téměř nedýchal. Jen škoda několika otravných hororových klišé, které se bohužel vyskytnou i zde. Až na tento drobný detail se tedy jedná o skvěle zpracovanou záležitost, u níž si budete užívat každou minutu stopáže. Tohle je zkrátka duchařský horor podle mého gusta!(19.10.2019)

Som na pochybách, či neudeliť aj štvrtú hviezdicu (alebo použijem spoilerový terminus technicus!.. pentagram), lebo na nápaditý horor s prekvapivou pointou a nie kompletne lobotomizovanými postavami nie je v týchto ťažkých časoch jednoduché naraziť. Nespomínam si, že by som niekedy videla film, pri ktorom v závere človek rozmýšľa, či sa všetko na dobré obrátilo alebo vlastne ani nie.(21.6.2020)

Na jednu stranu oceňujem tú zmenu myšlienky. Ale malý Shotwell ma neskutočne iritoval. Nemám rád tieto múdre deti, ktoré dokážu prečúrať dospelých. Hlavne vo filmoch ako je tento. Atmosféra filmu je v pohode, hoci inteligentnému divákovi neujde kopec vecí, ktoré trošku oberajú film o kúzlo. Výsledná pointa aj je v pohode prezentovaná ale herecky to ustáva len Sadie a Kelly. Neviem asi mi pri takýchto veciach chýba presah. Niečo o čo tie postavy skutočne bojujú. Ako epizóda seriálu by ma to bavilo viacej. Alebo keby som vedel - kam sa bude ich cesta bude ďalej uberať. Tieto Origini mi totiž všetky prídu na jedno kopyto:) Ale pozerať sa to dalo.(28.10.2019)

Velmi překvapivý, ale opravdu velmi překvapivý zvrat v samotném závěru, kdy si užijete hořící křížový kolotoč se vším všudy. V rámci duchařských hororů nadprůměr. Chlapeček válcuje všechny herce okolo o koňskou délku. Ale přesto všechno mi tam v tom něco chybělo. Jinak žánrová chuťovka s milým koncem. 70%(7.10.2020)

• - Když odjíždí rodina z motelu, tak je po nich hozena láhev, po které zůstane na zadním skle mokrá stopa. Při výjezdu z parkoviště je ale sklo čisté. (Duoscop)

• - Scenár k filmu bol zaradený v roku 2015 na čiernu listinu (ročný prehľad najobľúbenejších scenárov, ktoré zatiaľ nevznikli). (Scraffy)

• - Natáčanie začalo v januári 2018 v New Orleans, Louisiana. (Scraffy)