Eli

Trailer 1

VOD (1)

Zoufalí rodiče přivedou jedenáctiletého chlapce stiženého vysilující nemocí na odlehlou kliniku, kde má podstoupit experimentální léčbu. (Netflix)

Trailer 1

Fiftis

Eli ma nalákal najmä na zaujímavý príbeh o chorom chlapcovi, ktorý vo mne vzbudzoval túžbu zistiť viac a tým pádom som tento film musel nutne vidieť. Obsadenie je taktiež nadmieru slušné, hlavne chlapec Lili Taylor dokázal aj v emocionálne vypätých momentoch predviesť, že hrať rozhodne vie a vo filme fakticky nie je len piatym kolom u vozidla. Ponúkne to aj pár slušných ľakačiek, bohužiaľ sa tieto situácie držia vo striedmejších vodách, takže krvavých sekvencií sa tu diváci nedočkajú. Aj tak sa ale nájdu chvíle, ktoré dokážu tak trochu vystreliť vašu tepovú frekvenciu cez strechu vášho domu. Ako sa postupne film chýlil ku svojmu koncu, tak skôr narastal počet otázok, začalo sa to slušne zamotávať a ja som pomaly ale isto strácal nádej v nejaké vydarenejšie rozuzlenie. Lenže potom to prišlo. Koniec, ktorý som ani v kútiku duše nepredpokladal, zamiešal kartami naozaj veľmi, došlo aj k výmene žánrov. Pekne si to tvorcovia na nás prichystali, to sa im musí nechať. Netflix sa vytasil s príjemnou zmenou, horory si u neho tak často nevšimneme. ()

Trevor

Príjemné prekvapenie od Netflixu, ktorý pri horore stavil na istotu a spojil starý dom s chorým dieťaťom a cirkvou. Nakoniec sme sa však dočkali pre mňa pomerne prekvapivého konca, keď sa celý film niesol v duchu Hrôzy v Connecticut aby záver priniesol prekvapenie v podobe Omenu. Za mňa prevláda spokojnosť, hororová atmosféra nenechá na seba dlho čakať a počas celej dĺžky je minimum hluchých miest a tak atmosféra napreduje veľmi solídnym tempom k peknému finále. ()

Mr.Apache

Závěrečný zvrat je sice pěkný a dá vzpomenout na jednu mistrovskou klasiku, ale cesta k němu je ze zpětného pohledu zbytečně překombinovaná, chvílemi i nelogická. Zpracování je nenápadité, nepřesvědčivé - nedonutilo mě brát film vážně. Nemohu se ubránit pocitu, že v jiných, schopnějších rukách to mohl být mnohem lepší snímek. A nakonec i ten závěr nebyl pro ty, kdo viděli např. Paxtonovo Frailty nebo kanadskou šílenost End of the Line (což jsou mnohem osobitější filmy než Eli), až tak překvapivý. Mimochodem, dýku maskovanou za kříž jsme mohli v tom druhém jmenovaném kousku vidět taky. Tam ovšem měla mnohem větší využití. ()

JASON_X

Na filmech od Netflixu je fajn, že na sebevětší pitomost se dobře kouká, protože je prvotřídně natočená. A Eli není výjimkou. A nakonec to ani nebyla taková pitomost, jak jsem se původně obával, protože "horrory" s dětmi obvykle fakt nemusím. Klučina s brutální formou alergie, proti které byla moje dětská senná rýma jen neznatelné šimrání v nose, se stane obětí pochybné léčebné metody pochybné doktorky a pochybných sester v pochybném domě. Děj se sice dost dlouho vleče a připomíná spousty obdobných kvazihorrůrků o dětičkách a strašidelných domech, ale slušně vygradované finále s překvapivou pointou nakonec za to čekání stojí. ()

PavelVanekArt

Upřímně jsem z toho zmatenej. Do půlky se to nějak tváří, od půlky do 3/4 je to jinak a na konci je všechno úplně jinak. Na jednu stranu je to do nebe volající blbina, na druhou stranu zase pekelná jízda. Teď jsem to vyspoileroval. Není zač. Nechám to na slušným průměru, za kterej se Netflix stydět nemusí. 3* a.k.a 65% ()

• Když odjíždí rodina z motelu, tak je po nich hozena láhev, po které zůstane na zadním skle mokrá stopa. Při výjezdu z parkoviště je ale sklo čisté. (Duoscop)
  • Kořen Tannisu původně vymyslel spisovatel Ira Levin pro román „Rosemary má děťátko“. (LUKICKK)
  • Natáčanie začalo v januári 2018 v New Orleans, Louisiana. (Scraffy)