Krasna polarizacia pri takychto filmoch na tychto forach :-)! A zasa super pevny dokaz existencie Boha - hladte, kolko antikristov ma potrebu pozriet si tento doslova dokument o sliapani po viere v Boha, len aby sem potom mohli vyzvracat svoj duchovny hnis! Ved ked neverim na trpajzliky, tak si nepozriem o nich film a nebudem sem v zapale zurivosti krvacat svoju nenavist: nenavist na trpajzliky, v ktore predsa neverim! Ci to nevidia ludia tak jasne, ako to v svojej holej podstate je ;-)? Hla, duchovny boj, ktory sa neda viest proti neexistujucej Bytosti. 5* uplne jasne!(24.11.2016)

Zajímavé pokračování přinášející další zajímavé postřehy - moc víc k tomu nemám co říct. Snad jen - před shlédnutím dvojky určitě koukněte na jedničku - postavy a část děje je přenesen a kdo neviděl jedničku, nebude chápat. TIPseznam dalších křesťanských filmů.(16.9.2016)

• Aljak

Strašná absurdita! Ešte horší zvrat(ok) ako v God's Not Dead "1". Súdny spor s dvomi extrémami by bol celkom fajn, keby sa z toho nevykľula taká pribrzdená agitácia. A vlastne nechápem o čo celé jednanie vlastne obhajobe išlo. Však žalobca ani raz predsa nenaznačil, že by Ježiš Kristus nebol skutočnou historickou osobnosťou. Tak nechápem všetkých tých svedkov, ktorí prišli dokazovať Ježišovu existenciu. Pritom prípad bol o tom, že učiteľ nemá právo agitovať na študentov svojim vlastným náboženským názorom. A to je pravda! Veľa ľuďom to možno príde absurdné, ale skúste sa na to pozrieť z iného pohľadu, a síce - stáli by všetci tak hrdo za pani učiteľkou aj keby na hodinách pôsobila akoukoľvek islamskou agitáciou? Asi ťažko...(17.9.2016)

• vegetol.mp

Paranoidní křesťanská fantazie, kde jsou hodní věřící pronásledováni oškliváckými bezvěrci, kteří se snaží nastolit policejní stát. Nebo tak něco. Kdo se v tom má kurva vyznat. Prostě další křesťanská blitka, která se snaží lidem nabulíkovat, jak to maj v Americe pánbíčkáři těžký. No jasně, maj to stráášně těžký a proto jejich debilitu distribuuje studio Universal. Tomu říkám zažívat zlý časy. Jinak je to stejně debilní jako jednička, akorát jako každý pokračování je to větší, takže třídu nahradila soudní síň. Smutný je, že ve filmu hraje i pár solidních herců, jako je Ray Wise nebo Ernie Hudson. Buď jsou věřící nebo mají dluhy, ale jinak neexistuje omluvitelnej důvod, proč by v takový sračce měli dobrovolně účinkovat. A ještě ke všemu to má dvě hodiny. Ale abych byl fér, slušně jsem se bavil. Tenhle film je totiž něco jako návštěva obludária nebo pohled na rozjetou hlavu na chodníku. Je to hnusný, ale člověk na to musí pořád koukat.(15.9.2016)

Děsivé a smutné, co se může dít, tedy přesněji, to co se už děje. Opravdu nejde o právo a spravedlnost, ani o menšiny v jakémkoliv směru, celé to tažení proti křesťanstvu je absurdním tažením proti Kristu, proti Bohu. Není lehké být v ohni zkoušky, ani hlavní hrdince se představa, že bude připravena "o všechno" nelíbí. Pokud si Jednička vysloužila i přes svou jistou divadelnost čtyři hvězdičky, tak tenhle napínavý příběh s poctivě zahranými postavami (byť i tady dochází k drobné personifikaci sil) musí dostat *****. Život je složitý, společnost je složitá. Ale léčba důsledků pádu ještě větším odpadnutím je cesta do pekel. Kéž by bylo tak snadné každému dopřát, co jeho jest i s důsledky z toho plynoucími jen pro něj. Ale tohle v časném světě holt nejde. Kde se v nás bere tolik nenávisti a odporu k Bohu v Kristu? Copak nás má tolik přímou zkušenost se zlem páchaným církví? Asi ne, tak tedy odkud?(25.1.2020)