Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při hodině dějepisu byl vznesen dotaz na Ježíše. Věřící učitelka Grace na něj podle své víry krátce a výstižně odpověděla. Nějaký student ji ale udal a školní rada ji dala k soudu za nepovolené šíření víry. Doufají, že ji soud pro výstrahu ostatním odsoudí. Jako obhájce se Grace ujal začínající právník – ateista. A proces začíná... Film volně navazuje na první díl. Hlavní linii příběhu protínají na ději téměř nezávislé další osudy postav z dílu prvního. (KrestanFilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (12)

Mariin 

všechny recenze uživatele

Stejně dobrý film jako jednička. Režisér ví, co točí a herci vědí, co hrají. M. J. Hartová v roli obviněné učitelky a Ray Wise v roli zkušeného žalobce jsou vynikající. Když se zarmoucený čínský konvertita přichází modlit do (luteránského) kostela, zazní krásná melodie modlitby "Blíž k Tobě, Bože můj" (Nearer, My God, to Thee), kterou přijali i katolíci. Mohu konstatovat, že nejméně 3/4 filmu se mi velice líbila; zvláště pasáže u soudu svědčí o tom, že autoři filmu čerpají z životní zkušenosti. Jako obvykle, u těchto evangelikálních produktů, mi pochopitelně neseděla "baptistická" rozjásaná mentalita, která se naplno rozpoutá v závěru. Jinak ale díky protestantům za takové radikální příběhy, v tomto případě i celkem slušné umělecké úrovně (herectví, dialogy). Rozhodně stojí za vidění a navíc, u takových filmů jsou komentáře zajímavé a hodně vypovídají o pisatelích... ()

brumbrum 

všechny recenze uživatele

Krasna polarizacia pri takychto filmoch na tychto forach :-)! A zasa super pevny dokaz existencie Boha - hladte, kolko antikristov ma potrebu pozriet si tento doslova dokument o sliapani po viere v Boha, len aby sem potom mohli vyzvracat svoj duchovny hnis! Ved ked neverim na trpajzliky, tak si nepozriem o nich film a nebudem sem v zapale zurivosti krvacat svoju nenavist: nenavist na trpajzliky, v ktore predsa neverim! Ci to nevidia ludia tak jasne, ako to v svojej holej podstate je ;-)? Hla, duchovny boj, ktory sa neda viest proti neexistujucej Bytosti. 5* uplne jasne! ()

Reklama

Aljak 

všechny recenze uživatele

Strašná absurdita! Ešte horší zvrat(ok) ako v God's Not Dead "1". Súdny spor s dvomi extrémami by bol celkom fajn, keby sa z toho nevykľula taká pribrzdená agitácia. A vlastne nechápem o čo celé jednanie vlastne obhajobe išlo. Však žalobca ani raz predsa nenaznačil, že by Ježiš Kristus nebol skutočnou historickou osobnosťou. Tak nechápem všetkých tých svedkov, ktorí prišli dokazovať Ježišovu existenciu. Pritom prípad bol o tom, že učiteľ nemá právo agitovať na študentov svojim vlastným náboženským názorom. A to je pravda! Veľa ľuďom to možno príde absurdné, ale skúste sa na to pozrieť z iného pohľadu, a síce - stáli by všetci tak hrdo za pani učiteľkou aj keby na hodinách pôsobila akoukoľvek islamskou agitáciou? Asi ťažko... ()

Mykhaluu 

všechny recenze uživatele

Děsivé a smutné, co se může dít, tedy přesněji, to co se už děje. Opravdu nejde o právo a spravedlnost, ani o menšiny v jakémkoliv směru, celé to tažení proti křesťanstvu je absurdním tažením proti Kristu, proti Bohu. Není lehké být v ohni zkoušky, ani hlavní hrdince se představa, že bude připravena "o všechno" nelíbí. Pokud si Jednička vysloužila i přes svou jistou divadelnost čtyři hvězdičky, tak tenhle napínavý příběh s poctivě zahranými postavami (byť i tady dochází k drobné personifikaci sil) musí dostat *****. Život je složitý, společnost je složitá. Ale léčba důsledků pádu ještě větším odpadnutím je cesta do pekel. Kéž by bylo tak snadné každému dopřát, co jeho jest i s důsledky z toho plynoucími jen pro něj. Ale tohle v časném světě holt nejde. Kde se v nás bere tolik nenávisti a odporu k Bohu v Kristu? Copak nás má tolik přímou zkušenost se zlem páchaným církví? Asi ne, tak tedy odkud? ()

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Zajímavé pokračování přinášející další zajímavé postřehy - moc víc k tomu nemám co říct. Snad jen - před shlédnutím dvojky určitě koukněte na jedničku - postavy a část děje je přenesen a kdo neviděl jedničku, nebude chápat. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama