Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Při hodině dějepisu byl vznesen dotaz na Ježíše. Věřící učitelka Grace na něj podle své víry krátce a výstižně odpověděla. Nějaký student ji ale udal a školní rada ji dala k soudu za nepovolené šíření víry. Doufají, že ji soud pro výstrahu ostatním odsoudí. Jako obhájce se Grace ujal začínající právník – ateista. A proces začíná... Film volně navazuje na první díl. Hlavní linii příběhu protínají na ději téměř nezávislé další osudy postav z dílu prvního. (KrestanFilms)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (12)

kaylin odpad!

všechny recenze uživatele

Tohle už opravdu nedávám. Soud o tom, čemu člověk věří? V Americe? A ještě k tomu se sekundární snahou dokázat existenci Ježíše? I kdyby žil, tak co? Ne, tohle je neskutečná vymejvárna a já nechápu, jak to mohlo být natočeno. To je fanatické odsuzování fanatismu. Šílený ateista proti šíleným věřícím... Děsné. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Ľudia, ktorí tomu dávajú odpady, evidentne nehodnotia kvality filmu, ale jeho myšlienky. Z filmárskeho hľadiska to je taký štandardný jednoduchý Hallmarkovský film v ktorom sa na súde rieši jeden spor. Súdny proces je vystavaný dostatočne napínavo. Jak jedna, tak druhá strana sa strieda v presvedčivých argumentoch a tak to vyzerá, že v jednu chvíľu má istú výhru obhajoba a v druhú obžaloba, až do finále v ktorom sa tak trochu vykašlú na všetky argumenty a zvíťazia emócie a citové vydieranie poroty. Takisto kasting je v tomto smere záludný. Kto by nefandil stále rozkošnej Melisse Joan Hartovej a s radosťou neprial prehru diabolskému žalobcovi Rayovi Wise. No a potom tu máme ten filozofický rozmer, ktorý niekoho môže doslova privádzať k nepríčetnosti, niekto si len zakrúti hlavou nad jeho absurdnosťou (aj keď vzhľadom na to aké šialenstvo sa dnes v USA a ich školstve deje, to už tak absurdne nepôsobí) a niekto sa nad tým všetkým normálne chladne zamyslí a ostane veriť tomu čo doteraz, bez ohľadu na to, čo sa či už jedna alebo druhá strana vo filme snaží presadiť. Celkovo to je ale neškodný zaujímavý film z ktorého by som akurát vystrihal kopu vaty, ktorá sa venuje vedľajším postavám, ktoré s procesom príliš nesúvisia. 5/10. ()

Reklama

KrestanFilms 

všechny recenze uživatele

Zajímavé pokračování přinášející další zajímavé postřehy - moc víc k tomu nemám co říct. Snad jen - před shlédnutím dvojky určitě koukněte na jedničku - postavy a část děje je přenesen a kdo neviděl jedničku, nebude chápat. TIPseznam dalších křesťanských filmů. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Stejně dobrý film jako jednička. Režisér ví, co točí a herci vědí, co hrají. M. J. Hartová v roli obviněné učitelky a Ray Wise v roli zkušeného žalobce jsou vynikající. Když se zarmoucený čínský konvertita přichází modlit do (luteránského) kostela, zazní krásná melodie modlitby "Blíž k Tobě, Bože můj" (Nearer, My God, to Thee), kterou přijali i katolíci. Mohu konstatovat, že nejméně 3/4 filmu se mi velice líbila; zvláště pasáže u soudu svědčí o tom, že autoři filmu čerpají z životní zkušenosti. Jako obvykle, u těchto evangelikálních produktů, mi pochopitelně neseděla "baptistická" rozjásaná mentalita, která se naplno rozpoutá v závěru. Jinak ale díky protestantům za takové radikální příběhy, v tomto případě i celkem slušné umělecké úrovně (herectví, dialogy). Rozhodně stojí za vidění a navíc, u takových filmů jsou komentáře zajímavé a hodně vypovídají o pisatelích... ()

vegetol.mp odpad!

všechny recenze uživatele

Paranoidní křesťanská fantazie, kde jsou hodní věřící pronásledováni oškliváckými bezvěrci, kteří se snaží nastolit policejní stát. Nebo tak něco. Kdo se v tom má kurva vyznat. Prostě další křesťanská blitka, která se snaží lidem nabulíkovat, jak to maj v Americe pánbíčkáři těžký. No jasně, maj to stráášně těžký a proto jejich debilitu distribuuje studio Universal. Tomu říkám zažívat zlý časy. Jinak je to stejně debilní jako jednička, akorát jako každý pokračování je to větší, takže třídu nahradila soudní síň. Smutný je, že ve filmu hraje i pár solidních herců, jako je Ray Wise nebo Ernie Hudson. Buď jsou věřící nebo mají dluhy, ale jinak neexistuje omluvitelnej důvod, proč by v takový sračce měli dobrovolně účinkovat. A ještě ke všemu to má dvě hodiny. Ale abych byl fér, slušně jsem se bavil. Tenhle film je totiž něco jako návštěva obludária nebo pohled na rozjetou hlavu na chodníku. Je to hnusný, ale člověk na to musí pořád koukat. ()

Galerie (29)

Reklama

Reklama