Konvert

Конверт

The Envelope

Thriller / Horor

Rusko, 2017, 76 min

Igor se víc než šofér mercedesu předvedl jako pošťák, který má doručit jeden pekelný dopis a neměl by ho v žádném případě otevřít, protože do cizích věci se nešňupe. Neměl, ani problém hned tykat okresní inspektorce policie, která nechala veškeré práce, šla si s ním hrát na ruskou poštu. Přišlo mi to nedotažené a uběhne to rychle. Dávám 60%(26.3.2018)

Trochu nadhodnotím, protože mi tento kousek od našich východních přátel vyloženě sedl. Ruských hororů je jako šafránu, a tak je potřeba oceit každý kousek. Námět je vcelkku originální a pojednává o jedné prokleté obálce, která chce být doručena, ale o kterou její adresáti v žádném případě nestojí. Tempoje svižné, stopáž velice přívětivá a celé to připomíná spíše mystický thriller, než horor. to mi ale také celkem nevadilo. Herci jsou sympatičtí a prostředí ruské metropole neokoukané. Do fakt dobrýho filmu chybělo trochu víc si s tématem pohrát, vymazlit a vygradovat jednotlivé scény. Ale jako celek opravdu spokojenost.(21.1.2018)

Uprostred rušného pracovného dňa dostane Igor (Igor Lizengevič) zdanlivo jednoduchú úlohu. Má doručiť list na adresu neďaleko jeho pracoviska. Keď sa rozhodne úlohu splniť, zisťuje, že nejde o obyčajný list, pretože list má v sebe starobylú kliatbu, ktorej sa práve stal súčasťou. Igorov deň sa stáva stále záhadnejším a musí spojiť sily s policajtkou Marinou (Julija Peresild) ešte predtým, než sa kvôli listu dostane jeho život do ohrozenia. - Rád sa pozerám na tieto vyspelé horory z Ruska, pretože vždy prinášajú trochu iný pohlad na supernaturálny svet. The Envelope má najväčšiu výhodu v tom, že je v ústredí velmi zaujímavá osoba žijúca reálny život, na rozdiel od charakterov typu Paranormal Activity, ktoré sedia celé dni v miliónových domoch a nič nerobia. Mytológia v tomto prípade funguje, tvorcom sa darí držať mysteriózny oblak okolo listu a v závere do seba všetko pôsobivo zapadne, takže sa podla mňa tých 68 minút tomuto hororu oplatí obetovať. + herec z The Bride(12.1.2018)

Rusové poslední dobou docela jedou, přestože si jsou jejich hororové snímky často v lecčem podobné. Víc, než horor je ale Konvert mysteriózní krimi s občasnými prvky hororu, které zrovna moc bodů k dobru nepřidaly, a tak spíše oceňuji mysterióznost a originální námět. Osobně se mi zamlouvala spíše postava detektivky, než hlavní hrdina, jenž byl trochu nemastný, neslaný. Palec nahoru dávám za stopáž, při které neměl Konvert moc šancí nudit, takže příjemně utekla.(23.2.2018)

Rusi síce asi nikdy nebudú patriť medzi hororové veľmoci, ale zase tento kúsok im celkom vyšiel. Síce nijako neohúri, ale aspoň ho nepokazili. Chcelo by to však pritvrdiť. Tvorcovia nám ponúkli celkom zaujímavý príbeh o prekliatom liste, ktorý nie je tak jednoduché doručiť na správnu adresu. O tom sa presvedčí hlavný hrdina, ktorý napokon nebude mať inú možnosť, ako začať pátrať po histórii dopisu. Je to veľmi pekne nakrútené, atmosféra by sa taktiež našla, občas potešia démonické zjavenia (aj keď žiaľ len v minimálnom množstve) a kratučká stopáž len niečo vyše hodiny taktiež nie je na škodu. Len keby sa divák aspoň občas zľakol. Takto mi to miestami viac pripomínalo mysterióznu kriminálku.(1.1.2018)