Sochař posedlý démonem zla si najme pro svou práci modelku, aby následně zjistil, že byla brutálně zavražděna. (oficiální text distributora)

filmmovier

Horla je jedna z nejlepších klasických žánrových povídek. A já popravdě ani netušil, že tenhle film je její adaptací, to mi bylo samozřejmě odhaleno až v průběhu. Je to adaptace, která je ale obohacená o mnoho prvků a z původní povídky si bere jen tu nejzákladnější kostru. Ale adaptace, neadaptace, je to vlastně docela jedno, protože tenhle film se řadí v kariéře Vincenta Price k těm slabším. Price je samozřejmě opět fantastický, sem tam se dostaví i působivá atmosféra, ale tempo je poměrně pomalé a ve výsledku se tam toho zas až tak moc neděje, což je škoda. Prostě je to nezajímavé, přitom z námětu šlo vykřesat opravdu hodně. Čtyři hvězdy dávám tradičně za Price, který to zachraňuje a hlavně za to, že jsem s ním viděl už i horší filmy. Jinak je to mnohem blíž k hvězdám třem, takže tentokrát 70% jen těsně. ()

JohnnyD

Síce bez hmly, ale inak obstojný gotický horor podľa predlohy od Maupassanta a v hlavnej role s ako vždy famóznym Vincentom Pricom. Hlavne úvod je uchádzajúci (démonický Horla je už v jednej z prvých scén), v druhej polovicu ale Diary of a Madman citeľne stráca tempo (prednosť má romantická línia s modelkou). ()

kaylin

Jestli budete ve finále zklamáni, či nikoli, to nedovedu přesně říct, protože může zapůsobit různě. Mně se například velmi líbilo, jak je to trikově zvládnuto. Není to nic světoborného, ale na svou dobu je to celé uděláno uvěřitelně a profesionálně, i když je snímek jinak celkem malý a zaměřeno je hlavně na interiéry. Díky dobré režii, dobré atmosféře a skvělému Vincentovi tenhle snímek vyniká. ()

gumli

Vincent Price hraje sudcu a v cele navštívi šialeného vraha,ktorého odsúdil na smrť,ten ho však napadne a skončí to smrťou vraha.Zlý duch menom Horla,keďže nemá inú možnosť,tak sa prevtelí do sudcu a usadí sa v ňom.Horla je zlý duch,ktorý ná moc nad ľuďmi a prírodou.Ducha nevidieť,je v človeku,ale dá sa spoznať podľa zelených očí a bizarného hlasu dotyčnej napadnutej osoby týmto duchom.Priemerný film,nie z tých najlepších,ale ani z najhorších Priceových filmov. ()

WANDRWALL

Mám moc rád povídky G. de Maupassanta. Byl to pro mě svého času literární objev, takže mi hodně obohatil můj život a začal jsem jeho dílo zkupovat. Rád se proto i dívám, jak jsou jeho povídky zfilmovány. Proč mi jeho povídky sedí? Protože mi sedí jeho duch, tedy duch co je psal. Tenhle film je ale hodně vzdáleně o G. de M. Podobně tragicky a uboze byla slátána i "MUŠKA" od stejného povídkáře slovenskými tvůrci. Vše bylo jinak! Křičel bych dříve, to je urážka G. de. M.! Tak jako jsem kdysi křičel a proč se nepřiznat - to je urážka Karla Čapka, po shlédnutí filmu ČLOVĚK PROTI ZKÁZE. Ale časem člověk chtě nechtě měkne a obrušuje své razantní názory, asi i proto, když vidí jaká svinstva se ději a jak se zpronevěřují peníze v jiných oborech, takže proč by u filmového a televizního průmyslu by tomu mělo být jinak? ()