Bankovnímu úředníkovi Jacobu Taskerovi hrozí ztráta zaměstnání, když dojde k přepadení. FBI má Jacoba na mušce, protože ho podezřívá ze spoluúčasti. A tak se Tasker rozhodne, že lupiče s pomocí souseda, penzionovaného policisty Richardsona, vypátrá… (TV Prima)

DEXTER099

Akční béčko od režiséra co natočil Backtrace se Slyem mi sedlo nějak tak podobně.Akce je tu průměrná,děj ucházející ,ale za mě tu má málo prostoru Bruce Willis,neříkám,že Frank Grillo je zde špatný,jen,že by tomu sedlo víc akčního prostoru pro Bruce než jen závěrečná střela.Narozdíl od druhého jmenovaného filmu zde není Stallone,takže hodnocení je za mě nižší :-).Za mě tedy celkově 45% a dvě hvězdy. ()

mzss1

(50%) Klasické akční béčko nové doby. Sice nic světoborného, ale taky nic extra strašného. Grillo jako hlavní hrdina mi ze začátku trochu vadil, ale pak jsem si na něj zvykl. Willis zde byl strašně nevýrazný až zbytečný, ale aspoň si ke konci trochu zastřílel. Děj je jednoduchý, atmosféra je ale docela solidní. Vcelku je to napínavé, postupem času snímek nabírá obrátky. Najde se tu pár dobrých přestřelek. Přesto se zde objeví nějaká ta hloupost. Celkově je to tak půl na půl – čistý průměr. Jako jednohubka to zlé nebylo. Víckrát si to ale nepustím. ()

kingik

Příznivce Bruce Willise stíhá panická ataka, neb jejich oblíbenec se dal opětně všanc režisérovi, co neumí ideálně zakomponovat jeho výraznou osobnost do béčkového kompletu. Plešaté hvězdě se symetrickou lebkou je ve filmu dopřán jeden zpomalený záběr v exteriéru, v němž svírá zbraň, a jedna zajímavá sekvence, v níž s Frankem Grillem, hlavní hvězda filmu, zaníceně řeší detaily přepadení banky neznámým maskovaným mužem. Ovšem tím veškerá Willisova důležitost veskrze končí. Nicméně, jeho (doslova) sousedská výpomoc se počítá. Nejlépe pilný režisér instruoval Johnathona Schaecha, onoho maskovaného teroristu a typickou hvězdu nižší svítivosti, co tentokrát převládá nad dvěma svými kolegy vyšší svítivosti. Je tím správně zlým mužem a hlavně tahounem filmu. Film se v žádném případě nesnaží o cílený detektivní ráz, identita maskovaného teroristy je divákům bezprostředně známa, jsou tedy před vysloužilým policistou a bankovním úředníkem v pátrání napřed, což signalizuje nudu. Snímku totiž zhruba hodinu trvá, než se dokope k akčním rejdům. A to je k dispozici stopáž devadesáti minut. Schaech pohotově vyřadí ze hry méně známé herce ve vedlejších rolích, došlápne si i na Grillovu rodinu, jeho konání zabaví. Grillo je zpočátku nucen být v poloze psychicky traumatizovaného jedince, což se ukázalo jako nekompati(de)bilní, opruz chvilky nezpestřil klácením své vilné ženy v podání Olivie Culpo, takže ta neakční hodinka příliš svižně neubíhala, načež Brian A. Miller zalarmoval kalifornské městské lokace a vydal na zbylou půlhodinu akční pokyny. Takže k mání je akční standard v podobě motoristické honičky a hluk rachotících zbraní. Scenáristická překvapení ovšem nejsou k mání. Šálit diváka tím, že Willis hraje hlavní roli, je poněkud troufalé. Máte-li zájem o jeho plodné "bokovky", tak směle do toho. 6/10 ()

silentname

Od "Reprisal" človek reálne moc nedostane. Myslím si, že potenciál na zaujímavý film tam je, no potom to ide do stereotypných klišé, ktoré sme už videli miliónkrát. Veľa ľudí tu kritizuje Bruca Willisa. Ja sa tam asi nepridám. Nemám pocit, že by do filmu moc pridal a reálne mohol byť hraný kýmkoľvek iným, no mám pocit, že už som ho videl aj v horších rolách. Frank Grillo je okey, no jedno jeho rozhodnutie mi je absolútne nejasné a trošku mu uberá body, lebo spôsobí pár zbytočných problémov. Čo by som však filmu osobne vytkol okrem toho, že je maximálne predvídateľný, nudný a neoriginálny je zloduch filmu. Vôbec nerozumiem jeho motivácii. Neviem o čo mu ide. Neviem čo jeho hlášky majú znamenať. Je to len proste zloduch, ktorý kradne peniaze a zabíja ľudí. Prečo? Neviem. Asi preto, že je zlý, lebo je zlý. A to je nuda. Okrem toho sú tu aj ďalšie zbytočné veci. Ako napríklad fakt, že Grillo má chorú dcéru. Dokopy to nič neprináša a je to len na to, aby sme pri konci mali vo filme väčšiu drámu a napätie. Len reálne to na nič iné neslúži. Celkovo je to pre mňa priemerná filmová nuda. Pridať to nepridá, originalitu to nemá, no ak si chcete oddýchnuť pri akčnom filme a nepremýšľať nad tým, tak potom je toto presne ten film, ktorý hľadáte. Hodnotenie: C ()

Omnibus

"Šestý smysl, remake, dává smysl... a nebo ne?" Já naivní vůl! Přímo dablvůl. Půl filmu jsem myslel, že koukám na těžkou kládu, psychologický film s plešatým doktorem, kde se všechny ty scenáristické blbosti odehrávají jen v hlavě hrdiny, našeho přepracovaného managera z banky (náhodou, Frank Grillo a jeho trauma, to bylo celkem fajn). Překvapení! Není v tom nic. Jen otravně nelogické a samozřejmě úžasně akční scény filmové slátaniny. Ale nakonec v pohodě, jednu hvězdičku si to zaslouží, za odvahu. Bruce Wiliis zase jednou strčil svůj drahý čumák a mužnou pleš do laciného filmu. Na rozdíl od nás, obyčejných diváků, on na to čas má. ()