mire.k

No dá se, ale žádná sláva to není. Začátek rozpačitý a při spoustě hloupostí si člověk říká jestli to tvůrci myslí vážně nebo jako hloupou komedii a vykradačku Nikity. Akční scény trapné a možná uspokojí někoho, kdo uvěří, že štíhlá modelka vymlátí a povraždí hospodu plnou namakanců či vystřílí a rukama pobije mnohačetnou ochranku sídla KGB.. Pak se to srovná a začne hra v duchu Gambitu a Pulp Fiction, která zvedá úroveň filmu na stav, ře divák nemusí litovat promarněného času. Je to oddychovka, ale možná se za 30 let na to právě kvůli tomu podruhé mrknu. ()

futislav

Besson sám sobě vykradl Nikitu :-) . Ale podívaná svižná a divák se nenudí.Snad jen mohl ubrat na scénách kdy je každému, kdo se zajímá o bojové sporty jasná, že takhle souboje prostě nefungují, Ale oko laika si toho skoro nevšimne. Docela koukatelné. ()

Občasník

Pohádka s hodně nevěrohodnými souboji. Vychrtlá modelka namlátí celé armádě, která hlídá sídlo KGB :-). Ale na Sashu Luss se dobře kouká, hlavně když je nahá v peřinách... ()

BruceTichac

Těšil jsem se na kvalitní špionážní příběh, dostalo se mě filmu, který možná zaujme diváky ze školních lavic. Modelka, která je dvojitým až trojitým agentem zabije vlastníma rukama stovky ozbrojených vojáků. Uf. Nevím, co tím chtěl autor říci.... ()

RoyBatty444

Besson pokračuje vo svojej obsesii zabijakov a modeliek. Nič prevratného sa opäť nekoná. Štýlovosť je ešte pozorovateľná ale celé to je bez iskry. Herecky ploché a audiovizuálne len sporadicky zaujme. ()

Lukkyn

Jako by se Besson na stará kolena vzepřel a chtěl se vyškrábat zpátky do první ligy. Opět objevil fešnou a drsnou pěknou babu a hodil jí do víru akce. Od začátku nabere Anna slušné tempo střídá roli sexy modelky s drtičkou pánských kulí. Prostředí devadesátek a žigulíků tomu dodává šťávu. Čekal jsem další tupou hovadinu, ale přeskoky v čase vás nutí dávat pozor a přemýšlet. Za mě solidní špionáž se sexy nádechem!!!! ()

pvlkohout

Trochu schíza vykrádat sám sebe. Presně to totiž udělal Luc Besson když se svou novinkou Anna jen zkopíroval Brutálni Nikitu (čistic Leon included!) a změnil jen to že ji zasadil do SSSR. Jinak samozřejmě v SSSR je země kde zítra je už dnes, takže tam měli USB disky, moderní notebooky značky Lenovo a malé mobilní telefony (odhadem tak z roku 2000). Největší vynález co ještě ani nebyl vynalezen je krabice, která dokáže zkopírovat obsah vypnutého(!) notebooku jen když jej na ni položíte (ani ho nemusíte vytahovat z kufru!) Nemám rád když tvůrci z lidí dělají blbce a nedodržují historickou věrnost... Tohle je něco jiného než týpek co má ve starém Římě kuši. Vždyť tuhle dobu mnozí i zažili. A i když ji nezažili, tak zažili třeba dobu 10 let potom a tak si pamatují že jaká novinka byla USBčka a že počitače i tenkrát vypadaly jinak... Jinak ale film byl super a napínavý, nebýt těchhle kiksů, tak bych dal i 5 hvězd, takhle ale dávám 4. Je to super film, líbil se mi daleko víc jak Rudá Volavka... ()

Bednaa

Akce jde Sashe Luss i Bessonovi výborně (Sasha je navíc skvělá volba do role svůdné agentky), Cillian Murphy tu má hezky shelbyovskou roli a i všichni ostatní v čele se soudružkou Helen Mirren si tu bez problému odehrají to svoje. Anna se ale mezi počáteční expozicí a akcí i zvraty natřískaným finále plácá odnikud nikam a každou druhou událost obrací naruby vysvětlovacím flashbackem. Nevím, jestli jsem na vině já, nebo to pan mistr s tou nepřímočarostí přepískl, já bych se ale nezlobil za víc konzervativní přístup. ()

CzShenny

Musím říci, že mě zpočátku vedení děje zaskočilo, nicméně jsem si na tuto nelineárnost rychle zvykl. O to více mě mrzí, že postupem času zde převládne jen jedna časová linie s párem retrospektivy. Film také cílí na detaily, kterých by si člověk měl všimnout, a ačkoli jsou posléze vysvětleny a tím je i zdůvodněn posun děje onom směrem, přeci jen větší důraz na detaily by filmu na poutavosti přidal a divák by měl lepší zážitek. Na druhou stranu je to velmi milé osvěžení, které nezklame, a přestože v průběhu děje zůstávají některé pasáže sprostě neukončené, hodnotím snímek kladně bez ohledu na anachronismy. ()

kodwin

Akční scény s hlavní hrdinkou opravdu k smíchu, což je škoda, shazuje to jinak celkem povedený film. Konec mi tedy taky moc nesedl, nicméně dějové zvraty luxusní! ()

nikhaj

brutalna nikita z tejto doby, pred tym potom pred pred tym tom po tom musel mi modzog skakat aby som nestratil nit. ()

Bogrant

Po Lucy prišiel Besson so svojou ďalšou akčnou modlou v ženských krivkách, ktorá tentokrát hrá spletitú špionážnu hru, ktorá je rozvrstvená viacerým časovým prelínaním, s dosť drsnou akciou a vydareným castingom, kde sa všetci snažia z toho urobiť seriózneho zástupcu tohto žánru, no napriek tomu to v pozadí smrdí béčkom. Neviem, či som už dostatočne nasýtený, ale postupne ma to nebavilo, všímal som si viac nedostatky a paradoxne, najmä pri vyvražďovačkách som to tej vychudnutej dievčine vôbec neveril, hoci sú efektne prevedené. Stále je to ale dobrá ukážka toho, že Besson svoj zbesilý rukopis ešte nestratil. ()

Pythonator

Poslední 4 filmy Luca Bessona jsou bezesporu skvělé, i když každému něco malinko chybí k tomu Pátému elementu. A Anna není jiná. Je to prostě nářez potvrzující velikost tohoto režiséra. Mohlo to být kratší nebo svižnější, ale pořád je to nářez. Sasha Luss je přitažlivá jako bohyně krásy, takže je na co se dívat. A zbytek herců prostě nemá chybu. Mirrenovic babka je skvělá, Luke Evans tradičně sympatický a Cillian tradičně uhrančivě děsivý. ()

Tobinos

Kombinace brutální Nikita, John Wick a rudá volavka. Proč ne. Helen Mirren byla skvělá stejně tak jako celý film, nenudil jsem se ani minutu a určitě kouknu víckrát než jednou. Finále jsem čekal podobné, ale stejně překvapení. Za mě 80%. ()