Nepříčetná

• USA Unsane (více)

Po traumatickém zážitku se stalkerem, ze kterého se ještě úplně nevzpamatovala, se Sawyer Valentini (Claire Foy – TV seriál The Crown) ocitá v psychiatrické léčebně. Jen chvíli po nástupu do přísně střeženého ústavu zachytí pohled místního zaměstnance, o kterém je přesvědčená, že patří muži, jenž ji pronásledoval. Ale byla to skutečnost, nebo pouhá iluze? (Bontonfilm)

90125

Toto nie je film hodný mena Steven Soderbergh. Milujem jeho Traffic, Erin Brockovich, alebo nedocenený Solaris. Nehovoriac o genialnom koncertnom zázname kapely Yes z roku 1984. Kameramanskou amatérčinou smrdiaci mobilný experiment s konštantnou šírkou záberu by mi trebárs až tak nevadil. Čo mi ale vadí je pekelne deravý, slaboduchý scenár. Celá tá klinika a všetko čo sa v nej dialo bolo viac ako nepravdepodobné. A psychopat v nej bol veľmi málo psychopaticky originálny. Proste tomu chýbal ten Nicholson... Tento film žial potvrdzuje, že heydays pána režiséra sú už preč. 53 % ()

lineker

Stalking kamera ve filmu o stalkerovi. A to je jediný silnější dojem při vzpomínce na tento film. Snaha být technicky odlišný při zpracování sama o sobě na hodnotnější zážitek z filmu nestačí. ()

DyingAngel

Prvá polovica filmu ma udržiavala v dokonalom napätí. Kalkulovala som v hlave kopu možností, či je Sawyer naozaj psycho či nie, ako je to s tým stalkerom atď. No ku koncu mi už pozornosť opadla a už mi aj bolo jedno, do čoho tento kúsok vyústi... ()

igirogi05

Dal som 2*. Nejako ma nebere tento štýl - foud footage -. Už som sa zaprisahal, že takéto filmi - takto natočené - budem zďaleka obchádzať. Ale tento ma nejako zvláštne pritiahol a pozrel som si ho. A vlastne nič moc. Kamera je aká je, ani dobrá ani zlá. Námet nie je zlý, len sa z toho dalo vytrieskať viac. To rozhodne. Scenár ušiel, aj keď v podvedomí mi stále znelo: Nie je to ono ! Nie je to ono ! Hlavná hrdinka Sawyer Valentini (preboha, to fakt sa tak volajú kdesi ľudia..) hrá ju Claire Foy - nevýrazná, možno iná by mi tam lepšia zapasovala. Neviem, nevytvoril som si k nej žiadny vzťah. Záporák, hrá ho Joshua Leonard, to tiež nehrá svetovo. (ale je pravda že scenár mu viac nedovolil...!) A tie postavy v liečebni, hrali to tak.............. priemerne. Vynikol hlavne Jay Pharoah, mohol tam dostať viacej priestoru. Proste na tento film zabudnem veľmi skoro. A myslím, že to tak bude najlepšie. ()

Fibonacci

nezvyčajná kamera v úvode filmu naznačuje, ze sa nebude jednať o obyčajný film. dej ma zmiatol natoľko ze som nevedel ten film citat. stal sa nevypočítateľný a dost ma to bavilo. ok, nebol to horor aky chceme ale ako psychologicky film je unsane ukážkový príklad. jasne 4 ako prsty na ruke. jeden palec hore. ()

C.A.T.

Takový divný, ale na druhou stranu zajímavý snímek. Ze začátku mi trochu trvalo, než jsem si zvykla, jak je film natočený a než jsem se ponořila do děje. První polovina je takový slabý odvar, ale druhá to vcelku pěkně dohnala a hrdince jsem do poslední chvíle fandila. Snímek by měli pouštět někomu kompetentnímu ohledně řešení problému se stalkingem. Myslím, že se tento problém stále neřeší tak, jak by se řešit měl (a to striktně a bez okolků) a bere se na lehkou váhu. Film si znova asi nepustím, ale jsem ráda, že jsem ho viděla. ()

Allesandra.W

K filmu som si sadala so žiadnymi očakávaniami, no bola som veľmi milo prekvapená. Scény s dredatou pacientkou boli pre mňa rozhodne dosť zaujímavé, no čalúnená izba a psychopat boli TOP. Chvíľkami som mala hnusné pocity, no bez toho by to pre mňa nebol dobrý film, takže cením hlavne scény v lese, ktoré ma presvedčili o kvalite scenáru. Film ale pôsobí, že jeho rozpočet nebol moc prehnaný, čo by mohlo diváka na prvý pohľad odradiť. ()

pornohavo

No, tak na to že režisér film natočil na svoj mobil, teda ak je to pravda, sa film vydaril. Slušne napätie a trochu neuveriteľný zaporak - uchylak. Celkom fajn experiment... Psychothriller ktorý vám nedá zaspať. ()

r3musko

Hlavná hrdinka sa dostala do nezávideniahodnej situácie. Celý film premýšľam, ako by sa z toho dalo vykľučkovať. Film aj tak nakoniec dopadne inak, ako som si predstavoval, ale nie je to zlý koniec. Námet je zaujímavý, je pravdepodobné, že si na tento film spomeniem aj po čase. Herecké výkony sú tiež na vysokej úrovni. ALE škoda, veľká škoda toho natáčania na iPhone. Je to poznať od prvého do posledného záberu. Kvalita je porovnateľná so zlým ripom z internetu. Ohnisková vzdialenosť telefónnej kamery je v 90% záberov tiež nevhodná. Kazí to celkový dojem z filmu. ()

Pelidor

Jako horor bych to tedy nenazval ,protože čeho se tady chcete bát ,že jo. Ale je to příjemně napínavé a nenudí to ,tak pěkné  tři ***. ()

Salsecnew

Než si to pustíte, myslíte si, že to bude laciné. Je to celkem dobré, ale situace se sem tam posune o řádek výš. Chvíli přemýšlíte, jaká je asi pravda? Je hlavní postava skutečně obětí nemocnice, nebo snad záhadného stalkera, anebo vlastních představ? Avšak od určitého okamžiku se drama začne stupňovat, atmosféra houstnout a najednou je cítit napětí, že by se dalo krájet. Najednou prožíváte každičký moment se zatajeným dechem a čekáte, co bude dál... A poslední scéna napoví, že noční můra do konce života neskončí... ()

lahvi

Jednou se podívat, jo. Je to fain. Ale film na opakování to asi neni. Kor u těch hororů to musí být fakt majstrštyk, aby to člověka bavilo i když ví, jak to dopadne. ()

Soderbergh se vrací do akce

Soderbergh se vrací do akce

05.02.2018

Začnou se hollywoodské filmy točit na iPhone? V nejbližší době to samozřejmě nehrozí, Steven Soderbergh si ale myslí, že pomalu míříme právě tímhle směrem. Co udělal proto, aby tenhle trend nastolil?… (více)