Mandy - Kult pomsty

• Česko Mandy (festivalový název) (více)

Píše se rok 1983. Red Miller (Nicolas CageGhost Rider, Drive Angry) a Mandy Bloom (Andrea RiseboroughBirdman, Souboj pohlaví) jsou dva outsideři, kteří spolu žijí láskyplným a poklidným životem na americkém severozápadu. Když ale jejich útočiště obklopené borovicovými lesy zničí náboženská sekta, v jejímž čele stojí sadistický Jeremiah Sand (Linus Roache – Vikingové, Ve jménu vlasti), Red se vydává na fantasmagorickou cestu lemovanou ohněm a potřísněnou krví. (Bontonfilm)

versus

Priznam sa, ze film som si pozrel hlavne kvoli hudbe: spojenie O'Malley-ho zo Sunn O))) a Johannssona, to je mokry sen kazdeho fanusika Michala Davida. Nechcem popisovat to, co sa deje na platne/obrazovke. Je to jeden obrovsky trip v lesoch, krasne farebny, a krasne zvrhly. ... PS1: Konecne film, kde mi nielen Nicholas Cage nevadil, ale sa tam rovno hodil. PS2: Po filme je mozne si pustit OST k filmu, ale ja odporucam EP Ruin od Sky To Speak. Smakotka :) ()

jizvoun

Až na pár zajímavých chvilek to byla totální sračka. Už začátek dal tušit, že půjde o artovou ptákovinu pro pár vyhulených makovic.Herci mě srali, ten rádoby umělecky zpracovanej vizuál mě totálně sral a chvíli jsem se v tom kvůli těm neustálým problikávajícím přechodům absolutně ztrácel. Ne, tohle už nikdy. ()

Capri2016

Začiatok filmu je taký normálny príbeh dvoch zaľúbených ľudí, ktorí žijú v lese na samote a toto miesto si užívajú pri spoločných diskusiách a aktivitách. Potom na nešťastie vstúpili do tohoto osamelého harmonického prístrešku maniaci náboženskej sekty a zhúlení šialenci oblečení v koži, ktorí zavraždia Mandy a ublížia Redovi. Na ich nešťastie Reda nezabijú. Smútok zo smrti partnerky v Redovi prebudí šialenca, ktorí je rovnocenným partnerom voči svojím nepriateľom. Red, pre ktorého neexistuje v jeho odplate žiadne tabu nekompromisne likviduje tých, čo mu spôsobili stratu. Druhá polovica filmu - pomsta - sa prelína s halucináciami Reda, kde si spomína na svoju mŕtvu priateľku. Toto nie je film pre slabé žalúdky. Milovať ho budú všetci fanúšici vendety filmov a fanúšici Nicolasa Caga. Cage nestratil nič zo svojej bývalej slávy a dokáže utiahnuť ako hviezda film, kde ostatní herci sú buď neznámi, alebo sa len bleskli v pár filmoch. Pre mňa osobne to bolo trochu silné kafe a preto to nie je film, ktorý si pôjdem pozrieť znovu. Ale musím uznať, že na pár scénach som sa zasmiala, v ostatných scénach odplaty som skoro nedýchala od strachu a hnusu. Ale aj to je art! A hudba Johanna Johannsona tomu ešte dodala tie správne grády. Proste vendeta na plné gule! ()

Peroon666 odpad!

NO TY PIČO. Si tak říkám, jak může někdo klesnout tak hluboko...to snad ani nemůže bavit mít půlku filmu na tlamě namatlaný nějaký sračky. Ty pokusy o umění jsou tak trapné, že horší jsou snad už jen klipy českých kapel...krev v tomto filmu je debilnější, jak džem na řízku...kdo dal víc, jak jednu hvězdu, měl by se jít léčit...HOWGH... ()

ter024

Já si myslím, že moc kritická nebývám, ale tohle je hrůza. Každá scéna trvá zbytečně strašně dlouho, film by mohl být poloviční. Film je docela o ničem, pořád jsem čekala na pointu nebo nějaký zvrat a bohužel jsem se nedočkala. Barevné filtry jsou únavné - občas kvůli nim není pořádně vidět, co se děje a celé je to opravdu velmi nudné. Připadá mi, jakože to bylo inspirováno kombinací Stranger Things a The Shining, ale ve špatném provedení. Jako horor mi to moc nepřišlo - spíš jak nějaký akční mysteriózní drama s hippies. ()

RadaRAW

Víc ujetý film jsem snad ještě neviděl a o to více mě fascinuje jak moc se mi líbil. I když nemám nejmenší tušení co byla myšlenka, tak musím uznat že je to umělecké dílo. Možná je to Cagem, možná je to kamerou nebo třeba ten halucinogenní svět člověka nějak hypnotizuje. Nicméně to byl naprosto over the top zážitek. Také bych to asi nedoporučoval normálním lidem.  Pokud teda nejsou fanouškem Cage ()

Nostradamus6

Dle mého osobního názoru se ve filmu zřejmě užíval ještě silnější matroš než ve filmu Slunovrat bo to díky spoustu krve bylo snad ještě o něco ujetější. Ale i přesto jsem to dokoukal až do konce. Ovšem zda film doporučit ..... sám nevím. ()

vorel999

Oceňuji artové zpracování filmu, kterým se snaží film odlišit od jiných podibných filmů, kterých je habaděj. Jinak je film samozřejmě relativně tuctový. Nebýt Cage tak o tomhle filmu nikdo ani neslyšel. Čekal jsem bláznivě přehrávajícího Nikiho a dostal jsem ho tak aspoň něco. 50% ()

Carlito1

První polovina nudná a dějově divná. Ale druhá polovina, oh boy. Nicolas Cage alias řezník van Helsing s halapartnou, kuší, motorovkou, rezavou trubkou a dokonce i zalamovacím nožem! Připadal jsem si jak na drogách, ale mega jsem si tu Cageovskou bizarnost užil. ()

SirAduard

Dějově šílená, na drogách postavená honba za pomstou s žádnými pořádnými vysvětleními, či zvraty. Ale ten AUDIOVIZUÁL... Ó MŮJ BOŽE! To nejde popsat slovy. Panos Cosmatos musel spadnout z Jupitera, jinak si to nedokážu vysvětlit. ()

redsparrow odpad!

Zajímalo by mě, kolik lidí, kteří podobné sračky vychvalujou do nebes jim skutečně rozumí. Jestli halucinogenní znamená low-cost střídání filtrů až do epileptického záchvatu, nebo podmanivé rovná se "uděláme masky z pneumatik, izolepy a hřebíků, to bude hustý", tak jo, enjoy. Atmosférické a mysteriózní asi jako diskotéka na Mácháči po 8 pivech a dvou jointech. Takhle jestli si někdo představuje LSD trip, nebo to na něj skutečně takhle peckově působí, tak ho upřímně lituju. Tohle vidět na nějakém festivalu, tak hodim půllitr do plátna. Ne proto, že to není umění, ale protože to je píčovina a to se nevylučuje. ()

90125

Harvey Keitel raz v jednom rozhovore povedal, že ak nemáš príbeh, nemáš nič. Podpisujem. Hoci ma Panos Cosmatos onehdy svojím super pomalým, halucinačným acid tripom za čiernu dúhu dosť dostal, s Mandy sa mu to nepodarilo. Starless, nesmrteľných King Crimson v úvode, sadla perfektne. Ale keď sa v druhej polovici stane z Nicholasa, Zorro-Rambo-pomstiteľ, film stratí aj to málo čo mal. Skvele prepracovaná vizuálna orgia a psychoidná muzika, mne nestačí. Ja sa potrebujem chytiť aspoň čohosi, čo by sa dalo nazvať príbehom. A v tomto je Mandy, veľmi veľmi chabá. Dobrý fór by bol, keby pod záverečné titulky hrala 70tková hitovka. 53 % ()

mdf

Ultra vymaštěná,vyhulená,céčková hovadina,jedna hvězda za dobrou řezničinu a hektolitry krve. ()

GOTFAN

To bylo prostě umělecké dílo. Absolutní ukázka odlišnosti. Žádné zajeté koleje jen originalita a vizuální pastva pro oči. Soundtrack podtrhující onu velmi zvláštní atmosféru. Tohle je něco co poukazuje na to že na jednoduchosti lze vystavět něco vcelku složitého a krásného. A Cage tam prostě patřil. ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

Soundtrack k Solovi diskvalifikován z Oscarů

11.12.2018

Tady si někdo zadělal na pěkný průšvih. První kolo oscarového hlasování pro nejlepší písně a původní hudbu bylo podle všeho odstartováno a hned čtyři významné soundtracky byly diskvalifikovány.… (více)

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson

Zemřel hudební skladatel Jóhann Jóhannsson