Mandy - Kult pomsty

• Kanada

• Nový Zéland

Mysteriózní / Akční / Horor

USA / Velká Británie / Belgie, 2018, 121 min

Geniální obrázky na rozkydnutí mozku, hlucho, geniální rozkydnutý Cage v koupelce, hlucho... Dvě hodiny na horský dráze, který by mohly bejt jedna hodina hodně někde. Takže už klasický Cosmatos. Takže už klasicky za nezasloužený 4*. (akorát by mě zajímalo, kam jsem teda vlastně napsala ten komentář z pátečních varských 3 a.m.)(8.7.2018)

Atypický, čudesný a mimomainstreamový akčne ladený horor, z ktorého som mal zmiešané pocity. Kým prvá polovica filmu ma svojimi halucinogénnymi pasážami, divokou vizuálnou stránkou v rámci ktorej sa strieda škála sýtych farieb ako v dielach Daria Argenta, krátkymi prechodmi do animovanej podoby či náznakmi čohosi, čo mi vzdialene pripomínalo Bakerových Cenobitov udivovala ale nebavila, druhú polovicu, nesúcu sa v znamení Cageovej nepríčetnej krvavej jazdy som si už užíval.(28.9.2018)

Vlastně nevim. Ale nakonec... ale jo! Je to v první řadě sranda a nejvíc mě na tom bavilo, jak to působí jako tuctový film nějaké vlny, která ale (minimálně v současnosti) neexistuje. Hranice té estetiky a nabízených možností tak dalece přesahují hranice Mandy, že jako by se jí otevíral celý svět. A když sama je jen zlomkem toho světa.(6.11.2018)

Naprosto boží halucinogenní brutální umělecký horor plný psychedelických barev a ambientní hudby Jóhanna Jóhannssona. Nicolas Cage hraje dřevorubce, kterému podivná fanatická sekta hipíckých motorkářů zabije ženu, a on se ji vydá pomstít. Námět nic moc, ale zpracování je jedinečné. Stačí kouknout na obrázky. Nejlepší Cageova role od Kick-Assu. Až to půjde, sežeňte si to, protože pochybuju, že to půjde do kin, na to je to až moc intelektuální.(16.8.2018)

Přiznám se, že mě to těžce minulo. A to jsem se tak těšil! Druhá polovina je zábavná, i když často nechtěně, a Cage si úlohu šíleného zfetovaného mstitele nepochybně užívá. Málokdy jsou jeho přepálené herecké kreace na místě, sem však nepochybně patří a klobouk dolů před režisérem, že to takhle ukočíroval. Řezničina je krvavá, originální i rozmanitá, ke konci je tedy všechno v pořádku. S čím mám tedy problém? Jednak s úmorným tempem, které je opravdu extrémně pomalé a nekonečné záběry na nic se po chvilce dost omrzí. Hlavním kamenem úrazu je však první půlka, která slouží vlastně jen jako velmi, opravdu velmi zdlouhavý prolog - bez násilí, bez zábavy. Nemálo lidí z projekce odešlo a já se jim nedivím. Kdo si počkal na posunutí příběhu v půlce a následné krvavé lázně, neprohloupil, ale přesto se budu řadit k těm, kterým Mandy k chuti zas tak nepřišla. Škoda.(30.6.2018)

• - Před oficiální premiérou proběhla česká premiéra filmu na Karlovarském IFF 1. července 2018. (Varan)

• - Název filmu se objeví až po 75 minutách. (Corpsegrinder)

• - Písnička, která hraje na začátku filmu, je „Starless“ od King Crimson. Ve 44. minutě hraje „Amulet Of The Weeping Maze“ od Jeremiaha Sanda. (Bioscop)