Svobodný život Montyho Brogana (Edward Norton) se rychle chýlí ke konci - za 24 hodin si začne odpykávat sedmiletý trest ve vězení. Někdejší král Manhattanu dá brzy sbohem způsobu života, na který si zvykl - životnímu stylu, který mu otevřel dveře nejluxusnějších newyorských klubů, ale také jej odcizil od jeho nejbližších. Během posledního dne na svobodě se Marty pokusí znovu spojit se svým otcem (Brian Cox), který na něj nikdy nezanevřel, a sejde se se dvěma nejlepšími přáteli ze starých časů, Jacobem (Philip Seymour Hoffman) a Slaughterym (Barry Pepper). Ve hře je také jeho přítelkyně Naturelle (Rosario Dawson), která mohla (ale nemusela) být člověkem, díky jehož informaci se o Montyho začala zajímat policie. Monty si není ničím příliš jistý, ale s rychle ubývajícím časem je třeba učinit několik důležitých rozhodnutí. (Česká televize)

Adm.Nelson

Emócie, ktoré sa na mňa valili počas celého pozerania, nejde popísať. Na tak dejovo chudobnom príbehu je tu neskutočne veľa pôsobivých momentov, samozrejme patrí tu napríklad často spomínaná fuckovacia scéna, ale mňa najviac rozsekalo zmlátenie Montyho Frankom. Neuveriteľne vygradovaný moment. Spomenul by som aj celú postavu Jacoba, ktorú hrá P.S. Hoffman, pričom jej vývoj ma zaujal najviac. A predovšetkým ide o jeden z veľmi malého množstva filmov, kedy sa postavy správajú veľmi uveriteľne, ako by sa podľa svojich charakterov správali aj v skutočnosti. Mal som pocit, ako by som sa pozeral na smutnú fresku niekoľkých životov (btw zachyteného výbornou kamerou) a nie na film, ktorý napísal scenárista - možno kvôli bezchybným hereckým výkonom (Norton je skvelý, ale toto je podľa mňa film P.S.Hoffmana), možno kvôli výborne napísaným postavám, možno kvôli scénam, ktoré sú prekvapujúco reálne. V zhrnutí ide o emocionálnu pecku, ktorá sa viac preciťuje, ako pozerá. 10/10 ()

Wolvie

Spike Lee zase jednou poukazuje na problémy americké společnosti.Naslouchejte pozorně a těžko odejdete nepoznamenaní! ()

mourinho

Zamaskováno je to fakt skvěle, to tedy musím uznat. Špičkový herecký ansábl podporován výbornou režií skrývají dějovou prázdnotu tak dokonale, že jsem chvíli uvažoval i o čtyřech hvězdičkách. Ale opravdu jen chvíli. Posledních 24 hodin svobody drogového dealera, kterého boží mlýny konečně semlely, je totiž vykresleno formou, která jakoby ho před divákem snad ještě omlouvala. Ke své smůle však u mě režisér Spike Lee nenarazil na úrodnou půdu a protože nic dalšího smysluplného jsem ve scénáři neobjevil, hodnotím tento ambiciózní snímek i přes počáteční klam spíše s rozpaky. ()

zuzanocka

Tento film ma zaujal tak ako dávno žiaden film :). Montyho rozlúčka so slobodou - potom už len 7 rokov vo väzení..(?) Edward Norton sa vynikajúco zhostil úlohy niekdajšieho dílera.. Perfektný koniec, ktorý som naozaj nečakala ;) ()

Shredo

Neskutočne ťažko budem hľadať slová, čo by opísali alebo aspoň sa priblížili tomu, čo som práve zhliadol. Dlho som tento film odkladal, no budem sa snažiť byť presný a stručný. Výber hercov a ich predvedené herecké výkony sa blížia k dokonalosti. Tie emócie, tá dráma, tá beznádej a spytovanie si vlastného svedomia - možno čo sa drámy týka mi to v istom zmysle pripomínalo Kult hákového kríža. Film tak nabitý dejom, že koniec mi pripadal až moc narýchlo osekaný (kvôli času určite), no ja by som si kľudne vedel predstaviť pokračovanie a prial si, aby na výkon trestu nastúpil a my sme sa ešte viac ponorili do samotnej psychológie hlavnej postavy. ()

yvona

Skvělé vizuální zpracování, kamera, hudba, herci to dávají naplno. Vůbec se mi nechce věřit, že film je 13 let starý. Není v něm ani jediná minuta zbytečná. ()

MickeyStuma

Velice zajímavý snímek, který má myšlenku, depresivní atmosféru a roušku vlastenectví. Norton se tu vytáhl a předvedl vskutku svůj asi nejlepší fenomenální výkon. Jeho monolog jakoby všem mluvil do duše. Vývoj všeho je velmi nejistý a tak tím budí v divákovi zvědavost, co se bude dít dál. Málo takových filmů. ()

GOREGASM

Další Joint od Spikea Leeho, který svou dramatickou naléhavostí, nebojácnou kontroverzností a autorskou neústupností nadchne zejména náročného diváka, který rád zkoumá mnohdy velmi tenkou hranici mezi dobrem a zlem, respektive co vede dobré lidi k tomu, aby konali ne úplně dobré činy. Spike Lee se vše rozhodl vzít za úplně jiný konec, než jsme pod vlivem příběhových archetypů zvyklí, tzn. vpouští nás ve vší nevědomostí do života drogového dealera, Montyho Brogana, až ve fázi kdy se mladý a stále ještě perspektivní muž psychicky srovnává se sedmiletým trestem, k němuž má následující den nastoupit. Sympatie vůči postavě Brogana nechává Lee na divákovi, jinými slovy mistrně vyvažuje portrét člověka, který je milujícím synem, partnerem a kamarádem, ovšem svůj blahobyt čerpá z neštěstí druhých. V rukou Spikea Leeho nebude žádné téma černobílé. 100% P.S. Brilantní herecké výkony všech zúčastněných a depresivní génius, Terence Blanchard, finalizují můj verdikt. ()

Evander

25. hodina je výborně zahraným filmem, po stránce příběhu je však mírně řečeno prazvláštní, skoro podezírám Davida Lynche, že se podílel na scénáři. 65% ()

Rathalos

Edward Norton je bez pochyb skvely herec,o tom zbytocne diskutovat,ale tato drama ma doslovne nudila,nemalo to stavu,strasne vela sa keca a to je vsetko,skoda,cakal som nieco lepsie,s vacsou energiou a iskrou...:-) ()

Merggie

Pekný príbeh o poslednom dni na slobode. Na obyčajný film by to celkom stačilo. Spike Lee sa však neuspokojil a napchal do svojej minutáže aj kontroverzný monológ, či "takmervzťah". Tým pádom sú silné momenty občas oslabované na prvý pohľad nepotrebným materiálom. Celým filmom sa nesie hmlisto naznačená spomienka na 11.september. Chcel Spike natočiť film o spoločnosti alebo o konkrétnom človeku? Ak zamýšľal fúziu týchto fenoménov, vyšlo mu to takmer dokonale. Už na prvý pohľad zaujímavé dielko končí ako sen a nám ostáva len hádať, či bol skutočný. Ide o film, ktorý stojí za to, ale nebude sa páčiť každému. ()

pravo

Film je to naozaj veľmi dobrý a vtiahne človeka do deja, ale mám zopár vecí, ktoré mi dosť vadili. V prvom rade je postava Montyho prezentovaná ako drogový díler a v kontraste s tým ako dobrý človek, ale ja osobne mám problém oddeliť tieto dve súčasti jednej osoby a preto som osud Montyho neprežíval nijako dramaticky, ale dokonca som si myslel, že dostal čo si zaslúži. Ďalšou vecou, čo ma hodne zarazila, bola snaha vykresliť väzenie ako absolútne zlo, ktoré si hlavný hrdina ani nezaslúži. Chápem, že filmy tzv. kultúrneho západu kritizujú drastické tresty za drogy v ázijských štátoch, ale toto je troška prehnané. Podľa tohto filmu by drogový díleri mali dostať tak maximálne verejnoprospešné práce. Napriek týmto výhradám k výpovednej hodnote filmu, tak film ma počas celej svojej minutáže nenudil a bolo to naozaj skvele zahrané. Že mnoho kritiky a aj tak vysoké hodnotenie? Tak sa pozrite čo v tomto filme stvára Edward Norton, vypočujte si monológ u zrkadla, zabavte sa na diskotéke a požiadajte najlepšieho kamaráta, aby vám rozmlátil... . ()

Blaogranas

Přiznám se, že první polovina filmu mě nijak nenadchla a nepotěšil mě ani závěr, kdy člověk vlastně ani neví, jak to dopadlo. Kladný body však 25. hodina dostává za Eda Nortona a hlavně jeho one man show na záchodě, tento výstup byl fakt hustej. Celkově je to ale pro mě jenom lehce nadprůměrnej film. ()

Shona

Ne, ne a ne! Já prostě jen za ty herecké výkony v čele s vynikajícím Nortonem víc jak 3* nedám. V okamžiku, kdy se Monty dozví, že mu zbývá poslední den před nástupem do ,,lochu" si říkám - teď se to rozjede, ale bohužel. S hledáním síly tohoto filmu v dialozích by mi přetěžce pomáhal i samotný pan Holmes. Závěr filmu plácající se za každou cenu v kýči a patosu taky nebyl to pravé ořechové. ()

asentra

Nešlo jenom o loučení se se svobodou odsouzeného dealera, šlo o to, jak smutné, nenaplněné a tragické osudy prožívá každý z nás. Nesmělý zakřiknutý lehce naivní učitel, makléřská hvězda, ex-alkoholický otec nebo flirtující šestnácka. A prokáže nám osud službu, když nás vyhodí na mráz? ()

cerbygerby

Tak od tohohle filmu jsem tedy čekal víc, už jen že tam hrál můj oblíbenec Edward Norton.... ale celý film jsem čekal na něco co nepřišlo, snad jen na chvíli se objevil záblesk nějaké akce, kdy šlo o bitku, jak v klubu, tak pod mostem, ale bylo to opravdu málo na dvouhodinový film..takže mé hodnocení bude podprůměrné vzhledem k očekávání jen 2* ()

TommyGun89

Asi pěti minutová scéna "Eda" Nortona na hajzlíku u zrcadla, mě zvedla ze židle - nikdy jsem lepší filmovou scénku neviděl:)) ()