Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

Saxos

Nejsem nadšen, dost jsem se ztrácel a tápal. U hororu neočekávám a ani nehledám žádnou logiku. Pustím syna na oslavičku, nacpu mu 13ti letou sestru, kterou má vzít sebou. Mlaďas se zhulí trávou, a když jeho sestra má nečekanou alergickou reakci, tak jí posadí do auta a pálí to stodvacítkou po okresní silničce do nemocnice. To, že nikoho nenapadlo zavolat záchranku, nebo že s ním nikdo nejel, je trochu divné. Dobrá došlo k nehodě, v šoku přijede domů a jde si lehnout. Rodiče se samozřejmě ani nepodívají, jak dorazili. Do rána je času dost. Hlavně, že pak mamka řve. O nějakém vyšetřování nehody se nikdo nezmíní, máme tu rychlý pohřeb, k tomu mlaďas zase hulí. Po hodině ničeho pro osvěžení přimotáme trochu spiritismu a začneme vyvolávat duchy. Když vydržíte, bude těžké se rozhodnou komu dát cenu největšího cvoka. Taťkovi flegmoušovi, kterého by možná překvapil jedině jaderný výbuch na zahradě, nebo plechovka benzínu. Dcerce Charlie vypadající, jak panenka Chuckie. Synátorovi, který nějaké geny určitě po mamince zdědil. Nebo fakt mamce - což je asi největší adept. Může být správně i možnost nedávno zemřelé zlé voodoo babičky. A první místo vyhrává … Paimon! Paimon! Paimon! ()

stanyko

Horor to teda nie je. Atmosfera je o napati ale nie o strachu, aj ked s hudobnym doprovodom sa vyborne vyhrali. Urcite by som to preklasifikoval na mysteriozny film. Stopaz zbytocne prepalena, bolo tam skutocne vela vakua a zbytocnych kecov. 30 aj 40 minut by som kludne ubral. Vyber hercov vadil vyslovene. Dcera posobi ako ufo a pritom to nema ziaden vyznam a syn zas vyzera akoby ho adoptovali z krajiny tretieho sveta - vobec sa na rodicov nepodoba, aj ked to hral teda lepsie ako "sestricka". Pre niekoho je to prkotina, ale mne to fakt kazi celkovy dojem z filmu. Slusnych 3* ()

Mikeless

Konečně někdo pochopil, že nestačí do stopáže naházet pár lekaček a máte hotový kvalitní horror. Prvních 90% snímku parádních, ale bohužel závěr mě zklamal a byl zbytečně překombinovaný. Kdyby se závěr pokusili nějak logicky vysvětlit tak klidně bych napálil pět hvězd, takhle za mě 75%. Nicméně jeden z mála kvalitních horrorových snímků za poslední dobu. ()

mouzi

Abych se priznal, tak jsem ten film moc nepochopil, kazdopadne ta znepokojiva atmosfera, kdy opravdu nemate sanci predem neco ocekavat, to je proste pecka, kterou jsem u jinych hororu asi jeste nezazil nebo minimalne pekne dlouho ne. ()

Mersis

Nevím proč, ale tohle je novodobá kopírka The Witch. Průběh filmu byl celkem v pořádku, ale konec po*raný ve stylu The Witch? To jako vážně? Nešlo vymyslet nějaký pořádně kulervoucí konec, aby to završilo celkově povedený průběh filmu? ()

veverysiak

Asi sme sa prepracovali do éry nezrozumiteľných trilerov, to je jedno, do ktorej škatule patria, naposledy to bol tuším akožehoror Mamuša, ale dalo by sa vymenovať oveľa viac takých, ktoré bez autorských vysvetlení a podarených diskusií na internetoch normálny človek nepochopil, nie je to síce potešiteľné, ale v niektorých prípadoch to vyženie kvalitu do výšok nedosiahnuteľných pre drvivú väčšinu inak kvalitných žánroviek, je to paráda s koncertom pre Toni, akurát ma mrzí nedocenený part pre Gabriela, takže 75%. ()

BlackAdder87

Další horor ve stylu Čarodějnice, který 4 z 5 satanistů doporučují, ale pro běžného diváka, je to nuda, místy až nechtěná parodie. Nicméně oproti již zmíněné čarodějnici se to povedlo daleko víc. Když si odmyslíte ono nadpřirozené Mumbo-Jumbo, zůstane vám tady disociativní "rodinka", před kterou by v hrůze prchli i Addamsovi. Takhle nějak si představuji podhoubí budoucích masových vrahů. Slušnou první polovinu, která si buduje atmosféru, bohužel nakonec shodí druhá část, ze které ponejvíc děsí pohled na povislé vnady a údy místních nudistických seniorů. PS: Milly Shapiro si nevypůjčili z panoptika, jak jsem se zprvu domníval, to je jen perfektní práce maskérů. ()

Grázl83

První polovina filmu geniální, nečekal jsem co se bude dít dále a byl napnutej jako struna. Bohužel v druhé polovině se originalita trochu vytrácí a závěr je hodně divnej. Jinak výborná hororová atmosféra, včetně skvělé kamery. Celkově mi to připomíná režii Jamese Wana, a protože se hororový král zaprodal Hollywoodu a začat točit popcornové sračky jako Rychle a zběsile, možná se časem Aster stane novým hororových králem. ()

Terezasch

SPOILER: O te hlave, nedbale pohozene na silnici, se mi bude snad aji zdat. To byl ten nejvetsi hnus z celeho filmu. Ono to nebylo ani tak strasidelne, jako spis znepokojive nechutne. ()

Lily.Rush

Narazila jsem na něj náhodou, ale vůbec nelituji. V Hereditary je pro mě zase něco malinko jinak. Musím říct, že mě to od samého začátku dokonale paralyzovalo na zadku, po dlouhé době jsem neměla nejmenší tušení, co bude následovat. Nebo spíš jsem si to nechtěla přiznat. Milly Shapiro je odpudivost sama (vím, že za to nemůže), přece z nějakého důvodu si ji ale pro tuhle úlohu vybrali. Výkon Toni je nadmíru věrohodný, vážně jsem cítila s ní, když začala vřeštět po hrůzném nálezu na zadním sedadle. Ale nemile mě rozladilo, jak rychle se z toho deliria ztráty oklepala. Plíživý postup děje vám dává možnosti, o jakých se vám ani nesnilo, ale celé to jde do kopru. Moc mě ten konec zklamal, nějak jsem se v tom i začala ztrácet nebo co. Každopádně jako celek mě film mile překvapil. Děsil a znechucoval a překvapoval. A to já ráda :-D ()

nuwer

Bože, co to zase bylo ... jednu * dávám proto, že jsem měla vysoká očekávání a dostala jsem jen nudu, strašnou a dlouhou nudu. ()

moriero

No, tak to byl vážně oříšek. Bezesporu herecký koncert Toni Collette. A vlastně celého rodinného trojlístku. Ta holčička je kapitola sama pro sebe. Odpudivá zrůdička PŘED i PO. Což se vlastně do snímku náramně hodilo. Atmosféra parádně dusivá, a než se to zvrhlo v žánrovou klasiku, dobře to fungovalo i jako tíživý hutný psycho-horor. A docela se mi to líbilo. Aspoň myslím. ()

metztlimoon

Zaciatok dobry, rozbeh pomaly, sceny menej desive a bez lakaciek. Psychologicky sa to vyvijalo zaujimavo, cabriojazda so stlpom bola asi najsilnejsia. Od toho momentu to slo do s*aciek (sorry not sorry). A ten koniec? Prvoplanova blbina vymyslena asi dakym 10rocnym deckom. Pozadujem vratit vstupne. ()

TesterX

Urcite originalne natoceny snimek, ktery kazdou sekundou boduje atmosferou a vyvolava otazky, co se vlastne deje. O to neprijemne picusovsky konec vam da odpovedi a vy se budete smat... ()

Kozlowski8

Po smrti babičky začnou u Grahamových vyplouvat na povrch dávná děsivá tajemství jejich předků... Vcelku solidní atmosféra, ale té duchařiny bylo na mne - hlavně v závěru - až moc. 45%. ()

Willynka

Hereditary by se dalo označit jako Rosemary má děťátko pro nové tisíciletí, protože je to stejně osobité, dobře napsané a zahrané a do poslední chvíle nevíte, na čem ohledně celého mystična vlastně jste. Těch několik drastických záběru působí i přes celkovou tísnivou atmosféru jako rána kladivem, nakolik dobře zpracované, co se týče pozice v ději, jsou. I když bych si závěrečnou pointu uměla představit daleko propracovanější a žánrově neokoukanější, tak se rozhodně jedná o top hororový zážitek, který se objeví jednou za několik let. ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit