Děsivé dědictví

• USA Hereditary (více)

Duffman 97

Tohle byl silný zážitek.Konečně pořádný horor, který nepotřebuje laciné lekačky ála Annabelle a přesto jde o nejlepší horor za posledních několik let.Skvělé herecké výkony v čele s výbornou Toni Colette a mrazivá, depresivní atmosféra.100% ()

space weaver

Hereditary je jeden z nejlepších mysteriozních hororů, co jsem za posledních pár let viděl. Ari Aster je vskutku nápaditý a ví jak diváka vyděsit sofistikovanou psychologií děje. Toni Collette zde předvádí snad životní výkon v roli matky, která zažije nezáviděníhodné utrpení. Výborný film! ()

TheAnimalOne

Nejsem žádný hororový expert jako všemi milovaný Psychor a zřejmě proto jsem nepochopil co chtěl tímto filmem pan autor říci...první půlka celkem fajn, následně to však šlo do kytek a ke konci jsem si už jen říkal co se děje, chci konec prosím. ()

patho666

Veľká škoda že sa to až do konca neudržalo v tom poriadne hustom atmosférickým psycho pekle. Nebyť záverečnej pasáže ktorá to z neznámych príčin posunula do klasickej horor klišé roviny je to jasná 5. ()

Figuto

Takhle prosím ano. Není to vlastně nic nového, ale po vládě všech těch conjuringů se tady na to jde trochu jinak, zejména co se budování atmosféry a mystična týče a ve výsledku je to nářez jako prase! Užil jsem si. Mimořádné. ()

Meraxes

Veľmi netradične komponovaná duchárina vsádzajúca na pomalé budovanie atmosféry a narušených vzťahov. Je surrealistická svojím pojatím, obsahujúca všadeprítomné modely interiérov a rôznych situácii stelesňujúcich realitu, či exteriéry budiace dojem modelu. Narušenosť vzťahov sa dôsledkom viacerých udalostí neustále prehlbuje a dovedie postavy na pokraji zrútenia k neuváženým a nezvratným rozhodnutiam. O čo je prvá polka pomalšia (a to je fakt dosť, trochu moc aj na mňa a to ja to mám takto rád), o to intenzívnejšiu hororovú koncovku, ktorá zamrazí svojou hrôzou aj zvrátenosťou, Hereditary má. K tomu je to naozaj fantasticky zahrané a vďaka psychickému rozpoloženiu postáv sú všetky ich kroky uveriteľné, čo je v rámci žánru nevídané. Atmosféra, narušenosť až zvrátenosť tohto filmu sú parádne a sú tým, prečo mám Asterovu tvorbu tak rád. Ale napriek tomu, že Hereditary má všetko preto, aby bolo mojím obľúbeným filmom, akosi som si k nemu na rozdiel od Asterovho neskoršieho Midsommaru nenašiel cestu a to ani po viacerých pozretiach. Asi mi postavy neboli dosť sympatické aby som sa do nich dostatočne vcítil alebo som len nebol v správnom rozpoložení, ale nadšenie Hereditary nezanechalo. 4* 85% ()

Stanislaff

Toni Colette mám rád, ale ten film, který někdo inzeruje jako horror pro náročnějšího diváka, je hrozná pizdovina, jakou jsem dlouho neviděl. Náboženské blouznění kdesi v zakleté piheli, kde lišky dávají dobrou noc a kde místní mládež chodí do střední vypatlané. Nikdy více. Škoda dvou hodin času. ()

Nellaron

Síce neviem, kde našli herečku Milly Shapiro, ale fakt mi to dievča naháňalo strach. Keby som ju stretol niekde v tmavej uličke, asi sa poseriem. Aj vďaka nej ma tento horor oslovil. Škoda len toho konca, prišiel mi paradoxne smiešny. ()

cmeldova odpad!

Bože můj. 2 hodiny v prdeli. Po příjemně napínavém začátku, kde se pomaličku divák láká, přijde studená sprcha se záběry z Béčkových hovadin. Na konci obrovské zklamání a v hlavě otázky, kdo to proboha může hodnotit kladně. Chápu, že filmů je obecně přebytek a příčky kvality se v tom ztrácejí, i vzhledem k tomu, že lidi koukají na filmy ve velkém. Nicméně když taková hovadina je zhodnocena na 67%, pak už se opravdu hodnocení nedá věřit ani za mák a tvůrci, kteří by si před 20-30 lety neškrtli kvůli braku, teď vydělávají hordu peněz i za brak 🤦takový film bez závěru pro mě nemá žádnou hodnotu ()

ElleElie

SPOILER Co na to říct… Bába umře, dcera umře, babu někdo vykopal, máma se stane medium, syn se zblázní, mama se zblázní, táta je jediný při smyslech, táta uhoří, máma je dcera, máma (dcera) lítá po stropě, syn najde oltář, máma se podřeže, syn skočí z okna, syn je dcera, syn je Paimon, uctíváme Paimona, bába bez hlavy, dcera bez hlavy a zbytek kultu jede nahatý orgie. Konec. Nemám slov… asi jen ztráta času. Sledováno na doporučení, asi už na doporučení nedám. ()

Noosal

Děsivé dědictví je dost možná tím nejlepším hororem, který jsem zatím měl tu čest vidět. Celý film je opravdu nepřijemný na koukání, všechny postavy působí hrozným a zanedbaným dojmem a jde strach a špatný pocit jen z jejich výrazů. Celý film má na horor opravdu pomalé tempo a je dost dlouhý, což mi ale vůbec nevadilo, protože atmosfera by se tu dala krájet a ani akčnější a více gore druhá polovina film neschazuje a perfektně do celého filmu sedí. Musím říct že tak nepříjemný pocit jsem ještě u žádného hororu neměl. Děsivé dědictví ukazuje, že dobré horory pořád vznikají. ()

gggggg

Do detailov veľmi pekne prepracovaný psychologický horor, ktorý bol na mňa až moc prekombinovaný, ale dej nebol až taký predvídateľný. Vo filme sa pekne stupňovala atmosféra a to aj napriek tomu, že scény a tempo deja boli pomalé. Osobne ma sklamal záver, ktorý bol až moc pritiahnutý za vlasy. ()

Marssellitta odpad!

Otrasné niečo ... vráťte mi niekto, prosím, 2 hodiny stratené týmto brakom... a vôbec, mohlo to mať hodinu, sa to naťahovalo jak sopel ... a vlastne, ani tú hodinu to nemuselo mať, tento film ani nemusel uzrieť svetlo sveta :D priam ma vytáčal .... ()

Pollini

Tak nejdřív, toto není film pro každého, včetně fandů hororu. Mě ovšem každou chvíli spadla čelist z originálního scénáře. Hudba, kde jsem neslyšela jediné vrznuti skřípavých smyčců, mě vyděsila k smrti. Vynikající kamera!! Ten film mě pohltil, nemohla jsem se odtrhnout. Herecké výkony byly pozoruhodně opravdové. Tak si představuju normální lidské reakce na hrůzu, ne že se stojí s otevřenou pusou, jen s překvapivým výrazem a křikem v nevhodnou chvíli.  A teď ta příšerná syrová hrůza z toho, co se tam děje. Děkovala jsem nebesům, že se nedívám za tmy, dost mě to vyděsilo i v poledne. Neotřelé, originální, bez klišé, prudce zajímavý, musím připomenout tu skvělou kameru .  Normálně mi ten film uvízl v hlavě, pořád nad ním přemýšlím. Doporučení na sobotní večer, ale riskujeme noční můry. ()

SirErLeerdan

Velmi sirové. Dlouho jsem neviděl film, který by tak perfektně ukazoval postupující šílenství postav. To je prostě bomba. Některé zvraty mi otevřeli pusu dokořán. Musím říct, že herecké výkony "mamči" a "synáčka" mě teda opravdu nadchli, to bylo tak hnusně nepříjemné, že jsem jim věřil úplně všechno.  Trošku strhávám procenta za malé díry ve scénáři a tu "škaredou" holčičku, co měla dostat buď více prostoru vyhrát si s postavou nebo tam měla být úplně jinak koncipována někým jiným. I tak ale velmi kvalitní psycho-hororový počin, který mě po srágorách typu Mluv se mnou a podobných vychvalovaných lejnách velice překvapil a podle mě si zaslouží větší hodnocení. Málokdy dávám hororu víc,  jak 4 hvězdy,  ale tenhle film si to(jenom těsně) zaslouží. Za mě silných 81% ()

Indie Doctor Strange je hit

Indie Doctor Strange je hit