Reklama

Reklama

Talisman

(TV film)
všechny plakáty
Komedie / Krátkometrážní
Československo, 1968, 22 min

Obsahy(1)

Bývalý kasař (J. Sovák) žije řádným životem, s manželkou a nedávno narozeným synem, když ho navštíví jeho dávní kumpáni. Přesvědčí ho lží, aby udělal kasu, v níž mají být ukryty kompromitující fotky jeho někdejší přítelkyně, která je obětí vyděrače. Kasař jde na „lup“ i s miminkem, neboť jeho žena musela zrovna odjet. Kasu otevře, ale místo fotek najde jen peníze. Zjistí, že byl podveden. Jeho kumpáni jsou vzápětí i s penězi dopadeni, on má ale výborné alibi… (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Tři kasaři a nemluvně aneb "Lojzíčku, už nám to hoří!" Jiří Sovák v takové roli nemohl být jiný než perfektní a je proto docela škoda, že Talisman není o trochu delší. Takhle sice vznikla příjemná jednohubka, ale nic víc. ()

sator 

všechny recenze uživatele

Přestaneš čůrat, nebo ti utrhnu lulánka.... Na motivy povídky publicisty Damona Ryunyona (1980-1946) napsal František Jezdínský. ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Televizní povídka na klasické kasařské téma se známým dějovým motivem, tentokrát však humoristickým dojmem ozvláštněná malým dítětem. Přínos tohoto počinu je jen trochu diváky pobavit jednoduchostí a lidskostí ohledně dětí. Jiří Sovák jako obvykle nezklame, avšak chudý scénář mu moc vyniknout šanci nedává. I přesto se snažil, co mu možnosti dovolili. “Policajt a není blbej.” Tak nádherně už tuto větu nikdo pronese. ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Těžkosti Chicagského kasaře, aneb když jdete vyloupit trezor, tak jedině s miminem v náručí. Zajímalo by mě, jestli je povídková předloha nabitá chytrými dialogy. Námět by si o to přímo říkal, ale v československé adaptaci by si Sovák vystačil sám. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Na motivy povídky publicisty Damona Ryunyona (1980–1946) napsal František Jezdínský. (sator)

Reklama

Reklama