Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

dudo24

Nechápem to nízke hodnotenie. Drsná dynamická jazda nabitá palebnou akciou a bitkami. Jednoznačne kvantitatívne prevyšovala streľba, výbuchy a krv nad príbehom, ale tento pomer veľmi dobre sedel. Dobrý herci a podľa mňa veľmi kvalitný koniec. Realistické, nerealistické, logické, nelogické – bola to pecka. ()

PamelaJJK

Za mě spokojenost. Markovi Wahlbergovi role sedla. John Malkovich byl OK, škoda jen, že v příběhu tolik nefiguroval. Laura Cohan mě extra nepřesvědčila, ale nevadila mi. Ostatní tak nějak standard. Trochu mi vadil střih akčních scén, ale ne nijak extrémně. Hudba dobrá, stopáž akorát. 22. míle odsýpá jak má, žádná hluchá místa. Shrnuto - Nechybělo moc a mohlo to být za plný počet... Ale i tak vynikající akční jízda. ()

Mamutol

Extrémně rychlé střihy v akčních scénách působí jako ryzí amatérismus, protože asi nebylo moc peněz. Na agenta Bournea, kde tohle bylo hojně využito, to tedy nemá ani zdaleka. Iko Uwais si tady střihnul po čtyřech letech takový nudný Zátah 3, který se ovšem moc nepovedl. ()

megajalec

Zbesilé tempo, miestami brutálne drsná akcia a tomu zodpovedajúce hlášky. Scenár alebo príbeh sú však slabšie, miestami dosť rozhárané. Potom aj záverečná pointa nemá taký efekt, teda presnejšie pre mňa slabý. ()

jack_scott

Dobrý akční film, lehce nadstandardní. Fajn příběh o pomstě prostřednictvím trojitého agenta legendárního Iko Uwaise, který předvedl šestihvězdičkovou scénu na ošetřovně, a čtyřhvězdičkovou v domě ala první Raid.  Wahlberga jsem nikdy rád neměl, ale přetrpět jde. Skvělý je John Malkovich v menší roli vedoucího agentů. Celé myšlenka těch tajných agentů mimo službu je bohužel nedotažená. Filmu dojde koncem dech, a honí se tetadlo, které odlétá z polního letiště, o kterém ví jen boss padouchů - aniž by to řekl všem svým podřízeným? WTF? O vypuštěné scéně, která mohla být super, kde Iko Uwais přebere letadlo, ani nemluvě. Naopak tam zcela zbytečně plýtvají stopáží i rozpočtem na Berijev A-50 - což mohlo být fakt dobré, ale vlastně je tam úplně navíc. 65% ( z toho 25% za Iko Uwaise). ()

argo.smile

Najslabší Berg, moc ukecaný Mark a Iko utopený v neprehľadnom strihu. Nezachránilo to ani rozuzlenie ktoré sa dalo očakávať. Veľmi slabé 2*. ()

Kushina

Tak tohle mi přišlo už hodně přes čáru. Bylo tma tolik elektroniky a technických vymožeností, že jsme si přišel jak ve světě star wars. Příběh jednoduchý a nebýt toho jednoho zvratu na konci, tak bych byl zklamaný. Naštěstí zde bylo hodně akce a střílení, ale Wahlberg mi v téhle roli, kde vyjadřoval jen negativní emoce a pocty a neměl v sobě žádnou lidskost nesedl. Bohužel pro jednou mi také něco nesedlo. 50% ()

veverysiak

Takéto udýchané kúsky ma vonkoncom nebavia, všetci spídujú ako keby udrela posledná hodina, nerozumie im ani vlastný ataman, a my už tobôž nie, hlavne že to strieľa a búcha a jazdí a uteká, takže 20%. ()

Grázl83

Přeplácaný scénář, místy až nesmyslný. Vrthnu do doma, zadrzim zločince a ani jim nedám pouta, podobných stupidit je plno. Střih úděsný, režie průměrná, prostě celkové zpracování špatné, což bych od Berga nečekal. Hlavni hrdina má takové chování, že by ho na hodinu vyrazili. ()

SamGee

Režisér Peter Berg a herec Mark Wahlberg spolu natočil tri úspešné filmy Na život a na smrť, Deepwater Horizon a Deň Patriotov, ktoré sa inšpirovali skutočnými udalosťami. Ich štvrtý film Míľa 22 ponúka čisto fiktívny príbeh. Snímka hovorí o elitnom agentovi (Mark Wahlberg) a jeho tíme, ktorí majú za úlohu bezpečne prepašovať tovar, ktorým je ázijský policajt Li Noor (Iko Uwais). Prenáša citlivé informácie, ktoré by sa mohli dostať do nesprávnych rúk. Počas prepravy policajta si musí tím dávať pozor nielen na neho, ale aj na nepriateľov číhajúcich na každom kroku. Osobne som sklamaný z deja, ktorý sa zameral skôr na akciu ako na príbeh. To spôsobilo, že motivácie postáv boli nepresvedčivé, nezaujímavé a chýbali tam rozšírené dejové linky, ktoré by z môjho pohľadu veľmi pomohli celej snímke. Jedine nečakaný zvrat na konci a brutálne akčné scény zachránili film pred potopením do podpriemernosti. Mark Wahlberg, Lauren Cohanová, Iko Uwais a Ronda Rouseyová podávajú chválitebné výkony počas celej snímky so svojou charizmou a bojovými umeniami. Na druhej strane sa to nedá povedať o Johnovi Malkovichovi a Samovi Medinovi hrajúcich vedľajšie postavy. Ich postavy sú dvojrozmerné a nedokážu ohúriť divákov. Hudba Jeffa Russoa nedodáva zapamätateľné motívy, ktoré sa strácajú vo víre výbuchov a strelieb. Tie boli zvládnuté z technického hľadiska na jednotku. Míľa 22 je typ akčného filmu, ktorý trpí slabým príbehom, avšak dokáže osloviť bežného diváka vďaka drsnému Wahlbergovi, obratnému Uwaisovi, krvavým momentom a explóziam. Ak ste fanúšikmi Wahlberga a Berga, tak ho odporúčam vidieť bez väčších očakávaní. Príbeh: 5/10, Herecké výkony: 6/10, Hudba: 4/10, Celkovo: 5/10. ()

Ace.A.T.L.

Tak Mára Wahlbergů rozhodně neztrácí svůj šmrnc a dokáže se čím dál víc realisticky probojovávat svojí úlohou. Tady v tom filmu nejde ani tak o průlomovou myšlenku děje, jako spíš o parádní akci Ono těžko může někdo vymyslet něco novýho, když se v globálu vyplácaly všechny novinky už dřív a svět nic jinýho nepřináší. Tak jde spíš o to, aby se na nějakou myšlenku natočil kvalitní film. A tady se to povedlo. Akce je super, Lauren Cohan očividně nemusí masakrovat jen zombíky, John Malkovich dokáže hodně i poziční rolí a jako celek to je super. Pokud jst divák, co potřebuje od každýho filmu BOOM děj, myšlenku a něco, co příběhem ohromí, tak tady to nenajdete. Ale pokud jste divák, kterej z logickýho hlediska, neřeší nutnost průlomu v ději a chce si užít akci, tak tad to najdete. Za mě 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

notozjano

Docela se divím, že tu není v červených. Film má slušné tempo, akční scény jsou fajn a Iko Uwais předvádí bitky, jaké jsou k mání v Zátahu, mohly být teda malinko přehlednější, ale to příčítám faktu, že zde se na nich nepodílel stejný choreograf, mimojiné i Uwaisův mistr Yayan Ruhian. No a na závěr celkem slušné rozuzlení, které mě osobně překvapilo. ()

belinko

Nemôžem si pomôcť. Bolo to fajn a od začiatku vlastne človek cítil, že to skončí nejak inak (linkou toho pojednávania). Avšak celý film si vraví, že to tak skončiť nemôže, lebo by to bolo moc kruté na hollywoodske pomery.. no a potom to skončí.. ()

aannemer

Trapná překombinovaná tupárna, kde nejde o nic jiného, jestli jsou lepší agenti US nebo Ruska. Tentokrát ti ruští své americké "kolegy" nakonec solidně vypekli. ()

PatrikP4

Rozhodně jsem viděl větší kraviny než je tohle... Vůbec netuším jestli jsem čekal vůbec něco lepšího... Zápletka nebo aspoň její konec byl celkem zajímavý a nečekaný... ()

RomaS

"Je to divná hra, ale dobře, hraju dál. Výhoda domácího hřiště. Máte větší tým. Díky podpoře zkorumpované vlády ochotné pozabíjet nevinný lidi, máte neomezený zdroje. K tomu navíc jednotky, který jsme pro vás vyškolili a připravili. Máte absolutně středověký morální kompas a odpornou žízeň po krvi za kterou vás právo nepotrestá, protože nejednáte v rámci právního řádu. Jste chaos! Ale víte co? Já jsem ještě o něco horší!" ()