Smrt z vesmíru (S03E08) (epizoda)

• Německo

Tod aus dem All

Krimi

Německo, 1999, 1 h 29 min

• MikeCool

TV-film. Celkově slabší seriál se slaboučkými krimi díly. Obtloustlý mamiňáček Ben, řeší vraždy společně se svojí blízkou spolupracovnicí a někdy i za pomoci Benovy "vtipné" matky. Jak říkám, když dojde na humor, je to až trapně tragické a nepříliš sympatické. Prostě kriminálka pro starší věkovou kategorii, která tyto "slátaninky" má ráda a já jím to neberu. Každý máme hold svůj názor. Já si pamatuji, že jsem se na toto vždy díval s babičkou, ještě když jsem byl malý děcko. V tu dobu se mi to i líbilo, ale bylo to tím, že v té době mi každý cpal samé pohádky apod. No a tak jsem se vždy u babičky díval na kriminálky, abych věděl, že život není jenom pohádka.(12.11.2012)

50% - Pro mě jsou na tom všichni Big Beni přibližně stejně. Průměrná podívaná, televizní seriálo-filmy, které jsem dříve v pátek na primě sledoval...(10.10.2007)

Týpek si na posvátném keltském místě poblíž Bad Tölzu dá dvě éčka, zapije to litrem vína a ráno se probudí na obětním kameni spolu s obětí a s příběhem, že ho v noci unesli mimozemšťani, povozili ho v korábu a na závěr ho položili na šutr. To se ale Benovi nezdá a zrovna, když jeho máma zoufá, že letos měla míň zákazníků, tak se k ní nakvartýrují ezoterici z celého Německa a z Bad Tölzu se rázem stává město, kde se objevili mimozemšťani. Škoda, že vyšetřování je poměrně nuda, protože závěr s domnělým mimozemšťanem je vysloveně do blázince.(1.10.2017)

Seriál má občas hloupější a nudné dialogy. Ale stejně se na něj rád dívám. V tomhle díle mě zaujalo, jak zcela nulový zájem mají o své Kelty.(10.3.2012)

Povedený německý seriál seriál, od kterého nelze čekat styl Horácia, Mac Taylora či Grissoma z amerických bratříčků Kriminálek od Jerry Bruckheimera. Detektivní pátrání je zde spojeno s komickými figurkami mezi něž patří hlavní představitel Big Bena,jeho maminka, prelát, policista Feifer či stavitel. Režie i scénáře jsou v některých dílech nadprůměrné jinde nevybočují z průměru. Nebýt Ottfrieda Fischera asi by mě seriál tolik nenadchl. Tento herec spolu s ostatními vnáší do seriálu své osobité charisma, které nelze opomenout.(8.2.2012)