Reklama

Reklama

Divoký mustang

  • USA The Mustang (více)
Trailer 2

Roman Coleman sedí již dvanáct let ve vězení kvůli tomu, že brutálně zmlátil svou partnerku, která při tomto útoku utrpěla trvalé poškození mozku. Je si vědom své vznětlivé povahy a násilnických sklonů, a proto se brání jakékoliv snaze vrátit se zpět do společnosti a začlenit se. Při vězeňských pracích na venkovním prostranství je Roman zařazen do rehabilitačního programu vedeného rančerem Mylesem, který vězňům přiděluje výcvik divokých mustangů. Každému vězni v programu je přidělen konkrétní kůň k výcviku. Roman musí výcvik dokončit během dvanácti týdnů, protože poté bude jeho kůň prodán v aukci. Zpočátku má s výcvikem mustanga problémy, ale pod vedením Henryho, což je vězeň považovaný za nejlepšího trenéra koní, začíná dělat pokroky. Postupem času se Roman s koněm, kterého pojmenuje Markýz, sblíží a spřátelí se s Henrym. Henryho však později zavraždí Romanův spoluvězeň Dan. Roman se Danovi pomstí tak, že ho málem uškrtí. Nestačí svůj čin dokonat, protože je roztrhne vězeňská stráž. Přichází den, kdy se koná dražba, na kterou Roman pozval svou těhotnou dceru Marthu v naději, že se jeho vztah s ní zlepší. Zatímco Roman předvádí Markýzu dražitelům, je celý nesvůj, protože si všimne, že Martha není mezi diváky. Tato jeho roztržitost způsobí velký problém, protože se dost nevěnuje Markýzovi, a ten se kvůli nízko letícímu vrtulníku splaší, Romana shodí, ošklivě kopne do obličeje a málem ho ušlape. Ostatním spoluvězňům se nakonec podaří Markýze uklidnit. Krátce poté se Roman od Mylese dozví, že Markýz byl označen jako nevycvičitelný a že bude utracen... (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (36)

sator 

všechny recenze uživatele

Člověk a kůň to dává smysl..Viděla jsem, jak se realita muže rozsypala poté co byl ponížen a vyděšen koněm a všechny ty různé emoce, které vypadají, že jsou zabalené. Je to hodně o řeči těla. Nejsou žádná slova, není soud. Jsou to jen dvě stvoření, která se snaží vymyslet způsob, jak vycházet, budovat si důvěru a respekt. Bylo krásné být toho svědkem.Řekla režisérka k filmu který je o příběhu Romana Colemana (Matthias Schoenaerts), násilného, impulzivního, vraha odsouzeného, ​​který má šanci účastnit se rehabilitačního terapeutického programu, který zahrnuje trénink divokých mustangů. ()

Cinematrix 

všechny recenze uživatele

Tohle jako režírovala ženská a ještě k tomu spolupracovala na scénáři? Holt, kdo umi, umí a já na to čuměl s otevřenou pusou. Bál jsem se, že to bude zbytečně přeslazené, ale hned první seznámení trestance s mustangem mě vyvedlo z omylu. Ještě jsem totiž nikdy neviděl, aby se někdo s koněm boxoval. Takovou bitku bych očekával spíš s klokanem, ale ten v tom nehrál. Potěšilo mě i to, že děj není vůbec předvídatelný, a když už jsem si myslel, že vím, jak to dopadne, tak to tak samozřejmě vůbec nedopadlo a nakonec jsem byl rád, že to dopadlo, jak to dopadlo a né tak, jak mě původně napadlo, protože to, co mě napadlo, by napadlo akorát ženskou a jsem rád, že Laure de Clermont-Tonnerre to nenapadlo. ()

Reklama

radektejkal 

všechny recenze uživatele

Dosud jsem si myslel, že ke krocení divokých koní se používá buď brutalita nebo odborník, který nejdřív musel zkrotit sám sebe (o tom se ve filmu také hovoří). Že to dokáží i sami v sobě rozporuplní vězni mě překvapilo. Ale zřejmě se to daří, zvíře a vězeň, jdou k sobě možná stejně jako zvíře a nemocný. Na druhé straně o terapeutické moci zvířat, a především koňů, jsem nikdy nepochyboval. V autorském snímku Laury de Clermont-Tonnerre je patrná ženská ruka, která vede misantropa Romana prostřednictvím zvířete zpět do lidské společnosti. Na manželku, kterou kdysi brutálně znehybnil, navazuje po dlouhých letech dcera, díky níž dokončuje svou cestu zpět: Prázdnota, Zvíře, Člověk. ()

DwayneJohnson 

všechny recenze uživatele

Vůbec nemám rád Matthiase, ale tady mě to ani v nejmenším nevadilo a fakt, že jdu nakonec do plných je spíš pocit, než objektivní kvalita. Prostě to tam na konci zůstalo a nejde s tím nic dělat. Solidní příběh, takovej normální, výborná hudba a závěrečný titulky, to už byla jen taková třešínka na tomhle jinak dost hořkým filmu. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Chlapík sa dostane do basy a keďže je to na dosť dlho a žena ho už nechce, skúša to aspoň na koňa. Ale nemá s ním nervy. Na úbohé zviera kričí dokonca viac ako na svoju o chvíľu bývalú manželku a to je už čo povedať, pretože zlé jazyky potvrdili, ako si kvôli nemu do uší nedávala už vatové tampóny, ale rovno zátky od vína. Kôň znamená slobodu a v tomto filme to nie je inak. Len veľmi nejde o slobodu fyzickú. A kto bude mať chuť, môže si v 77. minúte tohto zážitku zaspievať dojímavú americkú hymnu. Všetci tam stoja s rukou na srdci, Indiáni, bieli, nemluvňatá, starci nad hrobom a zdalo sa mi, že aj kone. Jednoznačne slza von. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (5)

  • Velká písmena D.O.C., která mají odsouzení na vězeňské uniformě, je zkratka Department of Corrections. Jde o vládní agenturu zodpovědnou za dohled nad vězni odsouzenými za trestné činy v rámci konkrétní jurisdikce (konkrétního státu). (sator)
  • „Člověk a kůň, to dává smysl. Viděla jsem, jak se realita muže rozsypala poté, co byl ponížen a vyděšen koněm a všechny ty různé emoce, které vypadají, že jsou zabalené. Je to hodně o řeči těla. Nejsou žádná slova, není soud. Jsou to jen dvě stvoření, která se snaží vymyslet způsob, jak vycházet, budovat si důvěru a respekt. Bylo krásné být toho svědkem,“ řekla režisérka filmu Laure de Clermont-Tonnerre. (sator)
  • V jedné scéně se Colemanův kamarád sarkasticky odvolává na něj jako na Johna Wayna. Bruce Dern, který se objevil v tomto filmu, se objevil po boku Wayna v The Cowboys (1972) a zavraždil charakterní postavu (Wila Andersena), kterou John Wayne hraje. (sator)

Reklama

Reklama