Roku 1959 se snaží několik přátel vyrovnat s problémy dospělosti, na jejímž prahu zrovna všichni stojí. Edward 'Eddie' Simmons (Steve Guttenberg) se má brzy ženit a jak už to bývá, není si správností svého rozhodnutí příliš jist. Oproti Eddiemu je Laurence 'Shrevie' Schreiber (Daniel Stern) již několik let ženatý, pracuje jako prodavač elektra a s manželkou Beth (Ellen Barkin) právě hledají cestu ven ze své první hluboké manželské krize. Třetí kamarád William 'Billy' Howard (Tim Daly) studuje v New Yorku vysokou školu. Mnohem raději by byl s ženou, s níž čeká dítě, ale ta nechce o svatbě ani slyšet. Studia i práce nechal Timothy 'Fen' Fenwick Jr. (Kevin Bacon) a nyní žije z milosti svého bohatého otce, znuděný a deprimovaný samotou, ve snaze najít opětovanou lásku. Poslední z nich, Robert 'Boogie' Sheftell (Mickey Rourke) nenapravitelný sukničkář a sázkař se snaží sehnat peníze kde se dá, přestože se mu to příliš nedaří. Někdy se smějí, jindy vztekají a nebo perou. Ale nikdy nedají dopustit na své Bistro, kam se vždycky vrací za kamarády, posedět, popovídat, vyslechnout nové historky a klepy, beze strachu, že by tu nikdy nenašli někoho známého. (monolog)

Wolvie

Jeden z nejlepších režisérských debutů.Nádherný film o přátelství ozdobený skvostnými hereckými výkony všech zůčastněných a dodnes jeden z nejlepších Levinsonových filmů.A hlavně strašná pohoda! ()

Rathalos

Reziser Barry Levinson je bezpochyby vyborny,ale komedie mu nejako nejdu,druhy film v tomto zanri od neho s vynikajucim hereckym obsadenim,no opat nuda a absolutne mi to neprislo vtipne,mozno nerozumiem jeho humoru,ale je to urcite mimo mna,cize to zakoncim troma hviezdami,kedze sa dalo na to pozerat...:-) ()

Iriquindae

Hezká (a vkusná) komedie o dospívání, škoda že v tomto tónu jsem už dlouho neviděl nic mladšího dvaceti let :) Atmosférou mi film trochu připomněl Snídaňový klub, ten je podle mého ale ještě lepší. ()

Candid

Velice příjemný pohodový film o obyčejných mladých mužích, kteří prožívají obvyklé strasti života. Musím podotknout, že Mickey Rourke tady byl ještě sakra fešák! ()

Duke90

Krasná herecká sestava v době, kdy ještě všichni teprve čekali na své velké role, ale paradoxně většina z nich předvedla nadmíru přesvědčivé výkony v těchto civilních rolích, což lze nejvíce pozorovat u Mickeyho Rourka a vášnivého sběratele elpíček Daniela Sterna. Nejlépe se ve svých rozhovorech doplňovali pošťuchující se Steve Guttenberg s Paulem Reiserem, který se nikdy nemohl normálně vymáčknout. Nejvíce se teprve rozehříval rebelantský Kevin Bacon. Králem byl ovšem právě zmiňovaný Rourke a vzhledem k tomu, že byl ještě opravdu téměř "neopotřebovaný" si mohl připsat další bod za úsměv využívající v přítomnosti dámské společnosti. Jak ve filmové branži, tak i zde museli všichni aktéři udělat nějaká zásadní rozhodnutí ovlivňující další etapu jejich životů... ()

route60

Klasika která nestárne a ta řada výborných hercú je základem k obří pohodě která z tohoto filmu přímo číši ()

EdwardMovie

Tak toto som nečakal ! Abosutne uveritelný, osobný film so skvelou atmosférou 50siatych rokov, rock n rollom, výborným hereckým obsadením, réžiou ... A to sa jedná o režijný debut! Scenár vybrúsený do najmenšieho detailu. A celkovo tento film ovplýva velmi pohodovou atmosférou, Partia mladych chalanov a ich rozdielne vyhliadky do budúcnosti, v ktorých som sa mnoho krát videl :) ()

CaptainPixel

Marv a gram. desky. Mahony a svatba. Marlboro Man a sazky, Bacon a chlast, devky a holy zadky, tehotenstvi a jeden konkretni bufac aneb propleteny storky o dospivajici parte 20+ kluku aneb "People do not come from swamps, people come from Europe!" ()

Karel_Kuhn

Pro Levinsonův debut mám vyloženě slabost. Podařilo se mu vytvořit neuvěřitelně pohodovu komedii o partě kámošů s každodenníma starostma, ze kterých se jim pokaždé podaří nějak šikovně vybruslit. Perfektní dobové zasazení, casting, nadčasová hudba a několik ikonických scén (fotbalový kvíz, popcornová scénka v kině...) proměnily tuhle pecku v nedoceněný kult. Sice tím nijak nezmění společnost nebo se nepokouší přijít na něco nového, ale zachycuje strašně hezky přátelské pouto mezi lidma a všední okamžiky, které dělají život o něco snesitelnější. Navíc jde o skvělou volbu, co si pustit mezi svátky :-) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis