Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Dánové vedení Bridou a Sigtryggrem zpustoší Winchester. Pomůže jim v tom zrádce Eardwulf. Uhtredovu družinu přepadne Haesten a získá cenné zajatce. (Netflix)

Recenze (4)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Devátá epizoda se celkem slušně vyvíjela k mé spokojenosti, pokud tedy nepočítám kachničku, která už je úplně mimo mísu, a nějaké ty nelogičnosti. Ovšem závěr, to byl zážitek. Scénárista se zřejmě naplno začetl do Cervantese a rozhodl se pro vlastní větrné mlýny. Každopádně se mu povedl dokonalý WTF moment, který mě vcelku otrávil. 3*- ()

Pengs 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Doufám,že desátá epizoda přinese nějaký zvrat,který mě opět připoutá k tomuto seriálu. Začíná to trošku upadat. Brida je blázen a přestává mě bavit. Jako dokážu pochopit,že je král Eduard naštvaný,ale ten útok na konci? To jako vážně? ()

LEATHERFAC 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

SPOJLERY!!! Zatím asi nejslabší díl s nejhloupějším jednáním postav. Eduard se začíná chovat povážlivě nerozumně až pitomě (nesmyslný útok na Winchester na konci dílu). Hesten má v moci Uhtreda - může ho podříznout jako sele, ale místo toho ho jen pověsí hlavou dolů uprostřed lesa hlídaného dvěma strážci a riskuje tak naprosto nesmyslně jeho případné vysvobození - proč proboha? Vždyť to naprosto nedává smysl? Takhle by Hesten nejednal, dle dřívějších činů - je to mazaný darebák. Podříznul by ho hned, neriskoval by takto nesmyslně přežití nejsilnějšího nepřítele, když se ho může snadno a rychle zbavit hned a navždy. Brida se chová jako kunda všech kund, zabíjí nesmyslně všechny živé, je nasraná na celý svět - celá postava začala být jak jednoznačně černobílá, až přestala být uvěřitelná. Třeba V GMT královna Cercei je tak skvělá, protože i když se chová jako kunda, její chování má většinou své důvody a je chytrá a krásná a tak dokáže ukrást naše sympatie. Dobrý záporák musí být vždycky i trochu sympatický a musí v něm zůstat i špetka dobra, aby byl rozporuplný a uvěřitelný zároveň, aby mohl vyvolat naše emoce. Brida měla ze začátku moje sympatie v prvních dílech, protože nebyla jednoznačně zlá. Ve čtvrté sérii už chcete jen aby ji někdo odrovnal a prostě zmizela, stejně jako Skade. Třeba Hesten je sympatický darebák a je fajn, že doposud přežil. Jinak celkově na tomhle seriálu nesedí trochu fakt, že si nevyhranil o kom vlastně je - jestli vypráví příběh z pohledu Vikingů (tak jako seriál Vikingové) nebo je to příběh očima Sasů. Vlastně se to tu míchá, a tak vlastně není komu fandit. Vikingové jsou tu odporní uzurpátoři, kteří přišli jen vraždit, znásilňovat a krást - obyčejní loupežníci a vrahové (těžko považovat za kladnéí hrdiny) a sasové jsou zas hašteřiví, mocichtiví, lakotní intrikánští pámbíčkáři. Uhtredovi nelze fandit v přidání ani k jedné straně. A smrt krále Alfréda seriálu moc neprospěla. Nebyl to zrovna sympaťák, ale měl svoje charisma a vztah s Uhtedem seriál v podstatě táhnul. Eduard takové charisma nemá (narozdíl od jeho sestry) a je to tudíž pro seriál velké mínus. Podobně jako smrt Ragnara ve Viginzích. Tam to byl samozřejmě větší průser - respektive smrt celého seriálu. ()

Galerie (1)

Reklama

Reklama