Reklama

Reklama

Lovec

(seriál)
Trailer
Akční / Drama / Krimi
Itálie, (2018–2021), 26 h 3 min (Minutáž: 50–63 min)

Předloha:

Alfonso Sabella (kniha)

Hrají:

Francesco Montanari, Miriam Dalmazio, David Coco, Paolo Briguglia, Edoardo Pesce, Francesco Foti, Marco Rossetti, Daniela Marra, Alessio Praticò (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(28)

Obsahy(1)

Detektivní seriál se vrací ke skutečným událostem z první poloviny 90. let, kdy se Italská republika ocitla v otevřené válce s mafií. Cosa nostra tehdy utrpěla těžké ztráty po zatčení tří svých šéfů a vzápětí se státní justici pomstila bombovými atentáty na soudce Falconeho a Borsellina, kteří vyšetřování vedli. Ulice Palerma zaplavily kulky, strach a mrtvá těla stejně jako policejní zátahy a neutichající zvuk sirén. Přesto corleonský klan sicilskou metropoli z velké části ovládal a jeho členové vraždili své nepřátele, přátele, policisty, soudce, novináře i obyčejné lidi. Uprostřed této války se ocitá mladý prokurátor, který právě povýšil do speciální protimafijní jednotky. A zatímco se snaží vyznat ve složité změti krvavých vendet a spojenectví, mafiánští bossové upevňují své pozice pro nadcházející válku klanů. Hlavní hrdina se ovšem nespoléhá jen na známé policejní metody a rozhodne se využívat i osvědčená pravidla lovu, kladení pastí a štvaní zvěře, jež se jako kluk naučil na sicilském venkově. Lovecká sezóna uprostřed palermských ulic může začít. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (15)

Aky 

všechny recenze uživatele

Studené, zdlouhavé, s nezajímavými vstupy do soukromí protagonistů a nelogicky působícími retrospektivami do loveckého dětství hlavní postavy, která je sama o sobě nesympatická. Po celou dobu jsem nenarazil na jedinou postavu, která by mi byla příjemná. Navíc vše komplikuje spoléhání autorů na diváckou znalost italských historických jmen a reálií. ()

Hombre8 

všechny recenze uživatele

Za jednoznačně nejsilnější stránku seriálu považuji vynikající casting a masky. Italové maj prostě vypadat jako Italové a ještě lépe Siciliáni. Vše je pak mnohem uvěřitelnější. Narážím třeba na tématicky podobnou Chobotnici s Placidem, který vypadal jako nomenklaturní kádr uprostřed své stranické kariéry. Nikdo mi nevymluví, že právě kvůli tomu byl seriál za minulého režimu, jistě za nemalé devizové prostředky, zakoupen. Prostě se v něm soudruzi viděli. Jistě. Má to řadu hluchých míst a malý švih, ale život už takový je. Kdo je zvyklý u filmu přemýšlet, tak tyhle prostory ocení, bo je využije. Těším se na druhou řadu, která byla ke konci slíbena. Tak snad to autorům vyjde. ()

Reklama

Ironhead 

všechny recenze uživatele

Tak někde mezi třema a čtyřma hvězdičkama. Má to své momenty, ale hlavní hrdina mi úplně nesednul. Navíc tu není v podstatě snad nic, co bychom už v jiných filmech nebo seriálech o mafii doteď neviděli. Při sledování jsem byl ale vlastně povětšinou dost spokojený, jen jsem na ten seriál strašně brzo zapomněl. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Štýlom vyprávania i samotným námetom sa to akoby chce podobať na Narcos. Mafia na jednej strane a na druhej strane prokurátor, vyšetrovateľ, ktorý sa ich snaží chytiť. Rovnako je tu podobnosť, že ide o skutočnú udalosť. No a na druhej strane je tu talianske prostredie, z ktorého už máme pecky ako Gomora a Suburra a ťažko potom neporovnávať. Pri všetkej úcte tu je to dramatické prevedenie trošku nudnejšie. Možno niekomu bude vadiť, že to je aj menej kruté, menej explicitných záberov, mne to až tak neprekážalo. A možno ešte jeden maličký problém - od mafiánov až po vyšetrovateľov tam skoro každý má fúzy a podobné kvádro – no ale taká bola móda a štýl. Ale inak sa dočkáme aj silných momentov na konci niektorých častí a pre mňa je silným obohatením toho, čoho sa o pôsobení kriminálnika Lucu Bagarella nedozviete na talianskej wikipedii, ani celkovo na internete. V závere seriálu ale po jeho zatknutí chýba viac šťavy. Posledné 4 časti sú také suchšie. ()

mira007 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Italský seriál na motivy skutečných vzpomínek A.Sabelly, který jako prokurátor chytal v první polovině devadesátých let po zatčení Toto Riiny nové hlavy cosa nostry. V roce 1993 byl mafií z Corleone v čele L. Bagarellou unesen Giuseppe Di Matteo (11let ), protože jeho otec Santino jeden z vrahů soudce Falconeho začal spolupracovat s policií. Na pozadí této události začíná story Sabelly, který jako mladý prokurátor nastoupil do protimafiánské jednotky aby "lovil" mafiány a pokusil se zachránit uneseného. Silnou stránkou je určitě realističnost ( na úkor akce ) a pro fandy tématu je to hodně výživné vidět, jak opravdu fungují šéfové mafie a jejich protivníci, ale pro většinové diváky má tento seroš pár mínusů ve věcech které zpomalují vyprávění a má to pár nudných zbytečných pasáží: 1) flasbacky do minulosti, ikdyž jsou nakonec i vypointované 2) víc věcí ze soukromí hlavních hrdinů než bylo zdrávo . Na Gomoru to nemá, ale je to skutečnější než Chobotnice. Ve výsledku to byl pro mne nejlepší seriál v týdnu, dle mého gusta. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (2)

  • Postava Saveria Baroneho (Francesco Montanari) je inspirována skutečným soudcem Alfonsem Sabellou. Seriál se pak inspiroval knihou „Cacciatore di mafiosi“, kterou soudce Sabella napsal a vydal v roce 2008. (p.a.douch)
  • V epizodě, odehrávající se v březnu 1994 (viz záběr na noviny o pár minut později), je zhruba v desáté minutě k vidění Volkswagen Polo 3 generace. Již poměrně omšelý. Tento byl ale poprvé představen veřejnosti na autosalonu v Paříži až 7. října téhož roku. (Hombre8)

Reklama

Reklama