Epizody(13)

V Belgii se objeví samozvaný strážce desatera Božích přikázání s děsivou zálibou v mučení. Na stopu se mu pokusí přijít houževnatá detektivka a znavený elitní policista. (Netflix)

M.i.k.e

povedená detektivka, která by se atmosférou mohla klidně měřit se svými severskými sestřičkami. Pro našince je to navíc umocněno neokoukaným prostředím a poměrně sympatickými hrdiny. Ne snad že by klíčový zvrat byl extra překvapivý (respektive nikdy neviděný), ale motivace hlavního padoucha je uvěřitelná (a celkem i pochopitelná) a jako celek funguje 13 geboden velmi slušně...80% ()

helraiser

Slušná temná detektivka která po celou dobu šlape opravdu slušně a diváka opravdu baví, aby si to ve finále neskutečně podělala. Až na závěr ovšem hodně dobrá podívaná, na kterou se kouká opravdu fajn a opravdu baví. ()

DwayneJohnson

Taková trošku lepší verze českého Labyrintu. První půle výborná, pak čím, dál tím horší a konec už balancuje na hraně uvěřitelnosti. Celkově průměr, který ani sám pořádně nevím, jestli doporučit. Van Dijck i Marie Vink herecky výborní. ()

petikacka

Tak tohle tempem předčilo i uspávače hadů. Vydržela jsem až do konce, ale jenom kvůli pointě. Jinak to bylo ze začátku zajímavé, ale postupem doby to začínalo nudit. Ústřední dvojice byla velmi neotřelá,ale ten chudáček spratek ( Peterova dcera) mě tam neskutečně sral a nejradši bych jí dala pár facek ať se vzpamatuje. Celkově je to pro mě slabší průměr. Za mě 70% ()

ShiShinka

Seriál jako takový zajímavý, rozuzlení v podstatě taky, byť pro mne bylo poněkud neuvěřitelné a ještě asi dva díly od odhalení jsem čekala, že to bylo jen nějaké šméčko na diváka.. Nepochopila jsem konec s tou dcerou - nejdřív matka sama navrhuje ústavní léčbu a když ji tam otec teda dopraví, tak je to najednou špatně.. Celkově ten konec mi přišel až zbytečný, mohlo to skončit v hausbotu hlavní dějovou linkou, ty "dozvuky" už mě moc nezajímaly. A proč se ta Vicky nikdy neučeše? Hrozně mě ten její racochejl rozptyloval. ()

• Herec Jeroen Perceval, ktorý v seriáli stvárnil Felixa, už hral veľmi podobnú postavu v seriáli Tabula Rasa (od r. 2017). Je to syn známeho divadelného režiséra Luca Percevala. V zozname hercov je ale uvedený pravdepodobne omylom ako Stefan Perceval. (reinhardt)