Na chudém předměstí mezi metropolí a divočinou platí jen zákon nejsilnějšího. Marcello (Marcello Fonte) zde dělí svůj čas mezi práci v skromném salónu pro psy a láskyplnou péči o dceru (Alida Baldari Calabria). Bohužel do jeho života zasahuje i neurvalý Simoncino (Edoardo Pesce), bývalý boxer a surovec, který terorizuje celé okolí. Drobného a citlivého Marcella k němu poutá nejednoznačný a ponižující vztah. Ve snaze vrátit svému životu důstojnost naplánuje zoufalou pomstu a jeho akce vede k nečekanému výsledku. (CinemArt)

PTuranyi

Jednoduchý príbeh jednoduchého človeka postaveného pred dramatickú voľbu bez veľkej dramatizácie či pátosu. Marcello je Jozef Mak, človek milión, drobný podnikateľ s psím salónom, milujúci psov natoľko, že je ochotný preniknúť do cudzieho domu aby zachránil čivavu z mraziaku, kde ju strčili pri lúpeži jeho kumpáni. Jeho hlavným problémom je Simone, miestny bezkrký gauner terorizujúci celé okolie. Ťažko povedať či ich vzťah je priateľstvo ale si Marcello submisívne kupuje jeho zhovievavosť kokaínom. Isté je, že ho zachráni pred smrťou keď sa ho pokúsia zlikvidovať a odsedí si za neho trest vo väzení. Kvôli Simonovmu vlámaniu do susedného obchodu, z ktorého je obvinený príde o všetkých priateľov. To spolu s väzeňskou skúsenosťou v ňom niečo zlomí a rozhodne sa Simonovi čeliť. Produkcia je dobrá, ale trocha viac dramatizácie by nezaškodilo. Príbeh je podaný celkom obyčajne a Tarantino by ho vedel určite podať s väčšou dávkou farbistosti. Herci sú dobrí a dobre interpretujú použité charaktery. 70% ()

jizvoun

Výborný depresivní příběh z té horší části Itálie. Hlavní hrdina naprostý slizoun, lůzr, ale na druhou stranu opravdu hrdina, kterému jsem celou dobu přál to nejlepší, i když několikrát mě svými rozhodnutími neuvěřitelně nasral. Výborný film. ()

Inspa

To jsem se zas jednou řídil hodnocením na ČSFD a naletěl. 71% pro takovou nudnou a mimózní kravinu. To si asi zase pseudointelektuálové zvedali svá ega, pokud tohle považují za tak vyjímečnou podívanou. Vystavili na odiv svých 5 hvězd pro totální sračku. 100 minut života v čudu. ()

Boby93

Dobře zvládnuté surové drama postavené na až nepochopitelném lidském vztahu dobráka k hajzlovi. Temný děj s několika vzraty diváka hodně vtáhne a při sledování jsem ani nepřemýšlel, jaký bude konec. Opravdu kvalitní evropský snímek. 80% ()

SaintMichael

To jsem zase jednou naletěl na vysoké hodnocení. Dával jsem tomu šanci až do konce. Zbytečně. Pěti minutové záběry na chlapa, jak čumí do blba, mě fakt neberou. ()

cezero

Jednoduchý děj - hodný vs. zlý korunovaný skvělým výkonem Marcella Fonte, který ne nadarmo za tuhle roli byl zvolen nejlepším hercem na European Film Awards a festivalu v Cannes. ()

Zaks

Silný príbeh zo života talianskej spodiny. Škrček, ale určite nie krivák Marcello v hlavnej roli skvelý, tiahne celý film od začiatku až do konca. Aj napriek ospalému tempu, oplatí sa počkať si na záver. Pre milovníkov psov bude isto top scéna záchrana čivavy. ()

bonsetti odpad!

Nechal jsem se nachytat na zdejší hodnocení. Film o dementech, kteří se dementně chovají. Tohle se fakt někomu líbí ? ()

Gladi123456

Tento film mi pripomína, keď jeden zo spolužiakov šikanuje celú triedu. Tu sa však jedná o dospelé osoby, ktoré majú na sídlisku svoje obchody, ktoré sú šikanérom drancované. Nikto sa neopováži šikanérovi postaviť. Toto sa však zlomí, asi v najlepšom kamarátovi tohto šikanéra, keď mu šikáner oznámi, že zato, že za neho sedel cca 3 roky v base a zničil mu život, tak mu dá 300 EUR. Využije teda svoj rozum a šikanéra naláka do pasce. Či mu to však prinesie uspokojenie, to je otázne. ()

peproch

Syrové drama o tom jak malý člověk je připraven se obětovat, žít svůj tichý útrpný loyální život a mstu nechá na jiném a nezradí a nezradí a nezradí a zvítězí. ()

31. Evropské ceny vyhlášeny

31. Evropské ceny vyhlášeny

17.12.2018

31. ročník European Film Awards, neboli evropské alternativy Oscarů, byl čerstvě vyhlášen a velkým vítězem se stal snímek, který před týdnem novináři na Zlatých glóbech jaksi opomněli. Drama Studená… (více)